אנשים הרים - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
כ״ד באייר ה׳תשפ״ד | 01/06/2024
מחשבים מסלול

אנשים הרים

י״ד במרחשוון ה׳תשפ״ב (אוקטובר 20, 2021)

אנשים הרים

ערד ניר, הוא בין העיתונאים היחידים שמשתדלים לשמור על סוג של יושרה מקצועית מול כל השיחדש הקורוניסטי. המצוקה שבה הוא נתון, בין הניסיון להיצמד לאמת העובדתית, לבין אימוץ הנרטיב שנכפה על ידי האח הגדול בעידן הקורונה , ניכרת היטב בשפת הגוף שלו.

לכן התקשתי לצפות בציוץ הזה שלו.

שימו לב

“ה CDC בקריאה דחופה ומומלצת ל א (נקודה)נשים הרות.ים ( pregnant people ) להתחסן נגד נגיף הקורונה. “היתרונות עולים בהרבה מהסכנות שעלולות להגרם בעקבות הדבקות”.

(הניסוח הפונה לשני המינים במקור)”

כך מוסיף ניר בסוגריים בסוף הציטוט.

אינני יודע מדוע בחר ניר לצטט את הCDC המרכז האמריקני לבקרת מחלות, בלשונו העילגת המקורית. האם תוספת הנקודות והקוים באמצע המילה היא משהו שערד ניר מאמץ בעצמו? או שהיתה זו דרך לתרגם את הטימטום הזה כלשונו.

שימו לב שאפילו בשפת ההזניה הפמניסטית של השפה העברית, לא הצליח ניר לתרגם את צמד המילים אנשים הרים… ונאלץ לשוב ולכתוב זאת באנגלית pregnant people…

אם ניר מחזיק בדעה שזו באמת השפה שבה יש להשתמש, אז אני מושך בחזרה את אמוני ביכולתו להבחין במציאות.

אבל נחזור אל ה ה CDC המרכז האמריקני לבקרת מחלות.

מדובר בגוף מדעי רפואי מכובד מאוד שמפרסם המלצות רפואיות שמאומצות בכל העולם.

האם הייתם מוכנים לקבל טיפול מרופא שמכחיש כי קיים הבדל בין גבר לאישה?
האם הייתם מוכנים לקבל טיפול מרופא שחושב שגברים יכולים להרות?
תראו חברים – אין כמו השפה שאנו משתמשים בה, כדי לבטא את התרבות והתודעה שבתוכה אנו חיים.

השפה שה CDC משתמש בה משמעה אבדן הקשר למציאות העובדתית. לעולם לא אקבל שום המלצה רפואית מרופא שמדבר כך או כותב כך, בעיני הוא אינו שונה מרופא אליל.

אבל נעזוב את ה CDC ונחזור אלינו. אני רואה עוד ועוד אנשים טובים ותמימים שמצטרפים אל ההזניה הזו של השפה העברית ולא מבינים את החורבן המוחלט שהיא גורמת.
כשמבועי התודעה הגדולים, התקשורת והאקדמיה, מתחילים לאמץ את ה תסלחו לי – בולשיט הזה, הם בעצם פועלים בכדי לייצר תודעה שמחריבה את כל ההבדלות. וההבדלות הן שיוצרות את הזהויות. כלומר הם הופכים את השפה העברית לג’יבריש שמחסל זהות. מחסל את הזהות המינית, מחסל את הזהות המשפחתית, מחסל את הזהות הלאומית – מחסל הכל. וכשאין זהות תשכחו מהחירות. עם הג’יבריש הזה אפשר יהיה להוביל אתכם לכל מקום.

בפעם הבאה שמישהו כותב לכם על אנשים הרים – תסבירו לו בנימוס שכנראה חל שיבוש ואינכם מסוגלים להבין על איזה הרים בדיוק הוא מדבר ושנא לכתוב שוב באופן קריא.

שתף את הפוסט:

8 תגובות

השאר תגובה