30/12/2021 – כ״ו בטבת ה׳תשפ״ב

5X5 פרשת וארא תשפ”ב

29 תגובה

הדפס

ה”תגלית” של יואב אבן, לפיה בין חברי הצוות שהחליט ברוב מוחלט, על הזרקה ללא שום צורך ממשי, של התרכיב הנסיוני המסוכן של פייזר (ובפועל בכפיה), לילדינו – מצויים יועצי תקשורת, ווטרינרים ועוד “אנשי מקצוע” כגון אלה, ובכן ה”תגלית” הזו לא הפתיע את מי שפקח את עיניו למציאות קודם לכן. ככה זה כשאתה מבקש להבטיח מראש את התוצאה. דיברתי על כך מעל כל במה אפשרית. ונדבר שוב הערב ב 5×5.

במהלך השידור בשלב השאלות נעלה 2-3 אנשים לשאול שאלה בשידור חי!

רוצים לשאול את השאלה בשידור? הירשמו כאן

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
4.4 8 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
29 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
בנימין אליצור
בנימין אליצור
5 months ago

משה, את המכתב הזה של כפיר יצחקי כבר אי-אפשר למצוא ברשת. כנראה שהעלימו אותו.

יהודית
יהודית
5 months ago

משה פייגלין שבת שלום, לפי דעתי, מעניין מאוד יהיה לראיין את מוטי שפר

יהודית
יהודית
5 months ago

אני תומכת בכל ליבי בשתי ההפגנות – גם זו ברעננה וגם זו בחומש.
בבחירות 1992 רבין דיבר גם על שלא יעלה על הדעת לרדת מרמת הגולן וכמה חודשים אחרי הבחרו – החל שיחות עם אסד על ויתור על הגולן, דובר על כמה אפשרויות כולל נסיגה עד קו המים של הכנרת ….
באותם הימים, או שמא לפני כן יאסר ערפאת דיבר על שיטת הסלמי שלו … כיבוש איטי …
שני חברי כנסת ממפלגת העבודה של אותם הימים למעשה לא שיתפו פעולה עם הקואליציה שהיתה תלויה בין השאר ברשימות הערביות … במהלך 1994 3 חברי כנסת של המפלגה של רפול יצרו ריב מדומה ועזבו ושניים מתוכם הצטרפו בינואר 1995 לקואליציה של רבין כך שיכול היה להעביר את אוסלו ב’… כשיחד עם השניים האלה היו 61 קולות… כולל הרשימות הערביות.
בתוך מפלגת העבודה היתה אופוזיציה חזקה מאוד נגד הסכמי אוסלו בעיקר בנושא רמת הגולן. היה ברור שהממשלה ההיא עמדה להפסיד בבחירות.

אחיה אברג'ל
אחיה אברג'ל
5 months ago

תענוג לשמוע אותך כל פעם מחדש!!

אלי
אלי
5 months ago

שלום משה, מה אתה עושה בחיי היום יום שלך? ממה אתה מתפרנס?

בנימין זוקובסקי
בנימין זוקובסקי
5 months ago

מי הם אלה בראש הפרמידה אשר מבקשים להזריק בכח ושכפו על כל ממשלות העולם את מזימתם?

אני מדבר בצדקה
אני מדבר בצדקה
5 months ago

אלה שאתה מדבר עליהם עובדים עבור הבוס שלהם, והוא מתגמל אותם ביד נדיבה. והבוס שלהם אינו בן אנוש, אלא יותר בכוון של מלאך שנפל וקם על יוצרו. כלומר מדובר במלחמת דת. הסבר ‘הגיוני’ אין כאן.

אביגיל
אביגיל
5 months ago

המרי האזרחי של זו ארצינו בעצם לא הצליח לבלום את המהלך, אז למה שעכשיו זה יעבוד ? מה למדנו מהניסיון ההוא ? איך הפעם נפעל כך שנצליח להשפיע באמת ?

