07/07/2022 – ח׳ בתמוז ה׳תשפ״ב

5X5 הלייב השבועי פרשת בלק תשפ”ב

15 תגובה

הדפס

הערב בחמש על חמש:

  • אחמד טיבי ספד למחבלים בכנסת
  • מנצור עבאס והרב דרוקמן
  • גל בייסברג – העסקה עם בנט כבר היתה סגורה לפני הבחירות

כלומר לא היצלנו את המדינה מבחירות, אל תימרנו את המצוקה הפוליטית למען השררה.

  • לאחר שבועיים במעצר הבחור שהיה עצור השתחרר מאריאל

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
4 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
15 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
יואב
יואב
28 days ago

מתי יום הבחירות והיכן לברר אם אני זכאי להצביע ?

Shai Malka
Admin
27 days ago
Reply to  יואב

שלום יואב.
תאריך הבחירות טרם נקבע על ידי מוסדות הליכוד. ביום ראשון תתקיים ישיבה של וועדת החוקה של הליכוד ואנחנו מקווים שבסיומה יוכרז תאריך סופי של הבחירות. כרגע מדובר על ה03.08.2022.

לגבי בירור על זכאות הצבעה, ניתן לפנות למדור מחשב בליכוד: 03-6210606 / 03-6210604

שבת שלום

ערן
ערן
28 days ago

משה, אני לא בהכרח מתנגד לעניין הטלת חובות נאמנות כתנאי לאזרחות ויכול להסכים איתך על כך, אבל לא הגיוני ולא ישר לצפות מערבים לעמוד דום בהמנון כל עוד המלים שלו כוללות “נפש יהודי הומיה” וגם לא הגיוני לצפות ממנו להזדהות עם דגל שמסמל את צבעי הטלית, ולו מהטעם של חופש דת – אי אפשר להפריד בין הזהות הלאומית היהודית והדת היהודית, ולא ניתן לצפות ממוסלמים או נוצרים שיזדהו עם סמלים דתיים יהודיים. יהודי שהיה מזדהה בארץ ניכר עם סממן נוצרי או מוסלמי בתחפושת של סממן לאומי – הייתי רואה בו כמי שמבזה את יהדותו.

משה
משה
28 days ago
Reply to  ערן

אין בעיה. שייוותר על האזרחות של המדינה שאינו יכול להזדהות איתה.

ערן
ערן
27 days ago
Reply to  משה

כאמור אני לא חולק על העיקרון (למשל בהקשר של חובת שירות צבאי/לאומי) אלא דבריי מכוונים לעניין הספציפי של ההמנון והדגל. אגב, אני משער שאם תתנה אזרחות בעמידה בהמנון או שירת ההמנון גם הדרוזים יאבדו את אזרחותם (יכול להיות שאני טועה, לא בדקתי). איפה יעבור הגבול? האם צריך לעמוד בהמנון או גם לשיר אותו, או לשיר בהתלהבות? מה בכלל יהודי בלאמץ המנון? יש לנו מורשת אדירה של מזמורי תהילים, פיוטים וכל התורה שכולם חשובים הרבה יותר משיר שכתב אלכוהוליסט מתפקר שחיזר על הפתחים של שליטי ושועי עולם. איך הגענו למצב שאנחנו בכלל עומדים דום למלים של השיר הזה? אם לא תדרוש ממוסלמים להשתתף בקרבן הפסח על הר הבית או בתפילה בבית הכנסת, למה תדרוש מהם להשתתף במשהו שאמור להיות הרבה פחות חשוב מבחינתך? גם אימוץ דגל למדינה הוא לא אלמנט יהודי. דגלים באים מאירופה של ימי הביניים שם לכל בית אצולה היה דגל, אולי זה הולך אחורה לתקופת רומא. נכון שבספר במדבר מוזכרים דגלים של השבטים (אם כי לא ברור מהם בדיוק) אבל לא היה דגל אחד לעם ישראל.

אלכסנדר חסין
אלכסנדר חסין
28 days ago

“נקמת דם ילד קטן” – מי ינקומם את דמם של הילדים המוזרקים? חיסוני הילדים עדיין בהיתר חירום, כלומר אף אחד לא יקח אחריות ולא יהיה את מי לתבוע.
צדקת כשאמרת בתחילת הדרך שהם לא יעצרו עד שלא יגיעו לכל עובר במעי אמו.
קו ישר מחבר בין פרשת ילדי תימן, הטיפול הפסול למניעת הריון בנשים אתיופיות, זריקות הרעל של פייזר, התעמרות במטופלי קנביס ועוד. איך זה קורה למשרד הבריאות במדינת היהודים? את מי הם משרתים?

Last edited 28 days ago by אלכסנדר חסין
משה
משה
28 days ago

רק אמרתי אין יראת אלוקים במקום הזה והרגוני

אליאור אהרון
אליאור אהרון
28 days ago

היי משה,

במבצע ההתפקדות שהיה בו הובטח כביכול שמי שיתפקד יוכל גם להצביע בפריימריז הקרובים אני התפקדתי ואני מעוניין להצביע עבורך.
אתמול דיברתי בטלפון עם נגיצה מטעם הליכוד והיא אמרה לי שאין לי מספיק פזמ במפלגה כדי להצביע בפריימריז. זה ממש מכעיס שהם פקדו המון אנשים לליכוד ולא נותנים לנו להצביע.
האם תוכל לפעול כדי לשנות את זה?

