לא מבזבזים משבר טוב - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
א׳ באייר ה׳תשפ״ד | 09/05/2024
5X5

לא מבזבזים משבר טוב

כ״ו בטבת ה׳תשפ״ג (ינואר 19, 2023)

לא מבזבזים משבר טוב

היום בחמש על חמש:

 • נצלול כמובן אל קרב הענקים שבין הרשות הנבחרת, לרשות השופטת וגייסותיה. כיצד ניתן לצאת נשכרים מהמשבר?

חוץ מזה נדבר על:

 • החגיגות בערא, לשחרור רוצח החייל – ואיך זה קשור לנושא הקודם…
 • ביקור השגריר הירדני בהר הבית – ראיתם אי פעם שגריר המתנהג כך בבירה המארחת?
 • נדון בשאלה, מדוע מתו בחצי שנה האחרונות מהתקף לב, יותר מ 500 ספורטאים צעירים ברחבי העולם, יותר מכל שידענו ב40 השנים האחרונות .

בעקבות הפודקאסט עם ד”ר טל קרויטרו, תעלה לשידור אם לצעירה שנפלה קורבן למנגנון השכנוע של צעירים במערכת החינוך הישראלית, לעבור ניתוחי לשינוי מין

ועוד שיחות ושאלות ככל שיתאפשר.

היו עמנו הערב ב 5 על חמש

שתף את הפוסט:

41 תגובות

 • שוחד בבית המשפט העליון
  נשיא בית המשפט העליון אהרון ברק חשוד במקרים רבים של קבלת שוחד, הפרת אמונים, ניצול כוח המשרה לרעה, ועבירות על התקנון לקביעת טוהר המידות לעובדי מדינה (התקשי”ר).
  לשופט אהרון ברק יש בן (אבנר), אשר בהיותו פרח משפטים שאך סיים את הלימודים וההתמחות, הצטרף -יחד עם בנו של היוע”מש לממשלה ושופט אחר (זמיר)- כשותף פיקטיבי למשרדו של עורך דין תל-אביבי, דן כהן.

  דן כהן הוא שופט מחוזי (באר שבע) בדימוס בעל עבר פלילי עשיר, שופט אשר הודח מכהונתו כשופט על ידי הנשיא דאז שמגר, לאחר שסרח במרמה והפרת אמונים (ולא עקב “פליטת פה” כפי שמר כהן נוהג לתרץ בקריצה).

  בין אהרון ברק ועורך דין דן כהן מתקיימת ידידות אישית רבת שנים, עקב אינטרס משותף, לכרסם בסמכותו המוסרית של שמגר (מייסד כללי האתיקה לשופטים, אשר לימים בוטלו על ידי ברק) אשר איים על העליונות ופולחן האישיות שאהרון ברק ניסה לטפח בציבור.

  הראיות לכאורה מצביעות על כך שככל הנראה נרקמה בין ברק לכהן תוכנית-פלילית, לפיה ברק וזמיר ידאגו לכך שמשרד עורך הדין כהן יקבל חוזים בסכומי עתק מחברות ממשלתיות רבות, לא פעם ללא כל תמורה הולמת, ובתמורה, הבנים-של יהפכו לשותפים בהכנסות המשרד, אשר צמחו בעשרות מליוני דולרים (אלפי אחוזים) מאז צורפו פיזית בני ברק וזמיר למשרד עורכי הדין.
  כדי להסוות את הקשר, צורפו בתחילה הבנים-של רק פיזית, לחצי הקומה העליונה של משרד כהן, ורק לאחר שהמהלך הפך למתקדם והשופט אהרון ברק הצליח “לספק את הסחורה” ולהעביר שותרת מינויים ותפקידים וחוזים שמנים לדן כהן – צורפו בניהם של ברק וזמיר כשותפים מלאים לכל ההכנסות, שכאמור תפכו למימדי ענק.

  מעמדו החדש של דן כהן, כשותף סמוי של ברק, הפך אותו ל”ידוע בציבור” של ברק ומכאן – לכל יכול המהלך אימים על שופטים, דירקטורים ומנכל”ים בחברות שבהן הפך כהן להיות דירקטור או יועץ משפטי, עירית תל אביב, חברת החשמל, ועוד מאות גופים ציבוריים שלהם מספק דן כהן שירותים או שירותים לכאורה. יש לו דלת פתוחה בתקשורת (שם אהרון ברק עושה כבתוך שלו), משטרת ישראל מעניקה לכהן יחס מיוחד וכל תלונה שלו מקבלת טיפול מיוחד על ידי יאח”ה וכל תלונה נגדו מקבלת קבורה מלכותית שקטה ומאופקת… (קשריו של כהן למנות ראש אגף חקירות, ראש יאאח”ה וכד’ – הפכו לשם דבר – אפילו בכיר בשב”כ (גדעון רז) סיפק לדן כהן דו”ח מודיעין פיקטיבי, כדי לשרת את האינטרס של דן כהן להדיח מנכ”ל חברה ממשלתית (תשתיות נפט ואנרגיה), מנכ”ל אשר הדיח את דן כהן מתפקיד יועץ משפטי וגוזר קופונים “יד ראשונה” בחברה עתירת שומנים זו…

