5X5 פרשת וארא תשפ"ב - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
כ״ח בניסן ה׳תשפ״ד | 06/05/2024
5X5

5X5 פרשת וארא תשפ”ב

כ״ו בטבת ה׳תשפ״ב (דצמבר 30, 2021)

5X5 פרשת וארא תשפ”ב

ה”תגלית” של יואב אבן, לפיה בין חברי הצוות שהחליט ברוב מוחלט, על הזרקה ללא שום צורך ממשי, של התרכיב הנסיוני המסוכן של פייזר (ובפועל בכפיה), לילדינו – מצויים יועצי תקשורת, ווטרינרים ועוד “אנשי מקצוע” כגון אלה, ובכן ה”תגלית” הזו לא הפתיע את מי שפקח את עיניו למציאות קודם לכן. ככה זה כשאתה מבקש להבטיח מראש את התוצאה. דיברתי על כך מעל כל במה אפשרית. ונדבר שוב הערב ב 5×5.

במהלך השידור בשלב השאלות נעלה 2-3 אנשים לשאול שאלה בשידור חי!

רוצים לשאול את השאלה בשידור? הירשמו כאן

שתף את הפוסט:
הפוסט הקודם

הפוסט הבא

28 תגובות

 • אני תומכת בכל ליבי בשתי ההפגנות – גם זו ברעננה וגם זו בחומש.
  בבחירות 1992 רבין דיבר גם על שלא יעלה על הדעת לרדת מרמת הגולן וכמה חודשים אחרי הבחרו – החל שיחות עם אסד על ויתור על הגולן, דובר על כמה אפשרויות כולל נסיגה עד קו המים של הכנרת ….
  באותם הימים, או שמא לפני כן יאסר ערפאת דיבר על שיטת הסלמי שלו … כיבוש איטי …
  שני חברי כנסת ממפלגת העבודה של אותם הימים למעשה לא שיתפו פעולה עם הקואליציה שהיתה תלויה בין השאר ברשימות הערביות … במהלך 1994 3 חברי כנסת של המפלגה של רפול יצרו ריב מדומה ועזבו ושניים מתוכם הצטרפו בינואר 1995 לקואליציה של רבין כך שיכול היה להעביר את אוסלו ב’… כשיחד עם השניים האלה היו 61 קולות… כולל הרשימות הערביות.
  בתוך מפלגת העבודה היתה אופוזיציה חזקה מאוד נגד הסכמי אוסלו בעיקר בנושא רמת הגולן. היה ברור שהממשלה ההיא עמדה להפסיד בבחירות.

 • שלום משה, האם אתה חושב שלאיראן יהיה בסופו של דבר נשק גרעיני ופשוט נהיה צריכים לחיות עם העובדה הזאת? האם אתה חושב שהם ירצו לעשות בו שימוש או לנצל את הנשק הזה שברשותם כדי להטיל אימה על כל האזור?
  לצערי, אני חושב שבמוקדם או במאוחר יהיה להם כי לא נראה שבאמת יש אופציה צבאית קיימת… וגם אם כן לא נראה לי שיש מישהו מספיק אמיץ כדי לבצע אותה…

 • שלום משה , בעיניי כאדם שמתנגד לכפייה מקומך הוא על הבמה בהפגנות רעננה ולא מבין מדוע בכל זאת אתה בוחר להפסיד את ההזדמנות לקהל רב של יהודים שהרי זהו העם שאיתו אתה מתכוון לבנות את בית המקדש, לא כך למשנתך (בעיניי בני האדם שווים אך הנני דמוקרט וזכותך לחשוב אחרת) ? באשר להזמנות שכתובות בעברית “עם נקודות” עלייך להבין שלא כולם עם אג’נדה, ויש עניין של התחשבות פשוטה בבני אדם עם נטייה מינית שונה ופנייה חסרת מגדר כדי ליצור סביבה נעימה. ובאשר לבנט , אף אחד לא מעצים את כוחו פשוט מפגינים במקום הכי מרכזי שיוצר עניין , באותה מידה נפגין גם ליד לפיד, אין צורך לעשות מעכבר פיל. מצפה לראותך.

 • שלום משה, אני מסכים עם טענתך שיש השתקה של מדענים שחושבים אחרת בנושא הקורונה והתחממות הגלובלית, אבל יש גם השתקה של מדענים שטוענים שכדור הארץ שטוח… וכמובן שזה לא נכון. אז איך ניתן לדעת מתי המושתקים צודקים ומתי הרוב המשתיק הוא הצודק? ובכללי איך ניתן לדעת מה היא האמת בעולם שבו המדע והאידיאלוגיה מתערבבים?

  • הארץ השטוחה זה משהו שנכנס לשיח לפני מספר שנים בצורה מאוד מוזרה ודי דומה לצורה שבה מכניסים את שיח האקלים המזוייף כל פעם תחת מיתוג אחר. אין מדענים רציניים שמדברים על הארץ השטוחה… אבל בעניין האקלים והקורונה יש גם יש. את מדבררי הארץ השטוחה אפשר לשייך דווקא לשופרות הקורונה ושינוי האקלים ולא למי שמדבר נגד…

   • בעולם של פייק ניוז קשה לדעת כבר. זורקים עלינו כל כך הרבה מידע מטעם מומחים או כאלה שמתיימרים להיות כאלה ככה שמאוד קשה לדעת מהי האמת. השאלה הגיעה בעקבות שאלה דומה שנשאל בעבר והיה ניתן להבין מכך שמתי שמנסים להשתיק מישהו הוא כנראה הצודק. אבל לא בכל המקרים זה נכון… אז איך ניתן באמת לדעת? למה כשמדובר בכדור הארץ אנחנו ישר קולטים שזה לא נכון כמו כל האנשים כמעט ובחיסונים ובהתחממות אנחנו לא הולכים עם הרוב עם הדעה של הרוב?

