5X5 הלייב השבועי - סינדרום חאן אל אחמר - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
כ״ה באייר ה׳תשפ״ד | 01/06/2024
5X5

5X5 הלייב השבועי – סינדרום חאן אל אחמר

י״א בשבט ה׳תשפ״ג (פברואר 2, 2023)

5X5 הלייב השבועי – סינדרום חאן אל אחמר

על משהו שלא התקרב לזה, הואשמתי בהמרדה.
כשעוד דוד חודק, מאיים בכנס רשמי להשתמש בנשק נגד הרפורמה, ורשיונו לא נשלל, ושום חקירה ושום מעצר לא ננקט נגדו, המשמעות היא שמהותית, הימין לא ניצח שום בחירות.

נדבר על זה הערב ב 5 על 5.

וגם נדבר על:

 • איך זה התחיל בפיתות לאסירים, ונגמר בסוהרות.
 • סינדרום חאן אל אחמר.
 • מדוע רפורמת לוין פוגעת בבריאות
 • והצהרתו הסנסציונית של פרופ רצף לוי.
חהאזנה ל5X5:
שתף את הפוסט:
הפוסט הקודם

הפוסט הבא

10 תגובות

 • הקשר בין אקלים לסגרי-קורונה: השמאל פוחד מהטבע, בעוד שהימין פוחד מאנשים. על כן השמאל נותן כוח שלטוני עצום בידי בני אדם כדי להגן מפני האקלים, מחלות, אסונות טבע, זקנה, וכו’. לעומתם הימין מחזיק באמונה עתיקת היומין שיצר לב האדם רע מנעוריו, ועל כן מפחד יותר ממתן כוח שלטוני חזק בידי אדם; עדיף להסתכן עם מחלות ואקלים מאשר עם מלכים ותובעים כלליים.

 • שלום, תודעת אוסלו זה תירוץ ולא אמת . נתניהו איננו מאמין במדינת היהודים, כוונתו לבנות כאן מדינה דמויית ארצות הברית בזעיר אנפין , וממילא הוא לא יפנה את חאן אל אחמר כמו שהוא לא יפרק את תאגיד השידור , בשלב שיתאים לו הוא יטרפד את רפורמת מערכת המשפט ובזאת יפרק במקביל את הליכוד ויבנה קואליציה עם גנץ ולפיד

 • לגבי הטיעון של מנהיג ה”ימין” בימינו על הצידוק לקיומנו כאן, ממליץ לראות את הראיון שלו אצל ג’ורדן פיטרסון לא מזמן. הטיעון המרכזי שלו שם הוא שזכותנו על המקום נובעת מכך שעד שחזרנו לכאן הארץ היתה שממה, ואנחנו השבחנו את הערך הנדל”ני של הארץ, כלומר מין טיעון לוקיאני שכזה שהעבודה המתערבבת באדמה ובחומר נותנת את זכות הבעלות. מעבר לכך שטיעון כזה טומן בחובו באופן ערמומי את זרעי השעבוד והעלאת העבודה (העבדות למעשה) למדרגה עליונה, הרי לפי היגיון כזה אם הביאו לכאן מיליון עולים מחבר העמים שרובם לא יהודים בוודאי בתפיסתם ובאורח חייהם אבל הם “תורמים” למדינה לפי קריטריונים שרירותיים שמי בעצם יקבע מה הם, אז להם יותר יש סיי לגבי קביעת אופי המדינה מאשר למי שפחות תורם ב”עבודה” (נניח סתם לדוגמא חרדים שמרוויחים פחות אז פחות תורמים לנתון הסטטיסטי שנקרא תל”ג). ההרגשה שלי מצפייה בראיון היתה שגם ג’ורדן פיטרסון הרגיש קצת לא בנוח לשמוע את הדברים אף כי שמר על ארשת נייטרלית.

 • המון תסכול מהתקופה הזו, לאן עוד יגיע השיגעון.
  וועדה לבחירת שופטים כוו ריכוזית שאין לה שום דוגמה בעולם, עם רוב של חמישה שבניגוד עניינים מובנה של הלשכה לעו”ד והשופטים יחד. יועמשים פולטים לחלוטין עם דעה מנוגדת לשרים שאינם יכולים להציג את עמדתם, שילוש “קדוש בבג”ץ” של עמותות, שופטים (מרץ/ חד”ש) ויועצים משפטיים. כל אלה מחליטים לנו על כל נושא בחיים, על פי ערכיים מופשטים שמנותקים מהמציאות וללא כל מקצועיות בתחומים שהם מתערבים בהם. כל זה התחיל בגלל קריאה של אדם ריק מתוכן למרד ברשויות המוניציפליות ועוד איזה גנרל שקרא לקצינים להמריד (מדהים איך משה יודע לזהות אותם כל כך מוקדם) ותראו לאן הכול התדרדר: כלכלה, רפואה, אקלים, הייטק וכל מה שלא קשור.
  עכשיו זה רשמי, השמאל איבד את ההיגיון לחלוטין.
  כולי תקווה שהימין וגם מי שנשאר בו היגיון בשמאל, ידעו לעמוד לדגל ולמען העם כשיגיע הזמן, כי אם לא, נמשיך לסבול מהנזקים האדרים שלהם לעולם.

השאר תגובה