1

למה אסתרינה

למה אסתרינה – למה עשית את זה? הם כל כך יפה מחסלים את עצמם כשאין להם במי לנעוץ שיניים. שר הבטחון בראש הממשלה, שר אוצר, מפכ”ל, רמטכ”ל, שופט, שר משפטים – לכולם נגמר האוייב המשותף והם עסוקים בהכחדת עצמם. ופתאום את נכנסת למשחק – עם עברית רהוטה, ומראה ישראלי למופת, ומביעה עמדות כאלה שכול האתרוגנים עוזבים איש את גרון חברו ופונים אלייך.

מדוע היית חייבת לפתוח את הפה. מה היה לך רע למלא את התפקיד לו נועדת מששת ימי בראשית – כלומר לשמש כסטטיסטית באגף הימני של הכנסת. מה בדיוק חשבת כשתקפת את מינוי מג’אדלה, כשהבעת עמדות ציוניות רחמנא לצלן – לא הבנת שהתחקירנים של ידיעות וגל”צ יצאו מיד לדרך?

מי חשבת שאת – עדנא ארבל? אז מה אם שופטת בית המשפט העליון הוסיפה לרזומה הרשמי שלה, תואר שני שלא היה ולא נברא – בשביל זה לפסול אותה מלחרוץ את גורלנו?

מה חשבת אסתרינה – שאת נמצאת במקום של גלעד שרון? השופט חשין הסביר שלא מקבלים 600,000$ כדי לשוטט באינטרנט – אבל “אם היינו מאשימים את גלעד, שרון היה נופל ולא היתה התנתקות…” – אבל את הרי בעד המתנחלים, אצלך משלוח מנות זה שוחד.

וחשין עצמו – שכמתברר מספרה האחרון של נעמי לויצקי, התכחש לביתו שנולדה לו מחוץ לנישואים , כפי הנראה מאשה ששרתה במשרדו, האם מישהו עשה עניין מהסיפור הזה? האם החשד החמור הזה עלה לו ל- כבודו – בסוג הקרקס העובר כיום על המועמדת למשרד התיירות?

תביני משהו אסתרינה – את אולי אשכנזיה, ואולי לא מדברת במבטא רוסי , ולפחות לא נראית מי יודע מה דתיה. אבל את בימין ובוודאי שלא במועדון המיוחסים שמעל לחוק. לכן אחת מהשתים – או שתיזהרי מהצהרות שטותיות שכאלה, או שתחזרי להיות סטטיסטית כמו רוב חברי הכנסת בימין שפשוט שותקים כדי לשרוד.

אגב לעצם העניין – אם באמת עשית את זה – אין לי מושג למה. תאריה של מערכת החינוך בישראל לא עושים עלי רושם מיוחד. כששואלים אותי כמה שנות לימוד יש לי, תשובתי היא – אחת. שנת הלימודים היחידה שבה אני יכול לומר בוודאות שלמדתי משהו – היתה בכתה א’. אז למדתי לקרוא ומאז איני מפסיק. מתישהו אחרי הצבא – גם למדתי לכתוב, ולמגינת ליבם של רבים, גם את המנהג “המגונה” הזה איני מפסיק. התארים האקדמיים, מבטאים חוכמה ויכולת, כמו שהדרגות הצבאיות מבטאות. כלומר זה נחמד ואפילו חשוב – אבל עדיין לא אומר הרבה. הרבה יותר חשוב לי לדעת מה נבחרי הציבור חושבים. אז תפסיקו להתהדר בתארים – ותתחילו לכתוב.

ראש הממשלה – שתף אותנו במחשבותיך – כתוב משהו שמסביר מדוע כדאי לבנינו להמשיך ולחיות בארץ הזו.

שר הביטחון – עזוב את המאחזים, הנח את המשקפת – וכתוב לנו איזו תזה בטחונית.
אסתרינה – התואר שיש לך או אין לך, מעניין אותי כשלג דאשתקד. כתבי מאמר רציני על האופן שבו את רואה את התיירות בישראל.

מה נותנים לי כל התארים שלכם אם אינכם מסוגלים לכתוב.