  דן כהן עצמו פיתח עקב העוצמה שצבר תעשיה צדדית עצומה של קופונים: הוא דוחף למינוי קבלני ביצוע “ידידותיים”, לפסילת קבלני ביצוע שאינם משלמים לו קופונים (בחברת החשמל לדוגמא מדובר בקבלנים של עשרות מליוני דולרים בשנה).
  המבוכה רבה. כבר אין מדובר “רק” בשופט שנוי במחלוקת המעורר ריב ומדון המפלג את העם, ומנצל את אוזלת ידם של הסובבים אותו כדי להשתלט על סמכויות שלטוניות בעורמה ותחת כסות “משפטית” ו”פרשנית” כביכול.
  הפעם, מדובר בראיות לשוחד של ממש, בעשרות מליוני דולרים, בראיות של ממש, ושורה של טובות הנאה, בסכומי עתק, מכספי ציבור, בדרך מתוחכמת וחמורה במיוחד.
  התוצאות ההרסניות של השוחד הזה, אינן מתבטאות “רק” בנזק ישיר (ריקון קופת משלם המיסים לכיסים פרטיים) – אלא גם בנזק עקיף, עקב חקירות משטרה פיקטיביות נגד חפים מפשע, פסקי דין מוטים של שופטים בהליכים מסחריים, החלטות דירקטורים וחברות ציבוריות חשובות ביותר (מינוי מנכ”לים אומרי הן, פיטורי מנכ”לים ובעלי תפקידים רגישים שסירבו לומר “הן” אוטומטי, פיתוח החברות בערוצים שאין להם וטובת הציבור ולא כלום, ודיכוי פיתוח ערוצים שאמורים היו לשררת את ציבור ולקדם את איכות השירות והתעריפים בחברות ממשלתיות המספקות מוצרים קריטיים ביותר כגון חשמל, דלק, שירותים מוניציפליים, מס הכנסה ועוד

  דן כהן הפך את תפקידו לפרה חולבת. מתוקף תפקידיו -שאותם כאמור קיבל במניפולציות ועיסקאות-סיבוביות- הפעיל מכבש לחצים (גם בעזרת ידידיו של ברק מאגפי החקירות במשטרה ובני משפחתו של ברק בתקשורת (ידיעת אחרונות בעיקר) לרומם קבלנים שאין להם שום יכולת מקצועית ראויה, ולמוטט קבלנים וספקים אשר טובת הציבור והחברות חייבו שהם יספקו את שירותיהם וסחורותיהם.

  מי יחקור? למי הסמכות? מי לא יפחד לחקור מבלי שהזרוע הארוכה (והנקמנית, יש לומר) של אהרון ברק לא תנקום בו, באמצעות חקירת מס הכנסה “תמימה” ומקרית, תלונה של פקידה “תמימה” ו”מקרית” והפסד ממון מכרזים ותפקידים “במקרה” – כל אלה הן שאלות פתוחות לפי שעה.

  מי שמסוגל לחקור את נשיא בית המשפט העליון, מבחינה סמכותית ומוסרית, הרי הורחק ממוקדי הביצוע, ונשארו רק אותן מריונטות אומרי הן ואמן, המדקלמים את מנטרת-שטיפת-המוח שמפמפם ברק בכל הזדמנות, שהוא כביכול הגאון היחיד, נציגו הבלעדי של אלוהים לענייני חוק, משפט, שלטון, צדק ומוסר. “עליון” במובן שהופך כל מי שאיננו ברק למאוד, מאוד – תחתון!

  כל נושאי התפקידים אשר יש להם סמכות פוטנציאלית לחקור את השחיותות של ברק, מחוייבים לשרת בנאמנות את אינטרס-השתיקה, כדי שלא יבולע להם, כדי שימשיכו להנות ממנעמי תפקידם, כדי שבני משפחותיהם ימשיכו להינות מהתפקידים שניתנו להם שלא כדין בחברות שבהן דן כהן הפך לבעל השפעה, ובקיצור – לאף אחד אין את האומץ והאובייקטיביות והאינטרס לטפל בפרשה החמורה -שאינה היחידה אגב- המחשידה את נשיא בית המשפט העליון של מדינת ישראל במעשי שחיתות, שוחד, הונאה, וניצול תפקיד לרעה.!!

