1

לכתחילה ובדיעבד

שלום לצופי ערוץ התוכן ישראל מחר וברוכים הבאים לפינתנו היומית מחשבים מסלול.

כפי שהזהרתי, חזור והזהר בשבועות האחרונים – במפלגת רע”ם של מנסור עבאס מתגאים עכשיו בהישגים חסרי תקדים במשא ומתן הקואליציוני וביניהם:
“הפסקת כל ההליכים כנגד בניה לא חוקית של בדואים בנגב,
ביטול הרשות להסדרת ההתיישבות הבדואים בנגב
והכשרת מספר יישובים בלתי חוקיים של בדואים והכשרה של הבניה הלא חוקית בשאר היישובים ” – כך מדווח עמית סגל בדף הטלגרם שלו.

מתוך הטלגרם של עמית סגל

בקואליציית בנט/לפיד המתגבשת – מכחישים כמובן את הדברים.
שמתי את הדווח הזה הבוקר בעמוד הפייסבוק שלי – תחת הכותרת ‘מכירת החיסול החלה’ וכצפוי קיבלתי מיד תגובות רבות, רובן בגנות בנט – אבל גם לא מעט תגובות מסוג זה:
“חחח כאילו שעם ביבי היה יותר טוב…חאן אל אחמר” – הגיב אביתר כהן

“ההבדל הקטן שבין בדיעבד ללכתחילה” – עניתי לו

אני בהחלט מסכים אם אביתר ושאר המגיבים. מכירת החיסול היתה כאן ללא ספק גם עם נתניהו. הנגב היה ונותר מופקר לחלוטין לבדואים, הערים המעורבות מופקרות לערבים, ובכלל אני חוזר וטוען שמצבה האסטרטגי הבטחוני של מדינת ישראל, לא השתפר בתקופת נתניהו אלא התדרדר כפי שמעולם לא התדרדר בעבר – כשכולם היללו את הופעותיו של נתניהו באו”ם נגד האיראנים ואת גיוס האמריקנים להפעלת לחץ עליהם, עמדתי בודד וטענתי שזהו אסון קונספטואלי איום ונורא! הסברתי ועודני מסביר שישראל העבירה למעשה את המפתחות לשמירת שרידותה לידי ארה”ב ובמקום לתקוף את התשתית הגרעינית שהקימה איראן כשזו עוד היתה גלויה וקרה (כלומר ללא סכנת התפשטות קרינה) – כפי שעשו בגין ואולמרט – נתניה פצח בסדרה אינסופית של נאומי ‘תחזיקו אותי’ ובדרישות מהאמריקנים.
לא זו בלבד שאסטרטגיית הנאומים הזו, תביא לכך שלבסוף יהיה לאיראנים את הפצצה, אלא שבדרך לשם השתנה כבר עכשיו כל מאזן הכוחות האסטרטגי במרחב – לרעתנו, מאוד לרעתנו. במקום שהאיראנים ימתינו מפוחדים להתקפה שלנו, הם וגרורותיהם הולכים וסוגרים עלינו – אני מפנה אתכם שוב להאזין לפודקאסט שערכנו עם האלוף יצחק בריק – הכל מתואר בפרוטרוט שם.

כלומר אביתר ומגיבים אחרים – אני לא עושה לנתניהו שום הנחות, וכשאני תוקף את נכלולי בנט ושקד, אני ממש לא מסיר אחריות מנתניהו.
בכלל – אני יודע שבימים הללו, שבהם ‘האמת נעדרת’, כשאדם כותב או אומר משהו, כלל לא מקשיבים לדבריו אלא מנסים להבין מיד מה כוונתנו הנסתרת. את מי הוא מנסה לשרת.
אבל מי שעוקב אחרי יודע שאני משרת רק דבר אחד – והוא האמת שאני מאמין בה. אז אנא בטובכם – כשאני מדבר על בנט, התייחסו למה שאני אומר כאילו אין נתניהו, וכשאני מדבר על נתניהו – התייחסו למה שאני אומר כאילו אין בנט – או-קי?
עכשיו בואו ונחזור לשאלה:
ככול הנראה,למרות ההכחשות הצפויות, אכן ניתן הנגב במתנה לבדואים במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. ומה באמת ההבדל? – בימי נתניהו נתנו להם בפועל את אותו הדבר – מה אכפת לי מי נותן להם את ארצי – הימין או השמאל…
כפי שעניתי לאותה תגובה – ההבדל הוא ההבדל שבין ה ‘לכתחילה’ ל’בדיעבד’ – הימין נתן מתוך חולשה,השמאל נותן מתוך רצון.
ומה זה משנה?
זה משנה כי את ‘חאן אל אחמר’ שביבי לא פינה, אני יכול לבוא מחר כראש ממשלה ולזרוק לכל הרוחות – ואם בורא עולם ואתם תתנו לי את הכח הזה – כך בדיוק אעשה – אחרי שאניף שוב את דגל ישראל בהר הבית – אגב – כי בלי ההר אין לאף אחד מאיתנו בית בארץ ישראל, השולט בהר שולט בארץ – אם אינך שולט בהר הבית אינך יכול לפנות את חאן אל אחמר .לא נתניהו ולא בנט העזו לעלות אי פעם להר ולכן שניהם מאבדים את הארץ

בכל אופן יש הבדל גדול בין החורבן לכתחילה של השמאל (כפי שבא עכשיו לידי ביטוי בהסכמים הקואליציוניים המתגבשים עם רע”ם) לבין החורבן בדיעבד של הימין.
את חורבן ה’בדיעבד’ של הימין, יכול מנהיג עם חזון ועוצמה אמוניים, לבוא בעתיד ולהתחיל לתקן –

אבל כשהכיבוש הערבי מקבל את מלוא הלגיטימציה וההכשר החוקי. כשיישוב חדש וחוקי שמוקם עכשיו בנגב, או התנחלות בדואית בלתי חוקית שקיבלה הכשר מלא – להתמודד עם זה, זה כבר סיפור הרבה יותר מסובך.
ראו כמה קשה לגלגל עכשיו את גלגל אוסלו אחורנית – אחר שאנו עצמנו הכרנו ב”עם” כביכול הפלסטיני, הבאנו את המחבלים לארצנו, וסללנו להם את הדרך אל כל הזירות הבין-לאומיות.

האם נתניהו – לו יכול היה – לא היה חותם עכשיו עם עבאס בדיוק את אותו הסכם קואליוני?
בוודאי שהיה חותם. אבל נרצה או לא, נתניהו הוא מנהיג הרוב הלאומי היהודי בישראל. מה שמכונה ימין. וברוב הזה יש ח”כים בציונות הדתית וגם בליכוד – שלא היו נותנים לו לעשות זאת.
אתם מבינים חברים – קל מאוד לשפוך את האמבטיה עם התינוק, להגיד כולם אותו הדבר אז מה זה משנה, העיקר שניפטר עכשיו מביבי.
אינני חושב שיש מי שביקר, את נתניהו באופן אמיתי – יותר ממני.
אבל בבחירה בין ההובלה המקרטעת ומלאת הטעויות של המחנה הלאומי – לבין ההובלה של השמאל והערבים – כדאי שנזכור את הפסוק ‘אל תהיה צדיק הרבה’ – אל תתחכם – ‘תמים תהיה עם ה’ אלוקיך’.
שמור את ידם של היהודים על הגא הספינה הלאומית והילחם בכל הכח כדי להובילם לחוף מבטחים.

להתראות מחר במחשבים מסלול