5X5 הלייב השבועי פרשת בלק תשפ"ב - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
כ״ה באייר ה׳תשפ״ד | 02/06/2024
5X5

5X5 הלייב השבועי פרשת בלק תשפ”ב

ח׳ בתמוז ה׳תשפ״ב (יולי 7, 2022)

5X5 הלייב השבועי פרשת בלק תשפ”ב

הערב בחמש על חמש:

 • אחמד טיבי ספד למחבלים בכנסת
 • מנצור עבאס והרב דרוקמן
 • גל בייסברג – העסקה עם בנט כבר היתה סגורה לפני הבחירות

כלומר לא היצלנו את המדינה מבחירות, אל תימרנו את המצוקה הפוליטית למען השררה.

 • לאחר שבועיים במעצר הבחור שהיה עצור השתחרר מאריאל

שתף את הפוסט:
הפוסט הקודם

הפוסט הבא

15 תגובות

  • שלום יואב.
   תאריך הבחירות טרם נקבע על ידי מוסדות הליכוד. ביום ראשון תתקיים ישיבה של וועדת החוקה של הליכוד ואנחנו מקווים שבסיומה יוכרז תאריך סופי של הבחירות. כרגע מדובר על ה03.08.2022.

   לגבי בירור על זכאות הצבעה, ניתן לפנות למדור מחשב בליכוד: 03-6210606 / 03-6210604

   שבת שלום

 • משה, אני לא בהכרח מתנגד לעניין הטלת חובות נאמנות כתנאי לאזרחות ויכול להסכים איתך על כך, אבל לא הגיוני ולא ישר לצפות מערבים לעמוד דום בהמנון כל עוד המלים שלו כוללות “נפש יהודי הומיה” וגם לא הגיוני לצפות ממנו להזדהות עם דגל שמסמל את צבעי הטלית, ולו מהטעם של חופש דת – אי אפשר להפריד בין הזהות הלאומית היהודית והדת היהודית, ולא ניתן לצפות ממוסלמים או נוצרים שיזדהו עם סמלים דתיים יהודיים. יהודי שהיה מזדהה בארץ ניכר עם סממן נוצרי או מוסלמי בתחפושת של סממן לאומי – הייתי רואה בו כמי שמבזה את יהדותו.

   • כאמור אני לא חולק על העיקרון (למשל בהקשר של חובת שירות צבאי/לאומי) אלא דבריי מכוונים לעניין הספציפי של ההמנון והדגל. אגב, אני משער שאם תתנה אזרחות בעמידה בהמנון או שירת ההמנון גם הדרוזים יאבדו את אזרחותם (יכול להיות שאני טועה, לא בדקתי). איפה יעבור הגבול? האם צריך לעמוד בהמנון או גם לשיר אותו, או לשיר בהתלהבות? מה בכלל יהודי בלאמץ המנון? יש לנו מורשת אדירה של מזמורי תהילים, פיוטים וכל התורה שכולם חשובים הרבה יותר משיר שכתב אלכוהוליסט מתפקר שחיזר על הפתחים של שליטי ושועי עולם. איך הגענו למצב שאנחנו בכלל עומדים דום למלים של השיר הזה? אם לא תדרוש ממוסלמים להשתתף בקרבן הפסח על הר הבית או בתפילה בבית הכנסת, למה תדרוש מהם להשתתף במשהו שאמור להיות הרבה פחות חשוב מבחינתך? גם אימוץ דגל למדינה הוא לא אלמנט יהודי. דגלים באים מאירופה של ימי הביניים שם לכל בית אצולה היה דגל, אולי זה הולך אחורה לתקופת רומא. נכון שבספר במדבר מוזכרים דגלים של השבטים (אם כי לא ברור מהם בדיוק) אבל לא היה דגל אחד לעם ישראל.

 • “נקמת דם ילד קטן” – מי ינקומם את דמם של הילדים המוזרקים? חיסוני הילדים עדיין בהיתר חירום, כלומר אף אחד לא יקח אחריות ולא יהיה את מי לתבוע.
  צדקת כשאמרת בתחילת הדרך שהם לא יעצרו עד שלא יגיעו לכל עובר במעי אמו.
  קו ישר מחבר בין פרשת ילדי תימן, הטיפול הפסול למניעת הריון בנשים אתיופיות, זריקות הרעל של פייזר, התעמרות במטופלי קנביס ועוד. איך זה קורה למשרד הבריאות במדינת היהודים? את מי הם משרתים?

 • היי משה,

  במבצע ההתפקדות שהיה בו הובטח כביכול שמי שיתפקד יוכל גם להצביע בפריימריז הקרובים אני התפקדתי ואני מעוניין להצביע עבורך.
  אתמול דיברתי בטלפון עם נגיצה מטעם הליכוד והיא אמרה לי שאין לי מספיק פזמ במפלגה כדי להצביע בפריימריז. זה ממש מכעיס שהם פקדו המון אנשים לליכוד ולא נותנים לנו להצביע.
  האם תוכל לפעול כדי לשנות את זה?

  תודה ושבת שלום.

 • שלום רב לך משה! לפני שבועיים שאלתי אותך על התנחלויות לא חוקיות ביהודה ושומרון, ענית לי שאתה תומך. האם אתה גם רואה לנכון לבנות התנחלויות לא חוקיות בנגב ובגליל (כלומר ישובים שנבנו בלי שיתוף פעולה עם המדינה), בלי היתרי בנייה? כי גם שמה “הערבים בונים על ימין ועל שמאל” ממש כמו ביהודה ושומרון, איכן מתחיל הגבול? אני שואל את זה כי אני עצמי לא רואה לנכון לשלם על דירה מעל למיליון שקל, וגם חצי מליון נראה לי יותר מדי. אז עד איזו רמה של בנייה לא חוקית היא כבר לא מוסרית, ואיפה בארץ היא לא מוסרית?

השאר תגובה