17/08/2021 – ט׳ באלול ה׳תשפ״א

כיצד איבד העולם החופשי את חירותו

18 תגובה

image_print
הדפס

    כיצד איבד העולם החופשי את חירותו

מקומה הטבעי של החירות הוא בפסגת ההר.

מקומו הטבעי של השיעבוד הוא בבקעה.

חירות היא מציאות לא טבעית, מציאות שדורשת שמירה ואיזון תמידיים, מפני גלישה במדרון השיעבוד.

אם נדמת לך חירותך כמציאות יציבה שאין חשש לאובדנה –

אם הפנית מבטך אל שגרת יומך האפורה והשארת ללא השגחה את כדור חייך היפים, בפסגת החירות, פסגה שנכבשה עבורך בדם וביזע של הדורות שקדמו לך  –

תמצא עצמך לפתע עמוק בבקעת השיעבוד –

רק אז תבין מה איבדת, ובאיזו קלות ויתרת על היקר לך מכל.

 • אם מישהו היה מספר לך בפברואר 2020, כי בעוד חודש יסגרו כל מדינות העולם את שעריהן, שדות התעופה יינעלו והמטוסים יקורקעו – האם היית מאמין?
 • אם מישהו היה אומר לך ששנת לימודים שלמה תרד לטמיון – וההורים ישלימו עם כך, היית מאמין?
 • אם מישהו היה מספר לך שעוצר וסגר יוטלו בישראל וברוב מדינות העולם החופשי, שאנשים שיצאו לשאוף אוויר יעצרו בברוטאליות ומי שישכח לעטות מסיכה על פניו יהפוך לעבריין  – האם היית מאמין?
 • אם מישהו היה מספר לך שתכשיר גנטי חדשני וניסיוני – תכשיר שמומחים רבים מזהירים מפניו – יפותח במהירות שיא וייאכף בברוטאליות על כלל האוכלוסיה, ומי שיחשוש ולא יסכים להזרקה,יאבד את מקום עבודתו, או לימודיו, או סתם את חופש התנועה שלו  – האם היית מאמין?
 • אם מישהו היה מספר לך שילדים שאינם נמצאים בשום סיכון מאותה מחלה מוזרה, ושהחיסון החדש גם לא מונע מהם להדביק אחרים – יחוייבו אף הם בזריקה הזו על אף תופעות הלוואי הקשות שיתגלו – האם היית מאמין?
 • אם מישהו היה מספר לך שאזרחים נאלצים לאסוף בעצמם את העדויות על תופעות הלוואי ועל אף שמתברר כי מספר ארועי הלב אצל צעירים עולה דרמטית במקביל לקבלת החיסון – איש אינו עוצר לבדוק ולחקור – היית מאמין?
 • אם מישהו היה מספר לך שראש הממשלה, בנאום מתלהם, ישווה יותר ממיליון מאזרחיו שלו, לרוצחים סדרתיים – יסית נגדם את שאר האוכלוסיה ויאשים אותם בכל ההגבלות שהוא עצמו הטיל על האוכלוסיה – האם היית מאמין?
 • אם מישהו היה מספר לך שמדענים בכירים וזוכי פרס נובל, מפרסמים מנשרים וקריאות לממשלה שלא לחסן צעירים – אך הם מוקעים בתקשורת הישראלית כ’קונספירטורים’ ודעתם לעולם לא נשמעת – רק משום שלא התיישרו על פי הקו הממשלתי – היית מאמין?
 • אם מישהו היה מספר לך שמשטרת ישראל תבקש (וכמובן תקבל) אישור להציב מצלמות משוכללות לזיהוי פנים, בכל פינת רחוב – מצלמות שלא רק מזהות אותך, הן מזהות גם את מצב הרוח שלך, את ההתנהגות שלך, את התודעה שלך – ושאתה מדורג בכל עת בפנקסיו העלומים של ה’אח הגדול’,  כלומר אם מישהו היה מספר לך שבעוד פחות משנתיים, כבר לא יישאר מפרטיותך דבר, לא רק כשאתה בטלפון וברשת אלא גם כשאתה סתם מהלך ברחוב, אם מישהו היה אומר לך שהמציאות הסינית האורוויליאנית הולכת לשטוף גם אותך – ובמהירות מסחררת שכזו – האם היית מאמין?
 • אם מישהו היה מספר לך שהמאגר הביומטרי שבמשך חמש שנים רבו עליו ארגוני זכויות אדם בישראל, ,”דלף” בשלמותו לשימושם של אגפי ממשלה שונים – ואת איש זה כבר לא מעניין…

היית מאמין?

