09/03/2022 – ו׳ באדר ב׳ ה׳תשפ״ב

מניין הביא פוטין את האסטרטגיה הזו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

23 תגובה

image_print
שיתוף ב print
הדפס

הרושם המתקבל הבוקר הוא,
שאת מה שדרש פוטין לפני המלחמונת שלו,
הוא הולך לקבל מזלנסקי אחרי הסבב באוקראינה.

אני אומר סבב,
כי זה מאוד מזכיר אותנו ואת עזה,
לא באמת מלחמה,
מן הפגנת שרירים שכזו…

מה שברור הוא, שאוקראינה כבר לא תהיה חברה בנאט”ו, שפוטין יתקבע בתודעה כבריון הגלובלי המשוגע – שכדאי מאוד לקחת ברצינות ושאירופה תחזור ותעוט על הגז הרוסי.

לאיכר הרוסי, אולי יהיה תפוח אדמה אחד פחות, אבל גאוותו במנהיגו תרקיע שחקים – וזה הרי מה שבאמת חשוב שם…

אז מה למדנו:

קודם כל – שום סנקציות כלכליות לא עוצרות רודנים. אם זה או לחם או פצצה גרעינית – אז ברור שפצצה.

שנית – המערב הפרוגרסיבי מסוגל רק להכאיב כלכלית, לכן בעימות מוגבל כפי שפוטין שמר את העימות הזה, הרודן תמיד ינצח.

מעניין ממי הוא למד זאת?

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
4.6 9 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
23 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אסף בן דור
אסף בן דור
1 month ago

פוטין לא רק נבל אלא גם טיפש גדול. מתקפות הסייבר שלו לא צלחו. הוא עדיין לא כבש עיר משמעותית אחת. אפילו בחרסון שנכבשה לפני שבועיים הוא לא שולט. החיילים שלו נטבחים. עדיין אין שליטה רוסית בשמיים. ההתקפה תוכננה באופן שלומאלי עם בעיות לוגיסטיות ופקקי תנועה. החיילים ללא מוטיבציה. נשיא רוסיה, לא למד על כישלון מלחמת החורף בפינלנד ב1939. לא שמע על הפרטיזנים, ולא ידע שאוקראינה מדינה חקלאית רחבת ידיים טובלת בבוץ עמוק. המרגל לשעבר לא ידע שהאוקראינים הולכים להתנגד בכל הכוח. מה שאפשר היה לדעת בקלות.
לגבי העתיד קצת פחות ברור לי. כנראה שרוסיה הופכת למעצמה מדרג ב. עם שטח עצום שהיא לא תהיה מסוגלת להגן עליו כי הכלכלה שלה קטנה מהכלכלה של איטליה, והאוכלוסיה שלה קטנה בהרבה מהאוכלוסיה של פקיסטן וגם מבוגרת ממנה. הסנקציות הכלכליות אולי לא יעצרו את פוטין, כי הוא חולה רוח, אבל יהפכו את רוסיה למדינת חסות של סין.

גבי מעיני
גבי מעיני
2 months ago

השתלטות הבדואים על הנגב- דוגמאות מהימים האחרונים
https://youtu.be/VwIwagh2VqI

אייל
2 months ago

אני לא מסכים עם הניתוח שלך לגבי המערב. במקרה הזה, ראית שלוקחים את פוטין מאוד ברצינות כבר למעלה מחודש – ואפילו גרמנית הפשרנית שינתה גישה ומקריבה מעצמה כדי להענישו.
שנית, מה היית מצפה שהמערב יכנס למלחמה גרעינית? כי אם לא, אז סנקציות כלכליות זה המקסימום שניתן לעשות – והטילו הרבה מאוד סנקציות.

עמית
עמית
2 months ago

משה שלום,
איך ישראל צריכה להתכונן למצב, שמשבר ההגירה, המגפה, המלחמה וטכנולגיות חדשות(רובוטיקה ועריכה-גנטית) יגבירו את הבדלנות במבצר-אירופה ובאמריקות ויביאו לקץ הגלובליזציה?

