היפוקרטס הפוליטיקאי - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
ט״ו באייר ה׳תשפ״ד | 23/05/2024
מחשבים מסלול

היפוקרטס הפוליטיקאי

י״ב באב ה׳תשפ״ג (יולי 30, 2023)

היפוקרטס הפוליטיקאי

כשהשביתה ההסתדרות הרפואית את מערכת הבריאות בגלל הרפורמה המשפטית, ונשאלו מה הקשר בין הרפורמה לבריאות – הסבירו הרופאים הללו שהרפורמה תוביל לאובדן הדמוקרטיה וכשאין דמוקרטיה רמת הבריאות נפגעת.

אנחנו משביתים את המערכת למען החולים – הסבירו.

הרפורמה הזו – כידוע – נמצאת במרכזה של מחלוקת פוליטית גדולה. כמחצית העם חושבים שהרפורמה תציל את הדמוקרטיה, והמחצית השניה חושבים שהיא תהרוס אותה.

כלומר ההסתדרות הרפואית השביתה את מערכת הבריאות, הפקירה חולים, בניגוד לשבועת היפוקרטס. בגלל ויכוח פוליטי שבו הם הכריעו לטובת צד אחד וכנגד הצד השני.

אם נשאל את אותם רופאים, האם יטפלו במחבל שזה עתה דקר למוות ילדים בדרכם לבית הספר – מה תהיה תשובתם?

ברור שנטפל – שבועת היפוקרטס מחייבת אותנו!

אבל הניסיון מלמד – ושימו לב שבמקרה הזה, שלא בעניין הרפורמה המשפטית, כבר לא מדובר בויכוח פוליטי לגבי התוצאה העתידית, אלא בניסיון מוכח מן המציאות בעבר – ובכן הניסיון מלמד שאותם מחבלים שמטופלים ונאסרים, משתחררים לאחר זמן בעיסקאות כמו עסקת שליט, וחוזרים לרצוח. גם אם הם מסיימים את מלוא תקופת מאסרם, הם חוזרים אל מעגלי הטרור. ואפילו נתוככי הכלא, הם ממשיכים לתמוך בטרור כמיטב יכולתם.

אז רגע רגע – טרור כידוע, הוא עניין לא כל כך בריא. אתם יודעים, אפשר למות מזה…

וכאן זה וודאי – חברים, לא סברות כרס – אז אולי ראוי שלמען בריאות עם ישראל, תתנו לשבועת היפוקרטס שלכם, בדיוק את אותה פרשנות שאתם נותנים כשאתם מפקירים את החולים בגלל הרפורמה – ותפקירו גם את המחבלים?…

שתף את הפוסט:

1 תגובה

השאר תגובה