לא היית מאמין, אבל כל זה ועוד הרבה יותר, כבר קרה – וזו רק ההתחלה, הכדור עוד רחוק מקרקעית בקעת השיעבוד.

העולם החופשי מתדרדר במהירות שלא היתה כמותה בהיסטוריה, אל טירוף רודני חובק כל, טירוף שלא יותיר אבן על אבן מן העולם שהכרנו.

כי מהי החירות?

החירות היא מותר האדם מן הבהמה. החירות היא הזכות והיכולת לבחור בין טוב לרע.

החירות היא צידה השני של מטבע האחריות.

החירות היא הזכות לקחת אחריות לגורלך, להחליט את החלטותיך, לשנות, ליצור ולתקן.

החירות היא צלם האלוהים שבאדם.

בעולם הפגאני, חירות אינה אופציה. מצריים היתה בית עבדים, וכך גם האימפריה הרומית. כי מה היא אותה פגאניות? אותה ‘עבודה זרה’ שתורת ישראל ובשורת ישראל יוצאים חוצץ נגדה בשצף קצף.

מדובר בריבוי אלילים. האדם בורא אלילים ונותן להם להילחם ביניהם (על תשומת ליבו). כשאין אלוהים אחד, כשיש הרבה אלים, אין אלוהים כלל. וכשאין אלוהים האדם בא בנעליו. כי אין דין ואין מוסר – החזק רודה בחלש, זהו חוק הטבע והטבע הוא האלוהים.

בשורת החירות שירדה לעולם עם עשרת הדיברות – המונותאיזם התנ”כי –  החלו לשנות את המציאות הזו. אמנם בצורה מעוותת ורצופת מלחמות דת – ובכל זאת גם שתי בנותיה הסוררות של היהדות קידמו את המוסר האנושי כשאימצו את קונספציית האל האחד.

והנה הגיע עידן הנאורות שנדמה היה כי הצליח למצוא את דרכו אל החירות תוך שהוא מדלג על האמונה. אמנם שלוש מתוך ארבע האידאולוגיות שהחליפו בעידן הנאורות את הדת – הקומוניזם, הפאשיזם והנאציזם – דירדרו את האנושות אל מרחץ הדמים הגדול ביותר שידע המין האנושי. מאות מליוני בני אדם נרצחו במהפכות הקומוניסטיות, במלחמת העולם הראשונה, במלחמת האזרחים הספרדית, במלחמת העולם השניה, ברצח העם המאואיסטי, במעשי טבח “צנועים” יותר של החמר רוז’ ועוד ועוד – הכל בשם אידאולוגיות השוויון, הלאומנות והגזע שאמורות היו לשחרר את האדם מציפורני הדת, מקבעון המעמדות וממוסר היהודים.

ואולם דומה היה שהאידאולוגיה הרביעית – הדמוקרטיה – הצליחה במקום שנכשלו האחרות. האיזונים והבלמים שבתוכה, ‘קול המון כקול ש-די’, המרסן ומאזן את כוחה הבלתי מוגבל של מדינת הלאום המודרנית – להשחית… הוא שישמור בהצלחה על חירות האדם.

ואמנם, כשליקק העולם את פצעיו לאחר מלחמות הנאורות של המאה העשרים, כשזכר מחיר השעבוד עוד טרי היה בתודעת האזרחים, נדמה היה שה’כדור’ מונח בבטחה בפסגת הר החירות.

ואולם הפגאניות מצאה את דרכה והרימה ראשה מתוככי הדמוקרטיה – ועמה מגיע עכשיו גם השיעבוד.