יהודי מאוד מודאג
יהודי מאוד מודאג
2 months ago

אם פוטין היה עושה עימות יותר מוגבל, כמו שהוא עשה בקרים וכפי שצרפת וגרמניה התחננו לפניו, אז נאט”ו היתה מתפרקת למעשה ופוטין היה יכול להתחיל את הסיבוב הבא במצב הרבה יותר טוב.

כוחות הפרוגרס עושים דמוניזציה
כוחות הפרוגרס עושים דמוניזציה
2 months ago

לרוסיה ולפוטין. ממה הם מפחדים? הם הרי כבר שולטים כמעט בכל העולם. אז אנסה להסביר בכמה מלים, אבל בכדי להבין צריך יכולת הפשטה. צריך יכולת להבין מה מתחולל בראשה של המפלצת הפרוגרסיבית. ובכן, העם הרוסי ה”שנוא” הוא היחידי שיצליח לעמוד בפני מפלצת הפרוגרס (ראה ערך “הורה 1 הורה 2”, מצעדי גאווה, ילדי הגן משנים את מינם, חלב-אם נקרא “חלב-אנושי”, וגברים בהריון). העם הרוסי “המיושן” מהווה אלטרנטיבה רעיונית לפרוגרס. העם הרוסי לא מוכן לווותר על הריבונות ועל השפיות. וכשיש אלטרנטיבה, המשטר הגלובלי פוחד.

יהודי מאוד מודאג
יהודי מאוד מודאג
2 months ago

הרוסים עם השתינות שלהם ומה שהם עושים בגללה, שגרוע ממצעדי התועבה, אינם חלופה לפרוגרסיבים.

בדיקת אלכוהול
בדיקת אלכוהול
2 months ago

להלן צריכת אלכוהול לנפש (בליטרים):
לטביה 12.90
צכיה 12.73
ליטואניה 11.93
אוסטריה 11.90
צרפת 11.44
פולניה 10.96
אירלנד 10,91
ספרד 10.72
גרמניה 10.56
אנגליה 9.80
ארה”ב 8.93
=====
רוסיה 7.29

בנימין אלבוים
בנימין אלבוים
2 months ago

כמה הערות:
ברוסיה תוחלת חיי גברים נמוכה בכמעט עשר שנים מזו של נשים, ומחלות אלכוהול בראש סיבות המוות של גברים.
נשים כמעט ולא שותות שם, והן הרוב (כי כאמור הגברים מתים …).
אני מעריך שהנתונים לפחות לגבי רוסיה אינם מהימנים. יתכן שזה קשור להפקת אלכוהול ביתי שנפוץ שם מאד, ויתכן שאינו נכלל בהערכות הצריכה הרשמיים.

שרון
שרון
2 months ago

שמתי לייק רק בשביל , התקווה שמה שכתבת נכון , ומישהו יתן סוף סוף בראש לשלטונות הפרוגרס האנגלו אמריקנים , אבל אם להיות יותר חשדני , אז נראה שהטורפים הגלובליסטים עובדים על כולם ,מעלים פה מסך עשן של הפקה מתוכננת עם שני נראטיבים סותרים , כאשר בפועל השחקנים הראשים עובדים אצל אותם מפיקים שצוחקים כל הדרך לשיעבוד המוחלט של האנושות בסדר העולמי החדש דרך שלבי הכאוס בריאותי ,מלחמתי וכלכלי לאיפוס הגדול

אני לא קורא מחשבות
אני לא קורא מחשבות
2 months ago
Reply to  שרון

ולא מתייחס להבטחות של פוליטיקאים. המדד היחיד מבחינתי הוא מה יש בשטח, בהווה.