 • משה היקר. תרומתך לנושא הקורונה משמעותית וחשובה ואני מכיר בחשיבותה גם בהיותי לא מהמחנה שלך. יש לך בטן מלאה לגבי התנהלות בית המשפט לאורך שנים. עם זאת, עליך להכיר כי במשך השנים הרשות המבצעת “בלעה” את הרשות המחוקקת, ובחסות רפורמה (שיתכן ויש צורך ברפורמה אולי לא כה קיצונית) רוצה לבלוע גם את רשות השופטת. אילו היו יותר נציגי ציבור בעלי אינטגריטי ולא חלולים ו/או שפוטים של מישהו, היה אפשר לחשוב על מינוי שופטים ע”י פוליטיקאים. הרפורמה היום היא “ריפוי מחלה במחלה אחרת”. הרפורמה הנחוצה ביותר היא הפרדת הרשות המבצעת מהרשות המחוקקת. אולי ע”י כך שחצי מחברי הכנסת לפחות יבחרו בבחירות אזוריות כך שגם אנשים לא מזוהים מפלגתית יוכלו להיבחר.

 • הבדיחה הזו שנקראת הרפורמה המשפטית, לא תפתור את הבעיה. זה מעט מידי ומאוחר מידי.
  יש רק אופציה אחת והיא פעולה חדה חד משמעית ומהירה.
  חובה להקים ועדה לבחירת שופטים בדומה לשיטה האמריקאית ולבחור באופן מיידי 15 שופטים חדשים שיחליפו באופן מיידי את השופטים הנוכחיים אותם יש להוציא לפנסיה.

  כל עוד האנשים הללו הם אלו שמולם מתנהלת המערכה שום חוק לא ישנה את המצב.
  זו האופרציה היחידה והבלעדית שבכוחה להשיב את המצב לאיזון.
  אין בצעד הזה שום סוף פסוק בנוגע לביצוע רפורמה ונקיטת צעדים תקיפים ככל האפשר מול אותם שופטים וכל אלו שאיפשרו את המצב הזה. כולל ביטול החלטות של הבג”ץ והלכות שלהם רטרואקטיבית.

  ביבי הוא הבעיה שלנו לא הפתרון, הוא מעולם לא נקט בפעולות בשום נושא קרדינלי, הוא מאפשר לכל בעיה באוזלת היד ובחוסר המעש שלו להתפתח למימדים מפלצתיים, זה נכון לגבי עמותות השמאל, הבניה בשטחי C, מול חיזבללה וחמאס, מול האו”ם , הבדואים בנגב, הערבים בגליל, בתקשורת …. בכל תחום אפשרי.

 • בשקט בשקט מצריים העבירה לסעודיה את האיים החשובים טירן וסנפיר בכניסה לים האדום – דבר שהיה חשוב ביותר, שכן ערב מלחמת ששת הימים המיצרים האלה באב אל מנדב נסגרו בפני ספינות ישראליות ואילת היתה במצור. סעודיה עדיין מדינת אויב וישראל שתקה כשהאיים נמסרו לסעודיה ע’י מצרים. בימי נתניהו יותר מכל ראש ממשלה ישראלי אחר היתה התקפלות והחמרה במצב בסיני כשעוד ועוד כוח צבאי מצרי עם נשק כבד ומנהרות ענקיות מתחת לתעלת סואץ רבות מאוד מאפשרות תוך זמן קצר לכוח כבד להכנס בקלות לסיני. לפי דעתי, משהו רע וחמור מאוד קורה בממשלות נתניהו

 • המחנה הלאומי הגשים מאז מנחם בגין שהלך למשה דיין שכל העם הוקיע אותו ומנחם בגין מינה את משה דיין לשר החוץ לתדהמת כולם. מנחם בגין שקיבל פרס נובל לשלום בזכות השמאל בישראל שעזר לו להעביר את הסכם השלום (?) או (הת’הדיה = הפסקת אש או אי לוחמה עד שהצד השני מתחזק ומרגיש שיכול לרסק את הצד השני).. דרך הפסקת הניצחונות המהדהדים אחרי מלחמת יום הכיפורים, החלשת החוסן המדיני והלאומי, הפסקת האחדות שהיתה כאן במצבי משבר ועוד ועוד.