מדובר בפגאניות שמדלגת על הצורך הפרימיטיבי לברוא אלילים, בכדי להמליך בפועל את האדם ואת חוק הטבע.

אנחנו מתקדמים…אנו מבטלים את הדמוקרטיה, ממליכים את האדם באופן ישיר ומזמינים את הרודנות לחזור ולבוא בשערינו.

תחילה נבראו מוסדות על לאומיים. האיחוד האירופאי קרם עור וגידים, בית הדין הבין לאומי ניכס לעצמו עוד ועוד סמכויות על חשבון ריבונותן של מדינות הלאום.

במקביל לכרסום בזהות הלאומית,החלו להתכרסם הזהות המשפחתית, המינית ואפילו האנושית.

כל הזהויות שקדמו לנו, הזהויות שקיבלנו מאלוהים, הזהויות שבונות את הקונסטרוקציה האנושית מצאו עצמן תחת מתקפה ותחליף אנושיים. עכשיו אנו הבוראים זהות.

וכשאין אלוהים ואין זהות אין חירות. כשהאדם מאבד את זהותו, אין לו יכולת להתגונן נוכח העריצות הרודה בו.

לעריצות זמננו אין מחנות ריכוז בסיביר. היא אינה זקוקה להם. עריצות זמננו הקיפה את העולם כולו בגדר מחושמלת של הפחדה תלות ופיתוי.

היא לא מונעת מאיתנו את הבחירה, היא פועלת בדיוק הפוך, היא מרחיבה את הבחירה עד אין סוף – עד שהיא הופכת חסרת משמעות.

אם תרצה אתה גבר, אם תרצה אישה, ופתאום אין משמעות לא לזה ולא לזה…

והאדם נהיה קטן קטן עד שכמעט ונעלם.

לצד הארגונים הפוליטיים העל לאומיים, התפתחה התעשיה העל לאומית. תעשיה חובקת עולם השולטת בתודעה – כלומר בנפש,

ובבריאות – כלומר בגוף.

ושלושת הגורמים הללו

 • הפוליטיקה העל לאומית
 • ענקיות המידע
 • וענקיות הפארמה

הפכו עכשיו לחזקה שברודנויות. אין שום צבא חופשי שיבוא וישחרר, שום בנות ברית במערב וצבא אדום במזרח – שום ‘רזיסטאנס’ לא מפציע בפינה מוארת של הגלובוס – הגלובוס כולו התגלגל אל בקעת השיעבוד הזה.

מאוחדים מול שערה הריק של אנושות מהונדסת תודעה, אנושות שתשו כוחותיה משובע, תשה רוחה מגרויים, פורצים עכשיו שלושת אגפי הרודנות החדשה ומשתלטים במהירות על כל שנותר מחרויות הפרט.

משתלטים על הנפש, על הגוף ועל הפוליטיקה.

יסודות התבונה הטהורה שבאו עם עידן הנאורות נמוגו. עקרון הטלת הספק – שהוא הבסיס לכל מדע – הפך מגונה. ביקורת היא בגידה, פראזיטיות.

והציבור משתף פעולה – נאחז בתקווה שמישהו שם למעלה באמת חפץ בטובתו.

התמימים נוזפים במפקפקים

עד שמגיע תורם לפקפק ולהינזף

“תבינו שזה שתסכימו לקבל עוד 8 חיסונים מסוגים שונים” – כתבה ד”ר מיכל הרן – ” לא יעמוד לזכותכם ביום שבו תחליטו שהחיסון התשיעי עלול להיות מסוכן עבורכם ( גם אם זה יהיה מסיבה הגיונית ואפילו אם תצליחו למצוא רופא אמיץ שיסכים איתכם). כי זה מה שקורה עכשיו לאותם אנשים ולפי האופן שבו הדברים מתרחשים, זה רק יילך ויהיה יותר קשה.

תבינו שכבר עכשיו, בהסכמתכם ותמיכתכם “מתנגד חיסונים” זה אדם שמותר להסית נגדו, לפטר אותו ממקום עבודתו, להכפיש אותו ( ללא קשר למעמד שלו בחברה) ולחבל בעבודתו. הפיד שלי מלא באנשים שמדווחים על אובדן פרנסתם. ביניהם אנשי הייטק, אחיות ועוד ועוד. רבים אחרים נרדפים במקום עבודתם או מודרים מקהילתם.