חרותניק
חרותניק
5 months ago

שלום משה, האם אתה חושב שלאיראן יהיה בסופו של דבר נשק גרעיני ופשוט נהיה צריכים לחיות עם העובדה הזאת? האם אתה חושב שהם ירצו לעשות בו שימוש או לנצל את הנשק הזה שברשותם כדי להטיל אימה על כל האזור?
לצערי, אני חושב שבמוקדם או במאוחר יהיה להם כי לא נראה שבאמת יש אופציה צבאית קיימת… וגם אם כן לא נראה לי שיש מישהו מספיק אמיץ כדי לבצע אותה…

אביגדור אטלס
אביגדור אטלס
5 months ago

משה, ראית שרוברט מאלון, כמה שעות לפני שנחסם בטוויטר, שיתף את הסרטון שלך מהדיון בכנסת?

כבר לא מפגין מבלפור (עכשיו מפגין אצל בנט)
כבר לא מפגין מבלפור (עכשיו מפגין אצל בנט)
5 months ago

שלום משה , בעיניי כאדם שמתנגד לכפייה מקומך הוא על הבמה בהפגנות רעננה ולא מבין מדוע בכל זאת אתה בוחר להפסיד את ההזדמנות לקהל רב של יהודים שהרי זהו העם שאיתו אתה מתכוון לבנות את בית המקדש, לא כך למשנתך (בעיניי בני האדם שווים אך הנני דמוקרט וזכותך לחשוב אחרת) ? באשר להזמנות שכתובות בעברית “עם נקודות” עלייך להבין שלא כולם עם אג’נדה, ויש עניין של התחשבות פשוטה בבני אדם עם נטייה מינית שונה ופנייה חסרת מגדר כדי ליצור סביבה נעימה. ובאשר לבנט , אף אחד לא מעצים את כוחו פשוט מפגינים במקום הכי מרכזי שיוצר עניין , באותה מידה נפגין גם ליד לפיד, אין צורך לעשות מעכבר פיל. מצפה לראותך.

אורי
אורי
5 months ago

טראמפ כינה אותם כבר מיומו הראשון “the enemy of the people”. הוא הבין טוב מול מי המלחמה באמת

איל אלון
איל אלון
5 months ago

ערב נפלא מר משה היקר.
עד מתי הפחד מהמדינה ישלוט על האדם? איך אפשר לשחרר את האזרחים מהמדינה והמדיניות שבה הם חיים?

Last edited 5 months ago by איל אלון
יוסי
יוסי
5 months ago

משה שלום
עם ישראל זכה לגאולה רק כאשר יצאו מהפחדים וההרגלים שלהם ושחטו את הכבש שהוא מאלילי המצרים או אז הגאולה הגיעה
כנ”ל בכל דור ודור והלוואי גם אצלינו

חרותניק
חרותניק
5 months ago

שלום משה, אני מסכים עם טענתך שיש השתקה של מדענים שחושבים אחרת בנושא הקורונה והתחממות הגלובלית, אבל יש גם השתקה של מדענים שטוענים שכדור הארץ שטוח… וכמובן שזה לא נכון. אז איך ניתן לדעת מתי המושתקים צודקים ומתי הרוב המשתיק הוא הצודק? ובכללי איך ניתן לדעת מה היא האמת בעולם שבו המדע והאידיאלוגיה מתערבבים?

חגי
חגי
5 months ago
Reply to  חרותניק

הארץ השטוחה זה משהו שנכנס לשיח לפני מספר שנים בצורה מאוד מוזרה ודי דומה לצורה שבה מכניסים את שיח האקלים המזוייף כל פעם תחת מיתוג אחר. אין מדענים רציניים שמדברים על הארץ השטוחה… אבל בעניין האקלים והקורונה יש גם יש. את מדבררי הארץ השטוחה אפשר לשייך דווקא לשופרות הקורונה ושינוי האקלים ולא למי שמדבר נגד…

ערן
ערן
5 months ago
Reply to  חרותניק

איזה תשובה אתה רוצה שיתן לך? תפעיל את השכל ותחשוב בעצמך, אף אחד לא יתן לך מתכון להבחין בין אמת לשקר.

חרותניק
חרותניק
5 months ago
Reply to  ערן

בעולם של פייק ניוז קשה לדעת כבר. זורקים עלינו כל כך הרבה מידע מטעם מומחים או כאלה שמתיימרים להיות כאלה ככה שמאוד קשה לדעת מהי האמת. השאלה הגיעה בעקבות שאלה דומה שנשאל בעבר והיה ניתן להבין מכך שמתי שמנסים להשתיק מישהו הוא כנראה הצודק. אבל לא בכל המקרים זה נכון… אז איך ניתן באמת לדעת? למה כשמדובר בכדור הארץ אנחנו ישר קולטים שזה לא נכון כמו כל האנשים כמעט ובחיסונים ובהתחממות אנחנו לא הולכים עם הרוב עם הדעה של הרוב?

