השמאל יכול להירגע - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
כ״ט בסיון ה׳תשפ״ד | 05/07/2024
מחשבים מסלול

השמאל יכול להירגע

י״ט במרחשוון ה׳תשפ״ג (נובמבר 13, 2022)

השמאל יכול להירגע
שתף את הפוסט:

10 תגובות

 • בוקר טוב משה,אני מנסה לחשוב מה עושים עם הטענה שאין לימין חזון.טענה עקרונית שאני תומך בה.
  ֿלא נותר לי אלא להמתין בסבלנות עד שהרוב היהודי יתפכח.
  בכל זאת יש כמה אינטלקטואלים ״ימניים״ בעלי חזון דומה לחזון שלך.כמו דר מרדכי קידר,גרשון הכוהן,דר גדי טאוב,יצחק בריק,המזרחן יליד לבנון דר כהן ועוד.
  ֿבנוסף לזה אני מעוניין לדעת מהו בדיוק החזון של השמאל הפרוגרסיבי. ולמה הוא מלהיב חלק גדול מהמערב ו״מהיהודים״
  יום טוב, גבי

 • אכן לשמאל אין מה לדאוג (לכאורה). אף שמאלן לא אמר את המשפט "אני רוצה חיישן על כל ילד". ראש הממשלה החדש-ישן שותף לחזונם של קלאוס שבב ונח הררי ושל בורלא ("המעבדה העולמית" שהתגאה בה בועידת הפורום העולמי של 21').

  • ואכן, משה דאג לתמוך בו ובשכמותו בהציגם כמנהיגי הרוב היהודי ולא במנהיגים האמיתיים של רוב זה שפרחו בבחירות אלו שהם הדתיים והימין המוקצן, הם אומנם וולגריים או דואגים לכסאם ותו לא אך בהחלט עדיפים על מי שהביא במו ידיו את שיעבוד הפארמה/ פרוגרס או לא משנה השם שלהם לארץ (התירוץ שלא הייתה לו בחירה בזמן אמת רק מחזק את הטענה שהבחירות מיותרות למעשה)

    • אני מסכים בהחלט, החירות נובעת מהזהות. אבל אין קשר בין נתניהו לזהות יהודית וכל עוד הוא עומד בראש ושאר בעלי הזהות היהודית היותר אותנטית כמו סמוטריץ עומדים בתור ומחכים למוצא פיו ולחלוקת תיקים זו לא ממשלה יהודית עד שיוכח אחרת.

    • טוב ויפה, אך מנהיגך הנבחר בחר במודע לשלול הן את החירות בצורה מודעת והן את הזהות במדיניות ה"סטטוס קו" שנקט בה כל העת הידועה לשמצה (שקט הוא רפש כידוע) שלאט לאט הביאו את הסימפטומים שראינו בשנה וחצי האלו, בנט אשם בהבאתם אך ביבי שלך הוא זה שהביא להתפרצות המחלה שבשלה אין זהות (אפילו לשמאלנים המסכנים כבר אין)

     • אוסיף ואומר גם שאולי תקרא לי קונספירטור בהגזמה, אבל אני מפקפק גם באותנטיות של כל עניין כתבי האישום (שאני מסכים עם משה שהם מגוחכים) ו"רדיפת" נתניהו על ידי מערכת המשפט. בפועל אנחנו רואים שהשנים עוברות ושום דבר לא קורה, כתבי האישום מרחפים כעננה באויר ובתודעת הציבור כדי לפלג את הציבור כמו המלחמה באוקראינה וכמו העדכונים היומיומיים של מדעת על מצב המגיפות בעולם, ונתניהו ממשיך לעמוד בראש הליכוד והנה מתמנה שוב לראש ממשלה. זה נראה כמו משחק. יש גם תמונות שלו יושב עם אסתר חיות בידידות ושאר השופטים, והיתה גם שופטת עליון או נשיאה (אולי בייניש) שאמרה שהוא זה שהגן על מערכת המשפט. אולי כל המשחק הזה נועד לשתול במוחם של הימנים את הסברה שידיו של נתניהו כבולות והוא חייב להתחשב בשיקולים קואליציוניים ולכן לא יכול לנקוט מדיניות שתקדם את עניינו של הרוב היהודי.

     • השימוש בתירוץ השמאל שכובל את ידיו ובפרט ברדיפתו על ידם לכאורה היא אכן טקטיקה ברורה וידועה שלו, השאלה היא באמת כמו שאתה אומר האם זה מתוכנן כך מלכתחילה, והשאלה היא אם כך היא מי מתכנני העל ומה מטרתם, קשה להאמין שהכול נוצר רק עבור השמירה על כסאו.
      עד כה משה הסכים לעלות מה שנקרא קונספירציות על נושא הקורונה בלבד אולם הוא התעלם במופגן מחלקו של המנהיג המהולל בכך.

     • בוודאי שזה לא עבור השמירה על כסאו ככל שזה קיים. מטרת על יכולה להיות להיות די ברורה ככל שזה קיים: להרחיק את עם ישראל מהמורשת שלו בכל דרך אפשרית. המתכננים הם החבר'ה המוכרים לנו ועוד חברים שנמצאים בצללים. לא בטוח שזה נכון ואין לכך ראיות, אבל הרבה סימנים מראים שזה כך.

     • להרחיק ממורשת ישראל זה דבר שהיה קיים בכל הדורות ובדורינו זה גם קיים ומבוצע בעיקר במימונה של הקרן לישראל חדשה שמקורה בגרמניה, אך ריבוי המעורבים במשחק הזה שנקרא ה"דמוקרטיה הישראלית" והנהגת ישראל "העצמאית" וביחוד מה שהתרחש בקורונה מצביע על מטרת על גדולה יותר.
      אומנם ברור שכמו בכל הדורות היהודים תמיד במרכז העניינים לטוב או במקרה הזה לרע (כולל המטרה להשכיח את המסורת)

השאר תגובה