 • טוב מאוד שיש מישהו כמו פייגלין שאומר את התכלס של העניינים.
  “איפה בשורת הימין ?!” – איזו שאלה אדירה (ופשוטה).
  נמשיך לדחוף את הבשורה היהודית אל תוך הממשלה.
  אנו, העם היליד של הארץ שהובטחה לו מאלוהים עוד נראה לכיבוש האיסלאמי, מי כאן בעל הבית

 • שלום משה
  לפי מה שסיפרת פה על אמירתך לפרופסורים שעתרו לבגץ בנושא כפיית החיסונים שזה מיותר ובית המשפט הוא חלק מן המשחק-כלומר מוסדות המדינה משחקות משחק, אז רציתי לשאול אם לפי דברך הם חלק מן המשחק אז מי השחקן העיקרי, לא הרשות הנבחרת המחוקקת והעומד בראשה- ביבי (שבו תמכת במוצהר בבחירות האחרונות) שהביאו את זה לארץ? (3 סגרים, התגאות בהבאת החיסונים הראשונים לפה בזכות ידידות אישית עם בורלא הנ”ל, יצור התו הירוק) הרי בעצמך אמרת שבתקופת הקורונה הנושא לא היה ימין ושמאל אלא זכויות אדם בסיסיות של כל אחד באשר הוא, אז אם בית המשפט העליון רק השתתף במשחק, ומנע התנגדות לו אז מי זה שיצר אותו, לא הרשות המחוקקת שאתה תומך בה במוצהר במאבק של השבועות האחרונים?
  אשמח לתשובתך, שבת שלום.

 • שלום , שמעתי את טענותיך השבוע שציבור המפגינים בבימה אינו מודע כלל על מה הוא מפגין , בתור אדם שחירותו חשובה לו והפגין גם בבלפור וגם בתקופת הקורונה נגד התו הירוק בעיניי גם ההפגנות הנוכחיות חשובות , הרי מה שהממשלה מציעה במהלך הזה הלכה למעשה להבנתי, הוא ריכוז של הסמכויות אצל האדם העומד בראש ברשות המבצעת , כלומר אצל ביבי ולמעשה לאפשר שליטה של הרשות המבצעת על הרשות השופטת כשהשופטים גם ימונו על ידם, חוסר איזונים ובלמים נוראי , וכבר ראינו איך זה בא לידי ביטוי בקורונה עם הזריקות כשהסמכויות מרוכזות מידי אצל הממשלה ( שנזכר מי היה ראש הממשלה כשהכל התחיל?), הסבר לי איך אתה יכול לתמוך במהלך זה בתור איש חירות?

 • בנוגע לשאלת הדגלים
  הישראלים (השמאל) יודעים שהמדינה שהם הקימו היא חול לכן אין בעיה להרוס אותה כשהיא הולכת למקומות לא רצויים
  הנוטרי קרתא אין להם בעיה כי הם גם יודעים שהמדינה היא חול וגם לא שלהם
  היחדים שחושבים שהמדינה היא קודש הם הרוב היהודי שבאיזה שהוא מקום רומו בעניין הקודש ובעניין של למי היא שייכת

 • שלום משה,
  שבוע שעבר דברת על המשפחה הפקיסטנית שרוצים לגרש ועתרו לבית משפט. רציתי לדעת לשאול אם הם טוענים לחוסר סבירות.
  אגב, לגבי דרעי תזכרו תמיד הייתה לו האפשרות לשלם המיסים כחוק. גם להיות אדם ישר זאת אופציה.

 • שלום משה,
  לדעתי השיטה הכלכלית(קלקלית) במדינה עם: כסף מבוסס חוב, נשך של ריבית דריבית ואינפלציה סמויה, מבוססת על דברי פרעה: “תכבד העבדה על האנשים ויעשו בה ואל ישעו בדברי …” .
  אכן לחלק גדול מבני ישראל אין זמן לשעות בדברי חרות והם בוחרים בריקנות ובנציגיה(24 מנדטים ליהיר לפיד). בהתאמת דברי התורה לזמננו: ולא שומעים אל משה פייגלין מקצר רוח ומעבדה רבה.
  

 • משה, לאור הכרעת ביהמ״ש העליון בסוגיית דרעי, היכן עובר הגבול שבין להיות ”עובד מדינה“ כמו הציונות הדתית בתקופת גירוש גוש קטיף, לבין להיות האֵם האמיתית של המדינה במשפט שלמה? ר״ל מה הקווים האדומים שלנו לכיבוד פסיקותיו של ביהמ״ש העליון?

  אם לשפוט לפי דברי שמעון ריקלין ושרה ב״ק אתמול בערוץ 14, מדובר בעובדי מדינה על מלא. ומה יגידו ויעשו הֵמה אם וכאשר יחליט ביהמ״ש העליון לפסול את רפורמת לוין בשלמותה, כהרף־עין? או לחלופין לפסול את חוק השבות? הרי את התקדים לכך יצרו כבר אמש, בהתעלמם במופגן מחוק־יסוד מפורש. האם יוכלו אז ריקלין וב״ק לטעון שידם לא הייתה בְּמעל מתן הלגיטימציה לאותו בית־שופטים שבני האֵלים מאיישים אותו?

  מדאיג ביותר.

השאר תגובה