אחמדיניגאד והמוגרבים - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
י״ט באייר ה׳תשפ״ד | 27/05/2024
אקטואליה ופוליטיקה מאמרים ופוסטים מהעבר ריבונות ומדיניות חוץ

אחמדיניגאד והמוגרבים

כ״ו בשבט ה׳תשס״ז (פברואר 14, 2007)

אחמדיניגאד והמוגרבים

הבא נסכם את הצעות הפתרון של אולמרט אל מול איום ההשמדה האיראני. עיון מדוקדק בהתבטאויותיו ובהתבטאויות שרת החוץ שלו, מעלה נקודה משמעותית אחת בלבד. פניה לקהיליה הבין לאומית. שוב ושוב מסביר אולמרט כי “עלינו להפעיל לחץ על הקהיליה הבין לאומית”. לא ברור כיצד בדיוק מפעילה ישראל לחץ על כל העולם, אולם בכל אופן – זה מה שהוא מציע.
אל ה”לחץ” של אולמרט צריך להוסיף את פיתוח מערכת טיל החץ. המערכת הזו, אמורה לנטרל טילים בליסטיים בשלב הסופי של מעופם.
ומה הפתרונות המוצעים מן העבר השני של המפה הפוליטית?
מנהיג האופוזיציה בנימין נתניהו, נודד בימים אלו מכנס לכנס ומרצה את תוכניתו שלו להתמודדות ישראלית עם האיום האיראני. בשונה מאולמרט, לנתניהו שני קווי פעולה. גם נתניהו קורא בעיקר לפעילות של הקהיליה הבין לאומית. אולם בנוסף לכך – פונה נתניהו גם לקהיליה העסקית העולמית, וקורא לה למשוך את השקעותיה באיראן. זהו סוג הלחץ שחיסל בסופו של דבר את משטר האפארטהיט בדרום אפריקה – מסביר נתניהו.
טיל החץ הוא משגה קונספטואלי נורא. מבחינה מהותית הוא שובר את “ברירת שמשון” כלומר הוא משדר כי ניתן לנסות לחסל את ישראל בנשק גרעיני, והתגובה עדיין תהיה קונוונציונאלית. אם תצליח – מה טוב, ואם טיל החץ ימנע זאת, סביר להניח שישראל לא תשמיד את כל ערי התוקף בתגובה. כלומר עצם ההתחמשות בחץ, מורידה מאוד את תג המחיר אותו נראה שיידרש לשלם מי שיתקוף אותנו. למעשה, ההתחמשות בחץ, מעלה מאוד את הסיכוי להתקפה שמפניה הוא מתיימר להגן.
אם לפחות יכולנו לסמוך על המערכת הזו, ייתכן שמחיר אובדן ההרתעה היה משתלם, אך למערכת החץ פשוט אין סיכוי לעמוד בהתקפה משולבת של מספר טילים בליסטיים. אפילו עם טיל אחד בעל ראש נפץ מתפצל, אין למערכת הזו סיכוי להתמודד. בכדי להתמודד עם מספרי הטילים שאויבנו מתחמשים בהם, יש להשקיע את כל תקציב הביטחון הישראלי ברכישת טילי חץ בלבד, וגם כך נגיע למענה של כ 60% בלבד. זה ממש לא מספיק מול נשק יום הדין. כשהעליתי את הנתונים הללו ונתונים נוספים, בפני אחד המהנדסים הבכירים המפתחים את החץ – ענה לי האיש – אין לי תשובות, קיבלתי משימה לפתח טיל שפוגע בטיל. מה יהיה אם יבואו עשרים טילים ביחד – זה כבר לא התחום שלי…
במילים פשוטות – אנו משלמים הון עתק תמורת סם הרדמה לאומי, הגורם בעצמו לנזק הרתעתי חמור.
טוב – אז נשארנו עם ה”לחץ” של אולמרט על הקהיליה הבין לאומית, ותוספת הפניה של נתניהו לקהילת העסקים.
רעיון הפניה לקהילית העסקים הבין לאומית – הוא רעיון יפה ויצירתי. אבל הוא ‘עורבא פרח’ משום שכשמדובר היה במשטר האפארטהייט, חברו אל העולם העסקי כוחות ליברליים חזקים מאוד. חברות מפסיקות לייצר תרסיסים שפוגעים באוזון כי זה טרנד תקשורתי עולמי, ולכן בסופו של דבר, זה גם כדאי להם כלכלית. מי שסחר עם הגיזענות הלבנה בדרום אפריקה, צפוי היה לפגיעה בעסקיו בשל הטרנד הליבראלי העולמי. זה לא יקרה עם אחמדיניג’אד. נהפוך הוא – הילד הרע מאיראן פתח את פתחי הביוב האנטישמי בעולם כולו. ברוב האוניברסיטאות בעולם המערבי, תוהים היום בקול רם – אם יש לישראל זכות קיום. בלונדון ופריס לא קוראים להשמדתנו, אבל די נוח שמישהו פתח להם את הדלת. שום חברה עסקית משמעותית לא תוותר על רווחים עבורנו. אגב – מעניין אם נתניהו מתכוון לפנות גם לקונצרנים הגרמניים – ‘פארבן’, ‘סימנס’, ‘דימלר’ ושות’ – ודי לחכימא…

אז נשארנו עם הפתרון המשותף לאולמרט ולנתניהו – הפניה לקהיליה הבין לאומית.