  • ברכיה היקר, מה העניין של משטרים דיקטטוריים לשעבד את אזרחיהם לכל אורך ההיסטוריה? מה היה העניין של הנאצים להשמיד את היהודים ושל פרעה לצוות גם על מצרים להשליך את כל הבן הילוד היאורה? מה היה העניין של סין להגביל את הילודה לילד אחד למשפחה? ביל גייטס ורוקפלר דיברו על זה באופן גלוי – דילול אוכלוסיה זה דבר רצוי מבחינתם. יש גם הרבה אנשים נורמטיביים שמאלנים מהשורה שהציווי המוסרי העליון מבחינתם הוא צמצום האוכלוסיה, רק שאין להם כלים ואומץ לעשות משהו בנידון.

  • ואם הסברים במונחים של “כסף” מדברים אליך יותר אז תחשוב על חברות הביטוח ועל מוסדות הרווחה, ביטוח לאומי שיש להם “אינטרס” להיפטר מחלקים גדולים מהאוכלוסיה. במלה”ע ה-2 הנאצים השקיעו משאבים אדירים שעל פני השטח פגעו במאמץ המלחמתי שלהם כדי להרוג יהודים. רק צריך להסתכל על ההיסטוריה ולהפעיל את השכל.

  • זה משהו עולמי… רוצים משהו שיפתח את הדלת לדירוג חברתי כמו בסין ושליטה על חיינו, חברה של עבדים בלי מעמד בינוני. כשמחסנים את רוב האוכלוסיה דוחפים את הנגיף לפתח וריאנטים חדשים וככה הקורונה תשאר איתנו עוד ועוד, הם רוצים שכולם יתחסנו כדי שהקורונה תשאר פה כמה שיותר. אף פעם בהיסטוריה לא ניסו לחסן אוכלוסיה שלמה נגד נגיף שמפתח וריאנטים כל כך בקלות ועוד בחיסון גרוע שבכלל לא יעיל נגד ספקטרום רחב של וריאנטים. מה שקורה פה זאת איוולת גדולה ואין לזה שום קשר לרפואה או מדע.

 • שלום משה. מה הצעדים הטכניים (ולא רק המהותיים) שנדרש לבצע בעיניך כדי למגר את הרמת הראש הרצחנית של התקופה האחרונה, ובפרט למנוע את התלקחות אירועי מאי? לפני שבועיים ענית שזה עניין מהותי להפיל את הממשלה כדי שהערבים לא יהיו בפוזיציה של אדוני הארץ, ובכל זאת צריך למנוע שפיכת דם גם כשהממשלה על כנה.
  תודה,
  ינון

 • שלום משה,חורה לי שאתה מסביר את “הפסדו” של טראמפ בבחירות באמריקה כתרמיות מקומיות,דונאלד טראמפ נילחם נגד כולם ויכל להם,הוא ניצח את התקשורת והרשתות החברתיות שסתמו לו את הפה,עובדה שהעם נהר לעצרות שלו במספרי שיא,הוא גבר על הפרקליטות שניסתה להדיח אותו עם אשמות שווא על שיתוף פעולה עם רוסיה והעלמת מיסים והוא יצא זכאי לחלוטין,הוא השאיר אבק לכוכבי הוליווד שיום לפני פגישתו עם קים ג’ון און ספג קללות מרוברט די נירו לקול תשואות הקהל בטקס,וביום הבחירות באמצע הלילה כשנצחונו ברור,נעצרו מכונות הספירה ואחרי כמה ימים הכריזו שביידן ניצח…זו לא גניבת קולות מקומית שנעשתה מאחורי הגב,זו שדידת הדמוקרטיה לאור יום.

 • שלום משה,

  אשמח שתסביר לנו את שורש התנגדותך למבצע החיסונים נגד הקורונה:

  אתה משתמש, לא מעט, בדוגמאות שטוענות כי רוב האוכלוסייה לא זקוקה לחיסון ולכן אין צורך להטיל הגבלות על הציבור, בטענה כי מדובר בפגיעה בזכויות אזרח.

  אבל הרשה לי לשאול אותך משהו: לו הנגיף היה פוגע במיוחד בצעירים (למשל, כמו הפוליו) והיה מביא לתמותה רבה בקרבם, וכל המומחים היו תמימי דיין בנושא, האם גם אז היית מתנגד למבצע החיסונים באותה מידה של נחישות, כמו גם הטלת הגבלות וסגר, או שאז היית מביע תמיכה בכך גם במחיר של פגיעה מסוימת בזכויות של כולנו, כי כך קורה במצבי קיצון?

  אשמח לשמוע את תשובתך המנומקת
  לכך

 • שלום משה,

  אשמח לדעת מה דעתך על לא מעט יהודים, בהם אנשים מפורסמים ופוליטיקאים, שבחרו בימים האחרונים להצטלם עם עצי אשוח ו”לחגוג” את הכריסמס. לא ראיתי את אותה התלהבות אצלם, למשל, בחג החנוכה.

  מה אתה חושב על התופעה, וממה לדעתך היא נוצרת?

  האם יש מקום לתת ביטוי לחגים לא יהודיים בפרהסיה של מדינת ישראל ( בכל זאת, חיים כאן 2% נוצרים).

  אודה לתשובתך המנומקת

השאר תגובה