בעוד שבמערב יש, בפועל, וע”פ חוק, נישואים חד-מיניים, משפחה תלת-הורית, אמוץ ילדים ע”י זוג אבות או זוג אמהות, אינדוקטרינציה לילדים (ילד הוא גם ילדה, וההפך), טרנסג’נדרים בשרותי נשים, וכו’, ואני משווה לרוסיה, שם זה לא אפשרי. בפועל, הילדים ברוסיה מוגנים מהטרוף הזה.
במערב אדם נאלץ לאכול מזון מהונדס גנטית, זה נמצא כמעט בכל דבר. ברוסיה לעומת זאת אסור בכלל לגדל את הדבר הרעיל הזה. שוב, הרוסים מוגנים, בפועל, מהרעל הזה.
ואני יכול להמשיך….

שרון
שרון
2 months ago

אם באמת יש פה מאבק אמיתי , אז גם דעתי היא לטובת הרוסים בגלל כל מה שהזכרת גם בגלל ההקשר ההיסטורי וגם בגלל האנגלו אמריקנים (שלאורך השנים הפכו מפוסט מודרנים לפרוגרסיבים) וועשורים אחורה לא הפעילו פחות חתרנות רשע מהחתרנות הקומוניסטית
אבל אם יש משהו שהשנתיים האלו צריכות ללמד הוא להטיל ספק באמינותם של אלו הנקראים מנהיגי העולם ולהטיל ספק בתקנות וחוקים ומדיניות פנים וחוץ של המדינות השונות ככאלו שנובעים מהם עצמאית מתוך דאגה לרווחת ושלום הציבור במדינות השונות , וכחפים מאינטרסים זרים של תאוות בצע , תאוות שלטון או אג’נדות כאלו ואחרות .

צבי דוקטורוביץ
צבי דוקטורוביץ
2 months ago

להגיד שרוסיה זה אלטרנטיבה לפרוגרס זה כמו להגיד שסטאלין הוא אלטרנטיבה להיטלר.

עופר
עופר
2 months ago

נשארת בשאלה ולא לתת לנו תשובה

ירוחם גולדשטיין
ירוחם גולדשטיין
2 months ago

שאלה. למה הלאומיות הישראלית כשרה בעינך וכך הריבונות על ארצו
והלאומיות הרוסית של לוגנסק לא?

משה
משה
2 months ago

לא טענתי זאת.
זה עניינם.
אך אם אתה חושב שזו מהותה של המלחמה, נראה לי שאתה טועה.

ירוחם גולדשטיין
ירוחם גולדשטיין
2 months ago
Reply to  משה

יש לי אח שגר במוסקבה מתוך שיחות איתו נראה שרוב המוסקבאים מעל גיל ארבעים והצעירים הלא מוסקבאים בדעה לוותר על המרצדס ולנהוג בטרארנטה והעיקר לשמור על הראש למעלה ראש התאפיין בלאומיות סלאבית ודתית האורטוקסית שלהם שעליהם פוטין מייצג בגאון

יהודי מאוד מודאג
יהודי מאוד מודאג
2 months ago

אני חושב שהעיקר לרוסים זה לשתות וודקה ולשמור על הראש מתחת לפוטין, שמתנהג כסוכן סיני.
לנאט”ו המתפוררת אין שאיפות ברוסיה. אבל סין דוקא כן רוצה להשתלט על המזרח-הרחוק הרוסי, שחלקו נכבש ממנה ע”י רוסיה בזמן מלחמת הבוקסרים. התבוסות הגדולות של רוסיה היו מהמזרח כולל כיבוש ממזרח ולא מהמערב. גם התלות בסין שפוטין יוצר, מסוכנת לרוסיה הרבה יותר מכל מדינה אירופית.
גם ניקולאי השני יצג פאן-סלביות ופרבוסלביות פנטית ובסוף הוא לא גמר טוב אצל הרוסים.