תודה ושבת שלום.

Shai Malka
Admin
27 days ago

שלום אליאור.
במבצע ההתפקדות לא הובטח שמי שיתפקד יוכל להצביע בפריימריז שכן אז – עוד לא היה ידוע אם ומתי יתקיימו בחירות. מה שהובטח אז זה שמי שיתפקד יוכל להשתתף בבחירות לוועידה שנקבעה לסוף שנת 2022.
בכל מקרה, כרגע מתנהלת “מלחמת עולם” בתוך הליכוד על העניין הזה. יש בסטטוס שלך עוד כ- 20,000 איש.
אנו מקווים שהשבוע תתקבל החלטה סופית במוסדות הליכוד ושכולנו נוכל להשתתף בבחירות ולהצביע עבור משה פייגלין – למען ‘מדינה יהודית. נקודה.’
שבת שלום

Last edited 27 days ago by Shai Malka
Shai Malka
Admin
27 days ago
Reply to  Shai Malka

https://mobile.mako.co.il/news-politics/2022_q3/Article-f0b67663e84d181027.htm??utm_source=Facebook&utm_medium=NewsChannelPage&partner=NewsChannelFacebook?referrer=http%3A%2F%2Fm.facebook.com%2F

אריאל כהן
אריאל כהן
28 days ago

משה יש לי שתי שאלות, האם אתה חושב שבמחשבה לאחור היה נכון למתן את האמירות נגד רבין כמו למשל בדם ואש את רבין ופרס נגרש ושאלה שנייה האם אתה לא מתנגד להקמת ממשלה עם עוצמה יהודית שבן גביר יהיה שר?

משה
משה
28 days ago

מעולם לא התבטאתי כך וזו טעות להאשים עצמנו בשל סגנון לא מעודן של מהאן דהוא.

הלוואי שבן גביר יהיה שר הבט”פ בממשלת הליכוד.

אליגטור
אליגטור
28 days ago

שלום רב לך משה! לפני שבועיים שאלתי אותך על התנחלויות לא חוקיות ביהודה ושומרון, ענית לי שאתה תומך. האם אתה גם רואה לנכון לבנות התנחלויות לא חוקיות בנגב ובגליל (כלומר ישובים שנבנו בלי שיתוף פעולה עם המדינה), בלי היתרי בנייה? כי גם שמה “הערבים בונים על ימין ועל שמאל” ממש כמו ביהודה ושומרון, איכן מתחיל הגבול? אני שואל את זה כי אני עצמי לא רואה לנכון לשלם על דירה מעל למיליון שקל, וגם חצי מליון נראה לי יותר מדי. אז עד איזו רמה של בנייה לא חוקית היא כבר לא מוסרית, ואיפה בארץ היא לא מוסרית?

אלחנן רפאלי
אלחנן רפאלי
28 days ago
Reply to  אליגטור

בנימה ליצנית אענה לך
לא בטוח שאתה יודע לבנות – אבל לחפור אתה בהחלט יודע.
מסכים איתך שמגיע לך קורת גג נאה כמו לכל יהודי.
גם לי יש שני בנים נשואים ואין להם קורת גג משלהם.

משה
משה
28 days ago
Reply to  אליגטור

בנגב המדינה לא ממש קיימת ובוואקום עושים הערבים כבשלהם, לכן התשובה היא שכל אחיזה יהודית היא ברכה.

כתבות נוספות

אקטואליה בפרשת וירא. אחת ממשימות המלאכים שבאו אל אברהם הייתה להודיעו על חורבן סדום. מה היה חטאה של סדום? מהי ‘מידת סדום’? האם המעשים
אחת ממשימות המלאכים שבאו אל אברהם הייתה להודיעו על חורבן סדום?

פרשת השבוע

בשנה שעברה ‘פייסבוק’ חסמה את החשבון העסקי שלי (על כל דפיו, הפקות הוידאו, ליווי לחתונה, מיזמים חברתיים שלי ועוד) בגלל פרסום ממומן שעשיתי דרכם
סרטה של תהילה פרל-ברמסון 17 שנה להתנתקות

יהדות ותרבות

היום ב חמש על חמש, ננתח לעמקה את זוועת הסירסור בחיילות שגוייסו לשירות בתי הסוהר – ונסביר מה באמת המסקנה המתבקשת והפעולה הנדרשת. לקראת

5X5

אז הדרום משותק בגלל שעצרו בשומרון מחבל מהגי’האד, שמסוגל לירות מעזה טיל נ”ט אל רכבות הנוסעים. אז שיתקו את תנועת הרכבות,והדליפו לג’יהדיסטים תמונה משועשעת

מחשבים מסלול #238

5X5

לוח אירועים ועדכונים