בר בנאל
בר בנאל
5 months ago

האינתיפאדה הראשונה הוכיחה שאי אפשר לשלוט בשטחים
האינתיפאדה השנייה הוילה שאין סיכוי לשלום
מלחמת לבנון השנייה ועופרת יצוקה הוכיחו שעיקרון החד צדדיות של שרון לא עובד
אז מה כן יעבוד??

בניה
בניה
5 months ago

מה אתה חושב על התנהלות משרד החינוך
מעניין אותי לשמוע אותך

ברכיה יפת
ברכיה יפת
5 months ago

שמע פייגלין אני אוהב אותך ושומע כל מה שאתה מעלה, חוץ מעניין החיסונים
למה? כי לא הבנתי מה העניין של המממשלה וכולי להזריק לנו משהו לא יעיל ומסוכן כפי שאתה טוען

ערן
ערן
5 months ago

ברכיה היקר, מה העניין של משטרים דיקטטוריים לשעבד את אזרחיהם לכל אורך ההיסטוריה? מה היה העניין של הנאצים להשמיד את היהודים ושל פרעה לצוות גם על מצרים להשליך את כל הבן הילוד היאורה? מה היה העניין של סין להגביל את הילודה לילד אחד למשפחה? ביל גייטס ורוקפלר דיברו על זה באופן גלוי – דילול אוכלוסיה זה דבר רצוי מבחינתם. יש גם הרבה אנשים נורמטיביים שמאלנים מהשורה שהציווי המוסרי העליון מבחינתם הוא צמצום האוכלוסיה, רק שאין להם כלים ואומץ לעשות משהו בנידון.

ערן
ערן
5 months ago

ואם הסברים במונחים של “כסף” מדברים אליך יותר אז תחשוב על חברות הביטוח ועל מוסדות הרווחה, ביטוח לאומי שיש להם “אינטרס” להיפטר מחלקים גדולים מהאוכלוסיה. במלה”ע ה-2 הנאצים השקיעו משאבים אדירים שעל פני השטח פגעו במאמץ המלחמתי שלהם כדי להרוג יהודים. רק צריך להסתכל על ההיסטוריה ולהפעיל את השכל.

חגי
חגי
5 months ago

זה משהו עולמי… רוצים משהו שיפתח את הדלת לדירוג חברתי כמו בסין ושליטה על חיינו, חברה של עבדים בלי מעמד בינוני. כשמחסנים את רוב האוכלוסיה דוחפים את הנגיף לפתח וריאנטים חדשים וככה הקורונה תשאר איתנו עוד ועוד, הם רוצים שכולם יתחסנו כדי שהקורונה תשאר פה כמה שיותר. אף פעם בהיסטוריה לא ניסו לחסן אוכלוסיה שלמה נגד נגיף שמפתח וריאנטים כל כך בקלות ועוד בחיסון גרוע שבכלל לא יעיל נגד ספקטרום רחב של וריאנטים. מה שקורה פה זאת איוולת גדולה ואין לזה שום קשר לרפואה או מדע.

בן
בן
5 months ago

למה פוליטיקאים כמו בן גביר עדיין מדברים על צימצום פערים ושייון במקום צמצום עוני?

ינון
ינון
5 months ago

שלום משה. מה הצעדים הטכניים (ולא רק המהותיים) שנדרש לבצע בעיניך כדי למגר את הרמת הראש הרצחנית של התקופה האחרונה, ובפרט למנוע את התלקחות אירועי מאי? לפני שבועיים ענית שזה עניין מהותי להפיל את הממשלה כדי שהערבים לא יהיו בפוזיציה של אדוני הארץ, ובכל זאת צריך למנוע שפיכת דם גם כשהממשלה על כנה.
תודה,
ינון