תבינו שבהסכמתכם ותמיכתכם זו רק ההתחלה של מדרון חלקלק שאנחנו דוהרים בו במהירות. תבינו שזו הדקה ה90 לעצור את מה שקורה כאן. תבינו שבהסכמתכם ובתמיכתכם אתם יוצרים כאן מצב שבו אפשר יהיה לכפות גם עליכם כמעט כל דבר. 

ותשאלו את עצמכם האם זה באמת העולם שאתם רוצים לחיות בו.

“לא השמעתי את קולי” – כתב לפניה מרטין נימלר.

“תחילה הם באו ולקחו את הקומוניסטים –

ולא השמעתי את קולי,

מפני שלא הייתי קומוניסט;

ואז הם באו ולקחו את הסוציאליסטים –

ולא השמעתי את קולי,

מפני שלא הייתי סוציאליסט;

ואז הם באו ולקחו את חברי האיגוד המקצועי –

ולא השמעתי את קולי,

מפני שלא הייתי חבר האיגוד המקצועי;

ואז הם באו ולקחו את היהודים –

ולא השמעתי את קולי,

מפני שלא הייתי יהודי;

ואז הם באו ולקחו אותי –

וכבר לא נותר אדם,

לדבר בעדי.”

image_print
5 12 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
18 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
איבדתי את חרותי
איבדתי את חרותי
10 months ago

שווה לצפות (באנגלית) https://bit.ly/3mhIjhi

tal
tal
10 months ago

זה הסדר העולמי החדש מה ניתן לעשות חוץ מלהתפלל לבורא עולם שיציל אותנו

אסף בן דור
אסף בן דור
10 months ago

מאמר מאוד עצוב. למעשה העולם שהולך ומתהווה מול עינינו הוא עולם שאין לי שום מוטיבציה לחיות בו. אין לי רצון גם שילדי יחיו בעולם כזה. מילים קשות, אני יודע. אבל אולי התחושות הקשות האלה, הן שיתנו לי כוח ולעוד רבים להילחם כדי לשנות את זה. כי כמו שזה נראה -אנחנו- בכוחותנו הדלים הצבא שילחם בדבר הזה. אני לא רואה צבא אחר שיעשה את זה בשבילנו.

משה מושיחוב
משה מושיחוב
10 months ago

ספר דניאל פרק ז מסביר מי שולט מה
מומלץ ללמוד עם המלבי”ם

Guy
Guy
10 months ago
משה Feiglin
Admin
10 months ago

שלום אורי,

מובן שאינני מתחמק, הסברתי – ואנסה שוב.
שבמשך שנים הסברתי את המציאות נכוחה, הצבעתי על הבעיות האמיתיות – והצעתי את הפתרונות הנכונים למשברים של מדינת ישראל.

אינני מבקש להמשיך ולמחות על העוולות הקיימות, משום שזה כבר הוכח כלא יעיל. אני מבקש לתקן – ולכן בחרתי בדרך הטובה ביותר בכדי לעשות זאת.

הליכוד הוא כלי ההנהגה של הרוב היהודי בישראל בתוך המערכת הפוליטית, הוא איננו חף מטעויות קשות לאורך השנים ואולם רק ממנו ובאמצעותו ניתן ליישם את החזון הזהותי-חירותי שאני מקדם כבר למעלה מ- 25 שנה.

להתלונן ולמחות על המצב, אפשר ממפלגות אחרות. להנהיג את ישראל ולשנות את המציאות – רק דרך הליכוד.