אלון גולדמן
אלון גולדמן
2 months ago

פוטין תכנן לכבוש את אוקראינה תוך כמה ימים ופחות או יותר ללא קרב, לפי התכנונים שלו בשלב זה הוא כבר היה אמור להיות ביעד הבא.
בפועל קיבל מלחמה מטורפת, הכי רחוק שיכול להיות ממבצע מוגבל בעזה, כל הכוחות שהוקצו למבצע, בערך 200,000 חיילים, כבר שקועים בבוץ האוקראיני וסובלים אבידות בהיקף של 1000 חיילים ביום, זה אינטנסיבי יותר ממלחמת יום הכיפורים.
פוטין לא יכול להרחיב את המלחמה הקונבנציונלית פשוט כי אין לו צבא בשביל זה.
מלחמה גרעינית זה כבר משהו אחר.

נאט”ו באוקראינה זה תירוץ כמו הסודטים בצ’כוסלובקיה, פוטין תכנן להרוויח הרבה יותר במהלך הזה ותודות ללחימה האוקראינית זה לא צלח.
האוקראינים מכפרים על פשעיהם ההיסטוריים בדם ומצילים את העולם מהחיקוי החדש של היטלר.

משה
משה
2 months ago

רחוק מלהיות מדוייק.

פוטין ממש לא מפעיל את מלוא כוחו הקונבנציונאלי.

אין לנו מושג מה באמת קורה – רמת הדיסאינפורמציה גבוהה מאוד.

מסכים שנטו היא תירוץ אבל יש בו קורטוב של אמת.

אין כפרה על פשעי האוקראינים

1984
1984
2 months ago
Reply to  משה

מסכים עם משה חוץ מהנקודה שנאטו זה תירוץ. לפי הבנתי הצבת טילים של ארה”ב ונאטו באוקראינה כנגד רוסיה זה איום אסטרטגי שרוסיה מנסה למנוע כבר שנים.

צבי דוקטורוביץ
צבי דוקטורוביץ
2 months ago
Reply to  1984

אף אחד לא חשב להציב טילים באוקראינה וגם לא היה צפי שאוקראינה תצורף לנאט”ו.
פוטין אמר במפורש ולא פעם אחד שהוא לא מכיר בלאומיות האוקראינית ומטרת המלחמה הזאת הייתה כיבוש חלק גדול מאוקראינה וצירופה לרוסיה.ובזה הוא נכשל.

אסף בן דור
אסף בן דור
1 month ago
Reply to  משה

נאטו זה תירוץ כמו “בגלל שהתקנת פלדלת בבית שלך אז אני פורץ לך לתוך הבית ומכה את הילדים שלך”. נאטו קיימת רק בגלל תוקפנות סובייטית/ רוסית. בלי זה לא הייתה נאטו. החתירה של אוקראינה להיכלל בברית נאטו גם נולדה בדיוק מהסיבה הזאת. בשעתו רוסיה התנגדה גם להצבת טילים נגד טילים (לא טילים התקפיים אלא מערכות הגנה) בשטח פולין. וזאת רק עוד דוגמה. לכן ההשוואה של המצב באוקראינה למשבר קובה לגמרי לא נכונה.

כתבות נוספות

היום ב5על5 נדבר עלמות הגיבורים של נועם רז הי”ד ומשמעויותיו נדבר כמובן על המשבר הפוליטי אמנת איסטנבול, אמנת ז’נבה והקשר שבניהן ועל האם הליכוד
מוזמנים להשאיר כאן את שאלותיכם בכתב – ומוזמנים בשמחה גם להצטרף לשידור לשיחה חופשית בשלב השאלות.