שרון בוזין
שרון בוזין
5 months ago

שלום משה,חורה לי שאתה מסביר את “הפסדו” של טראמפ בבחירות באמריקה כתרמיות מקומיות,דונאלד טראמפ נילחם נגד כולם ויכל להם,הוא ניצח את התקשורת והרשתות החברתיות שסתמו לו את הפה,עובדה שהעם נהר לעצרות שלו במספרי שיא,הוא גבר על הפרקליטות שניסתה להדיח אותו עם אשמות שווא על שיתוף פעולה עם רוסיה והעלמת מיסים והוא יצא זכאי לחלוטין,הוא השאיר אבק לכוכבי הוליווד שיום לפני פגישתו עם קים ג’ון און ספג קללות מרוברט די נירו לקול תשואות הקהל בטקס,וביום הבחירות באמצע הלילה כשנצחונו ברור,נעצרו מכונות הספירה ואחרי כמה ימים הכריזו שביידן ניצח…זו לא גניבת קולות מקומית שנעשתה מאחורי הגב,זו שדידת הדמוקרטיה לאור יום.

יהודי חילוני
יהודי חילוני
5 months ago

שלום משה,

אשמח שתסביר לנו את שורש התנגדותך למבצע החיסונים נגד הקורונה:

אתה משתמש, לא מעט, בדוגמאות שטוענות כי רוב האוכלוסייה לא זקוקה לחיסון ולכן אין צורך להטיל הגבלות על הציבור, בטענה כי מדובר בפגיעה בזכויות אזרח.

אבל הרשה לי לשאול אותך משהו: לו הנגיף היה פוגע במיוחד בצעירים (למשל, כמו הפוליו) והיה מביא לתמותה רבה בקרבם, וכל המומחים היו תמימי דיין בנושא, האם גם אז היית מתנגד למבצע החיסונים באותה מידה של נחישות, כמו גם הטלת הגבלות וסגר, או שאז היית מביע תמיכה בכך גם במחיר של פגיעה מסוימת בזכויות של כולנו, כי כך קורה במצבי קיצון?

אשמח לשמוע את תשובתך המנומקת
לכך

יהודי חילוני
יהודי חילוני
5 months ago

שלום משה,

אשמח לדעת מה דעתך על לא מעט יהודים, בהם אנשים מפורסמים ופוליטיקאים, שבחרו בימים האחרונים להצטלם עם עצי אשוח ו”לחגוג” את הכריסמס. לא ראיתי את אותה התלהבות אצלם, למשל, בחג החנוכה.

מה אתה חושב על התופעה, וממה לדעתך היא נוצרת?

האם יש מקום לתת ביטוי לחגים לא יהודיים בפרהסיה של מדינת ישראל ( בכל זאת, חיים כאן 2% נוצרים).

אודה לתשובתך המנומקת

כתבות נוספות

אקטואליה בפרשת וירא. אחת ממשימות המלאכים שבאו אל אברהם הייתה להודיעו על חורבן סדום. מה היה חטאה של סדום? מהי ‘מידת סדום’? האם המעשים
אחת ממשימות המלאכים שבאו אל אברהם הייתה להודיעו על חורבן סדום?

פרשת השבוע

רגע לפני סיום שנת הלימודים, קיבלנו תזכורת מאחת הרעות החולות הגדולות בישראל – כלומר מערכת ה”חינוך” הישראלית. נתחיל מהסוף.לפעמים, כשאני שומע על המתחולל בבתי
רגע לפני סיום שנת הלימודים, קיבלנו תזכורת מאחת הרעות החולות הגדולות בישראל – כלומר מערכת ה”חינוך” הישראלית.

מחשבים מסלול #218

במדבר טז א וַיִּקַּח קֹרַח בֶּן-יִצְהָר בֶּן-קְהָת בֶּן-לֵוִי וְדָתָן וַאֲבִירָם בְּנֵי אֱלִיאָב וְאוֹן בֶּן-פֶּלֶת בְּנֵי רְאוּבֵן.  ב וַיָּקֻמוּ לִפְנֵי מֹשֶׁה וַאֲנָשִׁים מִבְּנֵי-יִשְׂרָאֵל חֲמִשִּׁים וּמָאתָיִם
ממהפכת קרח ועד המהפכה הצרפתית, מהמהפכה הבולשביקית ועד למהפכת הפרוגרס בימינו, תמיד נישא ברמה אותו דגל – דגל השוויון

פרשת השבוע

5X5

לוח אירועים ועדכונים