26/05/2022 – כ״ה באייר ה׳תשפ״ב

5X5 הלייב השבועי

19 תגובה

הדפס

שני הנושאים הדחופים שעל הפרק, הם האיום על ביטחוננו הלאומי, כתוצאה מאובדן השליטה המתמשך בהר הבית, והאיום על חירותנו הלאומית, המתבצע בגניבה, ברגעים אלה ממש – בוועידת ארגון הבריאות העולמי בז’נבה. על כך ועל נושאים נוספים נשוחח הערב ב 5X5.

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
19 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
בוריס קוליקוב
בוריס קוליקוב
29 days ago

תודה משה

יהודית
יהודית
1 month ago

משה, בתחילת ימי המדינה וגם במדינה שבדרך היה למשל בכל רחוב בתל אביב בית כנסת אחד ולעתים הרבה יותר מאחד. מה דעתך על השבת נקודת הפתיחה הזו של הימים שבהם ה’שמאל’ היה בשלטון ? כולל מערכת החינוך על כל שהיה בה כשלימודי הת’נך, התלמוד, כל ארון הספרים היהודי – היה מרכזי ביותר, וכן מיומנויות יסוד חשובות ועוד כגון אלה ?

יהודית
יהודית
1 month ago

יש בעיה עם המקרופון שלך, משה. לא שומעים קטעים שלמים שלך וכן קפיאה של המסך.

נעם
נעם
1 month ago

שלום משה

איך מתכוננים למלחמת העצמאות הבאה, להתפרצות הבלתי נמנעת כמו שאתה צופה אותה ?
סוף מעשה במחשבה תחילה …

כמו שאתה אומר ובצדק חייבים להקל ברשיונות נשק, אבל כל עוד זה עדיין לא קורה- מה כן אפשר לעשות ?

והאם לדעתך צריך להיות לכל זה השלכה על היחס שלנו לערבי האינדבידואל ?
(זכור לי שאתה למשל התחברת ושיבחת בזמנו את אנשי הצוות הערבים שטיפלו במסירות ובמקצועיות בבנך שיחיה, מצד שני אם יש כאן אויבים בפוטנציה שמחר הולכים לקום עלינו נפש – אולי היחס כבר היום צריך להיות שונה ? )

בני
בני
1 month ago

שלום משה , אני לא מבין איך אתה מצליח להחזיק בתפיסה שאכן קיים סכסוך עם הערבים , הרי הכל ממומן מסרסרים בבנות שלנו , לכל המנהיגים יש אינטרס ברור שהסכסוך הזה לא יגמר לעולם , משני הצדדים. הסבר לי בבקשה איך אחרי הקורונה אני אמור להאמין שהסכסוך הזה הוא לא עבודה בעיניים?

מנחם
מנחם
1 month ago

שלום , מה דעתך על פרשת החטיפה של ילדי תימן והאם אי פעם האמת תצא לאור?

בנימין זוקובסקי
בנימין זוקובסקי
1 month ago

בנט רימה את העם? הרי כשהיו 3 סבבי בחירות טענת שהעסק תקוע ולא הולך לשום מקום, והבעת תיסכול מין המצב. בנט היה הולך עם נתניהו לו היה לו 61. אבל לא היה לו, אז הוא עשה את הבלתי נמנע – אחרת היו הולכים לעוד ועוד בחירות. לא?

דני
דני
1 month ago

מה דעתך על אמנת איסטנבול? אם יחתמו עליה נוצף באנשים מכל העולם

ערן
ערן
1 month ago

שלום משה,
אתה יכול להסביר כיצד קורה ששוטר ישראלי, מעניק סיגריה ‘של אחרי’ למחבלים לאחר שרצחו יהודים עם גרזנים?
מה עובר לבנאדם כזה בראש?

ערן
ערן
1 month ago

שלום משה,
במצע זהות נכתב כי יש לעודד הגירה ערבית מארץ ישראל ע”י תמריצים כספיים.
מאחר ואין ולו מפלגה אחת שאשכרה תעשה זאת.
האם עלה בדעתך להקים קרן ציבורית ללא מטרת רווח שתפעל בצורה חוקית לעודד את הגירת הערבים.
ניתן בשח אחד ליום לקבל תקציב של מיליונים מכלל הציבור שמעוניין לסלק מפה את הערבים.
האם לדעתך יוזמה אזרחית כזאת תוכל להצליח?

