5X5 הלייב השבועי - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
ל׳ בסיון ה׳תשפ״ד | 06/07/2024
5X5

5X5 הלייב השבועי

כ״ה באייר ה׳תשפ״ב (מאי 26, 2022)

5X5 הלייב השבועי

שני הנושאים הדחופים שעל הפרק, הם האיום על ביטחוננו הלאומי, כתוצאה מאובדן השליטה המתמשך בהר הבית, והאיום על חירותנו הלאומית, המתבצע בגניבה, ברגעים אלה ממש – בוועידת ארגון הבריאות העולמי בז'נבה. על כך ועל נושאים נוספים נשוחח הערב ב 5X5.

שתף את הפוסט:

19 תגובות

 • משה, בתחילת ימי המדינה וגם במדינה שבדרך היה למשל בכל רחוב בתל אביב בית כנסת אחד ולעתים הרבה יותר מאחד. מה דעתך על השבת נקודת הפתיחה הזו של הימים שבהם ה'שמאל' היה בשלטון ? כולל מערכת החינוך על כל שהיה בה כשלימודי הת'נך, התלמוד, כל ארון הספרים היהודי – היה מרכזי ביותר, וכן מיומנויות יסוד חשובות ועוד כגון אלה ?

 • שלום משה

  איך מתכוננים למלחמת העצמאות הבאה, להתפרצות הבלתי נמנעת כמו שאתה צופה אותה ?
  סוף מעשה במחשבה תחילה …

  כמו שאתה אומר ובצדק חייבים להקל ברשיונות נשק, אבל כל עוד זה עדיין לא קורה- מה כן אפשר לעשות ?

  והאם לדעתך צריך להיות לכל זה השלכה על היחס שלנו לערבי האינדבידואל ?
  (זכור לי שאתה למשל התחברת ושיבחת בזמנו את אנשי הצוות הערבים שטיפלו במסירות ובמקצועיות בבנך שיחיה, מצד שני אם יש כאן אויבים בפוטנציה שמחר הולכים לקום עלינו נפש – אולי היחס כבר היום צריך להיות שונה ? )

 • שלום משה , אני לא מבין איך אתה מצליח להחזיק בתפיסה שאכן קיים סכסוך עם הערבים , הרי הכל ממומן מסרסרים בבנות שלנו , לכל המנהיגים יש אינטרס ברור שהסכסוך הזה לא יגמר לעולם , משני הצדדים. הסבר לי בבקשה איך אחרי הקורונה אני אמור להאמין שהסכסוך הזה הוא לא עבודה בעיניים?

 • בנט רימה את העם? הרי כשהיו 3 סבבי בחירות טענת שהעסק תקוע ולא הולך לשום מקום, והבעת תיסכול מין המצב. בנט היה הולך עם נתניהו לו היה לו 61. אבל לא היה לו, אז הוא עשה את הבלתי נמנע – אחרת היו הולכים לעוד ועוד בחירות. לא?

 • שלום משה,
  במצע זהות נכתב כי יש לעודד הגירה ערבית מארץ ישראל ע"י תמריצים כספיים.
  מאחר ואין ולו מפלגה אחת שאשכרה תעשה זאת.
  האם עלה בדעתך להקים קרן ציבורית ללא מטרת רווח שתפעל בצורה חוקית לעודד את הגירת הערבים.
  ניתן בשח אחד ליום לקבל תקציב של מיליונים מכלל הציבור שמעוניין לסלק מפה את הערבים.
  האם לדעתך יוזמה אזרחית כזאת תוכל להצליח?

 • שלום משה,
  לאחר עריקתה של סילמן קראת לה להתפטר מהממשלה, שאלתי היא מדוע אינך קורא למי שחתום על המצב הנורא בו אנו נמצאים הן מבחינה בטחונית והן מבחינת זכויות האדם, ואני מדבר על נתניהו.
  נתניהו במשך עשור דרדר אותנו למצב אותו אנו רואים היום.
  בנט הוא ממשיכו של נתניהו וניתן להניח בודאות גמורה שאם נתניהו יחזור לשלטון ימשיך מצבנו להתדרדר עד לכדי מלחמת קיום של ממש.
  נתניהו איבד את הלגיטמציה שלו להמשיך למוטט את המדינה היקרה שלנו לתהום.
  עליך לקרוא לו להתפטר לאלתר ולקחת את הנהגת הליכוד.

