זילות החיים - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
ד׳ באייר ה׳תשפ״ד | 12/05/2024
אקטואליה ופוליטיקה מאמרים ופוסטים מהעבר

זילות החיים

כ״ה בתשרי ה׳תשס״ט (אוקטובר 24, 2008)

זילות החיים

בדר”כ כשאני כותב מאמר, אני מנסה להסביר איזו נקודה על פי הבנתי. כשאינני חש חזק מספיק שיש לי תשובה, אני פשוט מחפש נושא אחר. זו אולי הפעם הראשונה שאני מרגיש שאני חייב לכתוב על הנושא הזה למרות שאינני יכול באמת להסביר אותו.

השמאל יגיד שאנשים נורמליים התחילו פתאום להרוג כאן את ילדיהם, בגלל הכיבוש המשחית. הימין יגיד שזה בגלל שמשחררים כאן מחבלים שרצחו יהודים אז ברור שחיי אדם כבר לא שווים פה כל כך. השמאל יגיד שזה בגלל שמחנכים פה לכרות עצים של ערבים ולבדוק להם תעודות זהות במחסומים, והימין יגיד שאחרי שהחרבתם את גוש קטיף – לאף אחד כבר לא אכפת מערך האדם. הדתיים יגידו שזה בגלל שאין כאן אמונה באלוהים וממילא אין אמונה בקדושת החיים. האתיאיסטים יגידו להיפך – שזילות החיים נובעת מקידוש ערך האדמה על חשבון ערך האדם. יהיו מי שיגידו שאובדן הייעוד הלאומי כובל את האינדוודואל בתוך החומות של עצמו וכשהעולם הפרטי קורס מאיזו סיבה – כל השאר נראה חסר משמעות לחלוטין ועדיף פשוט לגמור עם זה. יהיו מי שיאשימו בעניין את העולם הוירטואלי, משחקי המחשב, סרטי האימה, גל תוכניות ה CSI שאינו אלא פורנוגרפיה מסוג אחר – כלומר זילות קדושת גוף האדם בהקשר האלים במקום בהקשר הסקסואלי, תרבות הסיפוקים המיידיים – ה send/end הסלולרי (אנשים ירעבו ללחם אבל לא יוותרו על הטלפון הנייד) כלומר העיקר זה הסיפוק המיידי והרווח שבין עולם המציאות לעולם הוירטואלי מיטשטש והולך ובעצם להרוג את המשפחה זה מן משחק מחשב שכזה כי ממילא כל המציאות היא בתוך איזה חלל אינטרנטי חסר משמעות. “המשפחה שנהרגה הובאה למנוחות” – אמרה הכותרת. כאילו שאין פה רוצח ונרצחים – כולם קורבנות, אין יותר טוב ורע, לכולם מגיע באותה מידה וכולם ישלמו את אותו מחיר אם לי עכשיו לא טוב – ומכאן ללחיצה על ההדק כבר הדרך קצרה יותר.

אולי ההם צודקים, ואולי ההם, ואולי קצת מזה וגם קצת מזה, לאיזה מחוזות דעתי נוטה – זה די ברור, אבל אני בכלל לא מעיז לנסות להכריע פה כי השאלה כל כך יותר חזקה מכל תשובה שרק תמעיט בעוצמת הזוועה. מה שברור הוא שמעולם לא נחת אצלנו גל כזה של תאונות פגע וברח, ואני לא זוכר – מאז שנולדתי בארץ הזו לפני 46 שנים, מן טרנד כזה של רצח ילדים על ידי הוריהם. ושלא תספרו לי שזה תמיד היה אבל לא דיברו על זה. זה לא היה! זילות כזו בחיי אדם מעולם לא היתה פה!

משהו נורא ואיום קורה כאן. ובמקום לנסות להיות חכם גדול ולהסביר למה ואיך, אני פשוט רוצה לצעוק – ‘גוועלד’! זה לא יכול להיות סתם עוד כותרת, עוד אייטם תקשורתי ובסוף המהדורה יראו תצוגת אופנה או משהו כזה. זה צריך לעצור את כל השידורים, זה צריך לעצור את החיים, משפחות הרוצחים צריכים להתבייש להסתובב ברחובות, צריכים לצאת כל תנועות הנוער ולחסום פה כבישים – די!!!

שתף את הפוסט:

השאר תגובה