5X5

בית המקדש

הלילה, נהפוך לרגע ל”אומה פושעת”, שמדליקה אלפי מדורות עצים ומתעלמת לחלוטין מן המשמעות הפחמנית ה”מחרידה”, ומההשלכות מרחיקות הלכת על ההתחממות הגלובלית, על אפקט החממה,

מחשבים מסלול #204

אז מי מנצח ומי מפסיד במלחמת רוסיה אוקראינה? יש כל מני הגדרות לניצחון. הניצחון בנקודות שניצחו מדינות ההסכמה, במלחמת העולם הראשונה, פתח את הפתח
אז מי מנצח ומי מפסיד במלחמת רוסיה אוקראינה?

מחשבים מסלול #203

ח”כ השר מתן כהנא, צריך לקחת זר פרחים גדול, להניח על קבריהם של יצחק רבין ושמעון פרס ולבקש בקול גדול סליחה. כהנא, אינו תקלה
“…אנחנו מבינים שצריך למצוא דרך להתנהל בתוך הסכסוך הזה… קם מנהיג ערבי-מוסלמי-ישראלי, שכנראה הבין פתאום את אותם הדברים…” (מתן כהנא בפייסבוק). אולי קודם איזו סליחה קטנה? לא שמענו את זה מפרס ורבין לפני 30 שנה?

מחשבים מסלול #202

המתכון לחירות האדם העברי פרשת בהר היא למעשה מתכון החירות של האדם הישראלי. הפרשה פותחת בדיני שמיטה ויובל. דמיינו שלכולכם מגיעה שנת שבתון אחת
פרשת בהר היא למעשה מתכון החירות של האדם הישראלי. הפרשה פותחת בדיני שמיטה ויובל

פרשת השבוע

היום בחמש על חמש, ננתח את המצב הפוליטי, אתאר את התמודדותי הצפויה בפריימריס של הליכוד לכנסת, ובמה יתמקד הקמפיין.עוד נדבר על המצב הבטחוני, על
רוצים לעלות לשידור? שלחו הודעה למספר 055-912-2121

5X5

אני מבקש לדבר על עניין שמטריד אותי כבר תקופה ארוכה, מסוג הדברים שאינך יודע עם להתעכב עליהם, אם לעשות מהם עניין או לוותר, סוג
איך הגענו למצב שחיילי צה”ל מליטים פניהם כמו שודדי בנק ואילו הרוצחים המתועבים מישירים פניהם למצלמה?

מחשבים מסלול #201

מחשבים מסלול #178

כתבות פופולריות

מוזמנים להשאיר כאן את שאלותיכם בכתב – ומוזמנים בשמחה גם להצטרף לשידור לשיחה חופשית בשלב השאלות.
היום ב5על5 נדבר עלמות הגיבורים של נועם רז הי”ד ומשמעויותיו נדבר כמובן על המשבר הפוליטי אמנת איסטנבול, אמנת ז’נבה והקשר שבניהן ועל האם הליכוד

5X5

בית המקדש

הלילה, נהפוך לרגע ל”אומה פושעת”, שמדליקה אלפי מדורות עצים ומתעלמת לחלוטין מן המשמעות הפחמנית ה”מחרידה”, ומההשלכות מרחיקות הלכת על ההתחממות הגלובלית, על אפקט החממה,

מחשבים מסלול #204

בלי שום דיון בכנסת (ובתקשורת) תוותר ישראל על חלק נרחב מריבונותה, ותפקיר את חירות אזרחיה, לידי אנשים שמעולם לא בחרו בהם.
המערכה על חירות האדם מתקיימת גם בחזית האישית וגם בחזית הלאומית בינואר 2022, שנה לאחר היבחרו, הגיש ממשל ביידן לארגון הבריאות העולמי, ה WHO,

סימן קריאה #38

אז מי מנצח ומי מפסיד במלחמת רוסיה אוקראינה?
אז מי מנצח ומי מפסיד במלחמת רוסיה אוקראינה? יש כל מני הגדרות לניצחון. הניצחון בנקודות שניצחו מדינות ההסכמה, במלחמת העולם הראשונה, פתח את הפתח

מחשבים מסלול #203