ייתכן ויתמזל מזלנו, והשריף מוושינגטון יחליט בכ”ז לתקוף. הדבר האחרון שיכתיב פעולה שכזו יהיה האינטרס שלנו, או הזמן והמקום המתאימים לנו. בהחלט ייתכן מצב שבוש תוקף ואנו סופגים את כל תגובת הנגד – כפי שהיה בעבר. התגובה הזו עשויה בהחלט להיות בלתי קונוונציונאלית בעליל – למי ששכח יש גם נשק אטומי לעניים, כלומר כל מני ביולוגיה וכימיה זדוניים שכאלה. בכל מקרה סביר יותר להניח שבוש, משפל המדרגה בה הוא נמצא, לא יפתח במלחמה נוספת, ומוטב שלא נבנה על האמריקנים. בפעם האחרונה שניסו להשמיד אותנו, ובהצלחה לא מבוטלת – פנינו כזכור לקהיליה הבין לאומית. המפציצים הבריטיים והאמריקניים שחלפו מעל בתי החרושת למוות, לא מצאו לנכון לשבש את פעולתם. למעשה – כל הקונספציה עליה נבנתה מדינת ישראל, באה למנוע את הצורך בפניה לקהיליה הבין לאומית. והנה, הקמנו מדינה, ו 60 שנה אחרי שכבו הכבשנים, אנו ניצבים שוב מול סכנת השמדה לאומית, וגם ראש הקואליציה וגם ראש האופוזיציה אינם מצליחים להציע שום פתרון משמעותי מלבד פניה נוספת אל המפציצים ההם… האם כל רעיון המדינה היהודית היה טעות? חשבנו להקים מקלט בטוח, ובמקום זאת הקמנו מלכודת מוות?
מסתבר שמי שויתר על מדינה יהודית והחליפה במדינה נורמלית ובטוחה, קיבל מדינה שהיא גם לא יהודית, גם לא בטחה, ומאוד לא נורמלית… מנהיג שקם ומכריז כי בכוונתו להשמיד את מדינת ישראל, צריך להפוך יחד עם מעגלי המשטר הקרובים לו, למטרת חיסול לגטימית וברורה עבור זרועות הביטחון הישראליות. אסור לאיים – צריך לבצע shoot and don’t talk. בין אם החיסול יצליח ובין אם לאו – הוא ישדר מסר ברור. בעיני עצמם, יש ליהודים זכות קיום, והיא גוברת על כל הרעיונות האחרים שבסביבה. במידה וההכנות ליצירת נשק גרעיני יימשכו – יש לנטרלן בכל מחיר – כולל הפעלת נשק גרעיני. אם נהיה מוכנים לכך, יקטנו מאוד הסיכויים שנצטרך לעשות זאת.
לצעדים אלו עשויים להיות משמעויות קשות ביותר מבחינת הקהילייה הבין לאומית – אך בסופו של דבר היא תודה לנו, מעמדה של ישראל ישתנה כפי שהשתנה לאחר מלחמת ששת הימים, ולבנינו תהיה מדינה יהודית גאה ופורחת. הסיבה לכך שההנהגה הקיימת – מימין ומשמאל כאחד, אינה מסוגלת להוביל את המהלכים המתבקשים מן המצב, היא שהיא עצמה רואה את הקיום הישראלי כמן טובה בדיעבדית שכזו. מדהים לראות כיצד מתרפסים מנהיגי ישראל בפני ראשי הטרור בתחנונים כי יואילו להכיר בזכותנו להתקיים. חוסר האמון של מנהיגנו בלגטימיות שלנו להתקיים כאן בארץ הזו – קיבל את הביטוי המובהק ביותר במסירת מפתחות הר הבית, המקום המקודש ביותר לעם ישראל – לידי הווקף המוסלמי. קחו מאיתנו את הגיבנת הזו – אמרנו להם – אנחנו כבר לא יהודים, אנחנו ישראלים. אנחנו ארעיים כאן, היסודות שייכים לכם, אז קחו את ההר ותנו לנו שקט.

ובכן – אומר לנו אחמדיניג’אד – החלטתם לשלול את הלגיטימציה היהודית של עצמכם, החלטתם לחסל את נשמתכם? אין בעיה – אני אסגור את המעגל ואחסל את גופכם – באישורכם! אם אתם ארעיים אז חיזרו לאירופה.
אם לשפוט על פי המקום בו בחרו להתגורר בניהם של ראשי הממשלות שלנו, מאז אוסלו – ההנהגה הישראלית די מסכימה עם אחמדיניג’אד. לנכדיו של אהרון ברק קוראים ‘בן’ ו ‘תום’ – האליטה הישראלית לא באמת רואה כאן עתיד לעם הישראלי החדש.
בכדי לפתור את המשבר ביסודיות, צריך מנהיגות החוזרת אל היסודות. אנו לא נחוסל אם נחזור אל ההר, הביטו סביבכם! אנו מתחסלים כי בגדנו בו! הברירא היא כבר לא האם תהיה לנו מדינה יהודית או מדינת כל אזרחיה. הברירא היא האם תהיה לנו מדינה יהודית או שלא תהיה לנו מדינה בכלל.

שתף את הפוסט:

השאר תגובה