ערן
ערן
1 month ago

שלום משה,
לאחר עריקתה של סילמן קראת לה להתפטר מהממשלה, שאלתי היא מדוע אינך קורא למי שחתום על המצב הנורא בו אנו נמצאים הן מבחינה בטחונית והן מבחינת זכויות האדם, ואני מדבר על נתניהו.
נתניהו במשך עשור דרדר אותנו למצב אותו אנו רואים היום.
בנט הוא ממשיכו של נתניהו וניתן להניח בודאות גמורה שאם נתניהו יחזור לשלטון ימשיך מצבנו להתדרדר עד לכדי מלחמת קיום של ממש.
נתניהו איבד את הלגיטמציה שלו להמשיך למוטט את המדינה היקרה שלנו לתהום.
עליך לקרוא לו להתפטר לאלתר ולקחת את הנהגת הליכוד.

יהודי חילוני
יהודי חילוני
1 month ago

שלום למשה ולכל הצופים,

משטרת ישראל לא מכבר אמרה כי היא חפצה לגייס לשורותיה יותר שוטרים ערביים: נוצרים ומוסלמים – על מנת שתוכל לטפל באפקטיביות בתוך הפשע שבמגזר הערבי. בעמדה זו תמכו ח”כים ושרים מכל הקשת הפוליטית.

על פניו, הדבר הזה נשמע טוב ומבורך ואף עלול להגביר את השילוב של ערבים בחברה הישראלית, כמו למשל השוטר אמיר חורי שנרצח בפיגוע בבני ברק כשהגן בגופו על יהודים חרדים.

אבל מצד שני חובה להישאל השאלה הלא נעימה הבאה: כיצד ניתן להבטיח ששוטרים ערבים לא עלולים להפוך בהמשך ל”גיס חמישי” בתוך המשטרה ולפעול נגד מדינת ישראל ביום הדין (בתרחיש של עימות כלל אזורי או מלחמת אזרחים בסגנון תש”ח)?

אשמח לשמוע את דעתך בעניין

Last edited 1 month ago by יהודי חילוני
ערן
ערן
1 month ago

הרושם הוא שמשטרת ישראל לא מעוניינת להבטיח את מה שאתה מדבר עליו אלא בדיוק להיפך.

גדי אלקה
גדי אלקה
1 month ago

היי פייגלין, קראתי כתבה בהארץ על כך שרשות האוכלוסין שלחה תמונות פנים של אזרחים שנאספו במערכת של בקרי הגבול בנתב”ג לגוף “ממלכתי” אחר (כנראה שב”כ) בניגוד לחוק. אני מודה שלא הסכמתי איתך בנוגע להתנגדות שלך למאגר הביומטרי, חשבתי שאתה “מגזים” אבל פשוט מפחיד לראות כמה צדקת.

אריס של רישעות מקרקעי ישראל
אריס של רישעות מקרקעי ישראל
1 month ago

שלום משה,
אודה לך מאוד אם תדבר על רישעות מקרקעי ישראל. כאריס של רישעות מקרקעי ישראל אין לי את החירות לכתוב במפורש את שמי.

נמרוד
נמרוד
1 month ago

הפוליטיקה עניינה מציאת הפשרות בין הרצוי למצוי – מה תעשה כאשר תעמוד בפני בחירה האם לשמור על תפיסתך האמונית ( “זהות-ית” ) אך בלא להגיע להישגים פוליטיים ( ואחרים ) או להשיג הישגים בשדה הפוליטי אך במחיר התגמשות אמונית ( בסגנון המפד”לניקי נאמר, אשר מתחבר אצלי גם לחזרה שלך לליכוד, כשכרגע אין לזה אולי משמעות אמונית אבל בעתיד יתכן מאוד שכן תהיה )

Last edited 1 month ago by נמרוד
ozi
ozi
1 month ago

שלום משה.
מה דעתך על כך שהישובים הקטנים בהרי יהודה ושומרון, שטחי הליבה של ישראל ההיסטורית, הם כיום נחלתם של המגזר הסרוג בלבד? (גם המיעוט הזניח של הישובים המעורבים תמיד יציע מוסדות חינוך או תרבות שהם רק ברוח הסרוגים).