 • שלום למשה ולכל הצופים,

  משטרת ישראל לא מכבר אמרה כי היא חפצה לגייס לשורותיה יותר שוטרים ערביים: נוצרים ומוסלמים – על מנת שתוכל לטפל באפקטיביות בתוך הפשע שבמגזר הערבי. בעמדה זו תמכו ח"כים ושרים מכל הקשת הפוליטית.

  על פניו, הדבר הזה נשמע טוב ומבורך ואף עלול להגביר את השילוב של ערבים בחברה הישראלית, כמו למשל השוטר אמיר חורי שנרצח בפיגוע בבני ברק כשהגן בגופו על יהודים חרדים.

  אבל מצד שני חובה להישאל השאלה הלא נעימה הבאה: כיצד ניתן להבטיח ששוטרים ערבים לא עלולים להפוך בהמשך ל"גיס חמישי" בתוך המשטרה ולפעול נגד מדינת ישראל ביום הדין (בתרחיש של עימות כלל אזורי או מלחמת אזרחים בסגנון תש"ח)?

  אשמח לשמוע את דעתך בעניין

 • היי פייגלין, קראתי כתבה בהארץ על כך שרשות האוכלוסין שלחה תמונות פנים של אזרחים שנאספו במערכת של בקרי הגבול בנתב"ג לגוף "ממלכתי" אחר (כנראה שב"כ) בניגוד לחוק. אני מודה שלא הסכמתי איתך בנוגע להתנגדות שלך למאגר הביומטרי, חשבתי שאתה "מגזים" אבל פשוט מפחיד לראות כמה צדקת.

 • הפוליטיקה עניינה מציאת הפשרות בין הרצוי למצוי – מה תעשה כאשר תעמוד בפני בחירה האם לשמור על תפיסתך האמונית ( "זהות-ית" ) אך בלא להגיע להישגים פוליטיים ( ואחרים ) או להשיג הישגים בשדה הפוליטי אך במחיר התגמשות אמונית ( בסגנון המפד"לניקי נאמר, אשר מתחבר אצלי גם לחזרה שלך לליכוד, כשכרגע אין לזה אולי משמעות אמונית אבל בעתיד יתכן מאוד שכן תהיה )

 • שלום משה.
  מה דעתך על כך שהישובים הקטנים בהרי יהודה ושומרון, שטחי הליבה של ישראל ההיסטורית, הם כיום נחלתם של המגזר הסרוג בלבד? (גם המיעוט הזניח של הישובים המעורבים תמיד יציע מוסדות חינוך או תרבות שהם רק ברוח הסרוגים).

  האם אתה מסכים שהקו שבחרו המועצות האזוריות הוא גורם משמעותי לכך שבצעדות חומש או מיגרון מתייצבים סרוגים בלבד? לכך שסכנת החורבן היא על בית-אל או עתניאל אבל אינה קיימת במעלה אדומים או אריאל? לכך שהציבור המסורתי התגייס לטובת אלאור עזריה אבל זנח את אהוביה סנדק ז"ל?

 • ערב טוב, רציתי לדעת איך אתה מתכנן להילחם ברשלנות של מוסדות המדינה (הקופות, ביטוח לאומי וכו'). האם לנו כאזרחי המדינה יש יכולת לעשות משהו בנושא או שזה רק בידי המחוקק? איפה שלא תסתכל תראה רשלנות שאתה לא יודע אם לצחוק או לבכות, וככל שאתה מתבגר ומתמודד עם "המדינה", הפרוגרס ועוד המצאות כביכול מוסריות אך בפועל בדיוק ההפך, למה כולם כלכך עיוורים ומאמינים לשקרים האלה? בעזרת השם שיותר יתפכחו ובעתיד תחזרו עם כוח מהעם להציל אותנו מהשטות העולמית שכולה לחץ חברתי עולמי של האליטות.

השאר תגובה