מזמין אותך להיכנס לאתר ולהתפקד כדי להשפיע; http://www.likudfeiglin.org.i

ששון ושמחה יימצא בה
ששון ושמחה יימצא בה
9 months ago
Reply to  משה Feiglin

למה? אתה מאמין שניתן לשנות? באמת ? אז למה הקביים הרצוצות המגואלות בכלמי ביובין סחי ומאוס? פייגלין יקירי אם נכוחים דבריך צא לצבור תאוצה בחוץ (מקווה שהעבר המפוקפק שצברת בליכוק לא שרף אותך). אני מבין שאתה דתי אז ביהדות יש עניין של טהרה חזור לבסיס היטהר עלה מן הרחצה ותפעל עצמאית. אני אצביע בשבילך ועוד יותר מכך. בליכוק אתה מכהה את מסריך ומאבד אנרגיה ציבורית טובה שנאכלת בשממון הליכוקי. כה לחי!!!

משה ג
משה ג
10 months ago

מקום רימה ותולעה, שם גם תהיה קבורתו

האנק
האנק
10 months ago

אם בלי זהות אין חירות, אז למה אין יותר זהות?
למה החלטת לחבור לניתניהו הרודן בפני עצמו.
איך זה משרת את האינטרסים החירותיים של מי שהיו בוחריך ואני ביניהם?

אורי
אורי
10 months ago
Reply to  האנק

אתם לא מבינים שלזהות לא היתה את היכולת לשנות משהו? את השינוי העמוק שנדרש אפשר לבצע רק דרך הליכוד (מפלגת שילטון). אז למרות שאין לו הרבה סיכויי הצלחה, ולמרות שרוב חברי הליכוד רחוקים שנות אור מהבנת תפיסת החירות, משה היה חייב לקחת את הסיכון ולנסות את האפשרות היחידה ואולי האחרונה שנשארה לו לשנות משהו. הוא לא עושה זאת בניגוד לעקרונותיו אלא הוא מקריב ונלחם למענם, ונקווה מאוד שהוא יצליח

ששון ושמחה יימצא בה
ששון ושמחה יימצא בה
9 months ago
Reply to  אורי

לנוכח הניתוח המפלח עולמות ביעף זריז, ולמרבה המשרה והפלא, מוצא את עצמו פייגלין, אחרי שאמא שלי הזהירה אותו מעוקרי סיני, ובכל זאת נוחת הפשוש, בקרב מרכז הליקוד, כל זה מראה שאולי הנווט במטוס הזה לא באמת מהין להבין מה קורה. כמו כהנא ששלהב המונים על דרך הגסות והאלימות וחשב ליילד את ישראל השב לארצו, בלידת עכוז. כך גם פייגלין “בגינת אגוז”. אם כבר אימוץ אלמנטים מהיהדות, אז בא נשמור על צחות וטוהר מהבסיס! פייגלין דובון מנדטים, החייה במשך שנים את הליכוק שאמור היה לקרוס יחד עם עבודה, כהנא בנה קריירה לברק השופט השפוט. לסיכום אם כל הבאסעה שאתם מפזרים פה והייאוש, ייתכן שאתם עם או בלי משים, שותפים לפרופוגנדה. אני מאמין באדם גם ברוחו -רוח עז.

אורית ברקוביץ
אורית ברקוביץ
10 months ago

מאמר עצוב וכואב.
אולי נתנחם בכך שתמיד הכי חשוך לפני…
ושהכל בהשגחה. ה’ לא ייתן לנו ליפול אל החושך לאורך זמן. אני מקווה.

נדב לנסקי
נדב לנסקי
10 months ago

מאמר מאוד חשוב

אחינעם-חירות בצלאל
אחינעם-חירות בצלאל
10 months ago

מדויק, חזק ולעניין.
בדיוק מה שהייתי צריכה לחיזוק היומי שלי.
תודה לך מעומק הלב,
בחורה עם שם מחייב.
אחינעם-חירות

חרותניק
חרותניק
10 months ago

מאמר מצוין כרגיל.
לא פלא שהחירות תמיד נמצאת בפסגת ההר הרי המקום אשר בחר בו השם הוא בפסגת הר המוריה, המקום שממנו יוצאת הבשורה לעולם כולו וחלק מהבשורה הזאת היא החירות.