האם אתה מסכים שהקו שבחרו המועצות האזוריות הוא גורם משמעותי לכך שבצעדות חומש או מיגרון מתייצבים סרוגים בלבד? לכך שסכנת החורבן היא על בית-אל או עתניאל אבל אינה קיימת במעלה אדומים או אריאל? לכך שהציבור המסורתי התגייס לטובת אלאור עזריה אבל זנח את אהוביה סנדק ז”ל?

יאיר טולדנו
יאיר טולדנו
1 month ago

שלום משה.
מה דעתך על מלחמתו של מושל פלורידה רון דסנטיס בדיסני ופרוגרסיביים?

ומה דעתך לגבי טיוטת החלטת ביהמ”ש העליון האמריקני בנוגע להפלות שהודלפה ?

סלומון
סלומון
1 month ago

ערב טוב, רציתי לדעת איך אתה מתכנן להילחם ברשלנות של מוסדות המדינה (הקופות, ביטוח לאומי וכו’). האם לנו כאזרחי המדינה יש יכולת לעשות משהו בנושא או שזה רק בידי המחוקק? איפה שלא תסתכל תראה רשלנות שאתה לא יודע אם לצחוק או לבכות, וככל שאתה מתבגר ומתמודד עם “המדינה”, הפרוגרס ועוד המצאות כביכול מוסריות אך בפועל בדיוק ההפך, למה כולם כלכך עיוורים ומאמינים לשקרים האלה? בעזרת השם שיותר יתפכחו ובעתיד תחזרו עם כוח מהעם להציל אותנו מהשטות העולמית שכולה לחץ חברתי עולמי של האליטות.

כתבות נוספות

אקטואליה בפרשת וירא. אחת ממשימות המלאכים שבאו אל אברהם הייתה להודיעו על חורבן סדום. מה היה חטאה של סדום? מהי ‘מידת סדום’? האם המעשים
אחת ממשימות המלאכים שבאו אל אברהם הייתה להודיעו על חורבן סדום?

פרשת השבוע

רגע לפני סיום שנת הלימודים, קיבלנו תזכורת מאחת הרעות החולות הגדולות בישראל – כלומר מערכת ה”חינוך” הישראלית. נתחיל מהסוף.לפעמים, כשאני שומע על המתחולל בבתי
רגע לפני סיום שנת הלימודים, קיבלנו תזכורת מאחת הרעות החולות הגדולות בישראל – כלומר מערכת ה”חינוך” הישראלית.

מחשבים מסלול #218

במדבר טז א וַיִּקַּח קֹרַח בֶּן-יִצְהָר בֶּן-קְהָת בֶּן-לֵוִי וְדָתָן וַאֲבִירָם בְּנֵי אֱלִיאָב וְאוֹן בֶּן-פֶּלֶת בְּנֵי רְאוּבֵן.  ב וַיָּקֻמוּ לִפְנֵי מֹשֶׁה וַאֲנָשִׁים מִבְּנֵי-יִשְׂרָאֵל חֲמִשִּׁים וּמָאתָיִם
ממהפכת קרח ועד המהפכה הצרפתית, מהמהפכה הבולשביקית ועד למהפכת הפרוגרס בימינו, תמיד נישא ברמה אותו דגל – דגל השוויון

פרשת השבוע

הערב ב 5×5, נדבר כמובן על הבחירות הקרבות,דבר על אנאריית החינוך הישראלית ופתרונה- וכפי שהבטחנו, נפנה זמן להתייחס לעומקו לחודש ה “גאווה”.
הערב ב 5×5, נדבר כמובן על הבחירות הקרבות, דבר על אנאריית החינוך הישראלית ופתרונה- וכפי שהבטחנו, נפנה זמן להתייחס לעומקו לחודש ה “גאווה”.

5X5

5X5

לוח אירועים ועדכונים