כפי שכתבת ואתה אומר תמיד “אין חירות בלי זהות” ואנחנו מקבלים עוד דוגמה לכך בעולם, ארצות הברית עזבה את אפגניסטן והצבא האפגני בורח ולא נלחם, איזה סיבה יש לו להילחם?ללוחמים אין באמת זהות אפגנית לכן אין להם שום מוטיבציה להילחם, הם מרגישים שאין להם ערכים להילחם עליהם באמת… ומכאן הם צפויים ליפול אל השעבוד הנוראי של הטליבן שלו דווקא יש זהות אבל במקרה הזה היא אנטי חירותית…

ששון ושמחה יימצא בה
ששון ושמחה יימצא בה
9 months ago
Reply to  חרותניק

איזה זהות? זהות עם הליכוק ? אם הוא טבע את הסולגן הזה הוא אמור לא להטביע את החירות במדמנה.
אמור מעתה! “אין זהות בליכוד! לא כל שכן חירות!!!”

פייגלין אתה עדיין ממשיך לפקוד אנשים לליכוד? חטא נורא!
טרמפיסט שרוצה להשתלט על הרכב? לא מנומס, לא אתי, ופוגע בחירות של הליכודניקים להיות …. נו טוב לא ארחיב.
אם חשקה נפשך לנסוע בשבילי הציבוריות הישראלית המתוקה, בנה לך רכב ותתחיל לנסוע, רגע?! אלא אם כן אינך מאמין בחירות?! הייתכן שמקום משפט שם הרשע ? מקום החירות שם האבדן והשיעבוד לכח? כח שאינך מאמין שקיים בך. קום בן חיל והתפעם!! אני מאמין בך!! ההצמדות לליכוד מביישת מאוד.

תומר מנחמי
תומר מנחמי
10 months ago

משובח

ולדעתי מוקדי הכח שציינת פועלים להעברת השלטון העולמי לסין, פשוטו כמשמעו.

גבי
גבי
10 months ago

מוקדי הכוח נוהגים כמו השילטון בסין – אני לא בטוח שהם מתכוונים שסין תשלוט עליהם/ על העולם המערבי

“הניסיון (אתכם) נכשל” – זעק אורבך בזעם מהול באכזבה, במהלך עימות חריף שהתגלע בין חברי הכנסת ניר אורבך (ימינה) למאזן גנאים (רע”מ). האכזבה מקורה בציפייה מנותקת מהמציאות, ממצביעי המפלגות הערביות לזנוח את זהותם.
“הניסיון (אתכם) נכשל” – זעק אורבך בזעם מהול באכזבה, לאחר ההצבעות אמש. אך ממה נובעת אותה אכזבה? האכזבה מקורה בציפייה מנותקת מהמציאות ממצביעי המפלגות

סימן קריאה #39

בלי שום דיון בכנסת (ובתקשורת) תוותר ישראל על חלק נרחב מריבונותה, ותפקיר את חירות אזרחיה, לידי אנשים שמעולם לא בחרו בהם.
המערכה על חירות האדם מתקיימת גם בחזית האישית וגם בחזית הלאומית בינואר 2022, שנה לאחר היבחרו, הגיש ממשל ביידן לארגון הבריאות העולמי, ה WHO,

סימן קריאה #38

המציאות הישראלית הנחזית כחסרת מוצא, מעלה שוב ושוב על שפתי הבריות את צמד המילים – ‘רק משיח’.
המציאות הישראלית הנחזית כחסרת מוצא, מעלה שוב ושוב על שפתי הבריות את צמד המילים – ‘רק משיח’.קטונתי מלעסוק בענייני משיח, ואולם המשפט ‘רק משיח’,

סימן קריאה #37

איך חוזרים מיובל נח הררי ומדן אריאלי, אל משה רבינו…
איך חוזרים מיובל נח הררי ומדן אריאלי, אל משה רבינו… “אדם יכול לומר – ראו! יש אלוהים מעל העננים”, מרצה הררי – “אבל זו

סימן קריאה #36

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק.
שנתיים מפרוץ טרפת שיעבוד הקורונה, הפסיקו המחקרים והנתונים לעניין אותי. אם מישהו נוהג לבדו במכונית סגורה בשטח פתוח – כששתי מסיכות חוסמות את נשימתו,

סימן קריאה #35