25/11/2021 – כ״א בכסלו ה׳תשפ״ב

5X5 הלייב השבועי פרשת וישב תשפ”ב

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

31 תגובה

שיתוף ב print
הדפס

הערב, ב 5×5, נשאל כיצד הגענו לכך שחיילות משמשות כאתנן למחבלים בכלא.ננסה להבין מדוע האמהות פרייס וסילמן, ממהרות להזריק לילדיהם ונמנעות מלהקשיב (ומונעות מאחרים להקשיב) לאזהרות המומחים.וכי אין הן אוהבות את ילדיהם?

מתחילים בשעה 17:00

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
31 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Meira
Meira
5 months ago

ובכל זאת , כיצד אפשר להסביר דחיפה של תכשיר שחלקים גדולים בחוזה עליו מחוקים בשחור ויש עליהם חסיון של 50 שנה ? וכיצד להסביר את הקריאה הממש נילהבת של נתניהו לאורך כל התקופה של סוף 2020 ובמשך רוב הזמן ב2021 – למהר ול”התחסן”? גם לגבי ילדים…. אולי נדע מתי שהוא את הסיבה האמיתית, בינתיים כל זה אינו לזכותו ..וההסבר שלך הוא רק חלקי. כשמנהיגים גדולים טועים (במיקרה הטוב) הנזק גם הוא גדול לאין שיעור…

אייל
אייל
5 months ago

אני שירתתי בגדוד מעורב, חבר שלי בגדוד אחר וחבר נוסף מ”פ בגדוד כזה. זוהי בדיחה מפחידה. הגדודים האלה בתת-תפקוד, הגברים עושים את עיקר העבודה (המעטה). שילוב ראוי בשמיים. מצער.

ערן
ערן
5 months ago

משה היקר, אני לא מבין איך אתה מסנגר על נתניהו בטענה שעשה טעות בזמנו, בשעה שהוא ממשיך לדבוק בעמדה סופר פרו-“חיסונית” ולמעשה מוביל את המשך הטרלול גם מכסאו כיו”ר אופוזיציה מדומית.

ירוחם גולדשטיין
ירוחם גולדשטיין
5 months ago

משה היקר תודה
אני לא מבין איך אתה עדיין אומר הלל ביום ההכרזה של בן גוריון?
אני אומר הלל על שיבת היהודים לציון אבל לא על כל אחת מפעולות הכנופיה המזרח ארופאית הסוציאלית או הלאומנית ללא לאום.
לא להקניט נטו להבין

חננאל סייג
חננאל סייג
5 months ago

יום העצמאות מסמל את רעיון תנועת הציונות שמהותה היתה כפירה באלוהי ישראל וניתוק עם ישראל ממורשתו ואמונתו והפיכתו לעם ככל העמים, וגם ארץ ישראל לא עניינה אותם, ובהתחלה חשבו להקים מדינה ליהודים במקום אחר. מי שלומד את ההיסטוריה האמיתית רואה שהציונים ברובם היו אנשים רעים לשמיים ורעים לבריות, ויכלו להציל בשואה ולא הצילו, ודיבור בזלזול דיבורים מזעזעים על ה’יהודים הגלותיים’ וקראו להם ‘אבק אדם’ וכו’, ודכאו את עדות המזרח וגזזו להם פיאות בכח וכו’ וכו’.
והציונות הדתית משכתבת לחניכיה את ההיסטוריה, כביכול הציונים והציונות זה הדבר הכי נפלא וטהור וחלק מהגאולה חלילה. לא פלא שהגיעו להישג המרשים שהיום ראש הממשלה הוא משלהם, ורואים איך הוא מגשים את החזון של מדינת ישראל יסוד כיסא ה’ בעולם… בכלל המושג ‘ציונות דתית’ מופרך מתוכו וזה כמו לומר ‘הרפורמים השמרנים’.
הגיע הזמן שאנשים יתפקחו ויבינו שה’ציונות’ היא קליפה גדולה על כל החיבור האמיתי לארץ ישראל, והיא ההפרעה והעיכוב הגדול ביותר על הגאולה האמיתית. המילה ‘ציונות’ שהם קראו לעצמם בשקר יסודה, כי לא היה לציונים שום קשר אמיתי ומהותי לציון, כיוון שהם היו אתאיסטים ולא האמינו בתנ”ך ולא חשבו שיש בא”י משהו מיוחד, ורק בדיעבד הקימו את המדינה פה. הם התשמשו במושג ציון רק בשביל לבלבל את עם ישראל כדי שיתחברו אליהם ויעבירו להם את כספיהם.
לא במקרה הציונים שהקימו את המדינה ובניהם וממשיכיהם היום כולם הם מהשמאל, ציונות במהותה היא שמאל, דהיינו כפירה וטשטוש הזהויות והערכים.
יש הרבה מה להאריך בזה אבל אין כאן מקומו.

כה דברי חרדי אנטי ציוני איש ארץ ישראל השלימה והר הבית ומעריץ של הרב מאיר כהנא זצ”ל הי”ד.

השואל הסקרן
השואל הסקרן
5 months ago

להבהרה אני נגד החיסונים והכפייה.מודה לך על החומר הרציני והטוב כל הכבוד!! תודה לך בשם כולם
1. אומנם מחוסנים גם מדביקים, אך האם ניתן לומר שהסיכון שלהם להדביק נמוך יותר? הרי הגיון אומר שיש להם פחות עומס נגיפי וחולים פחות זמן. ואילו מי שלא יכול להיות עם עומס נגיפי ולזמן ארוך יותר.
2. האם יש משהו בטענה שחיסון המוני אמור “לחסל” את הנגיף ?
3. מה בסוף עם המושג “חיסון עדר” יש דבר כזה? ומתי?
תודה.

יוחנן הסנדלר
יוחנן הסנדלר
5 months ago

משה אתה יכול לזרוק מילה טובה לבנט על המהלכים האחרונים שלו להורדת יוקר המחיה כמו ביטול הרגולציה על ייבוא(רפורמת המילקי) וביטול המכסים על פירות וירקות

אביתר אשתר
אביתר אשתר
5 months ago

הורדת המכסים על פירות וירקות חונקת את המגדלים הישראלים.

david
david
5 months ago

האם אתה מאמין באבולוציה? איך אפשר לשלב אמונה באלוקים וגם באבולוציה?

חננאל סייג
חננאל סייג
5 months ago
Reply to  david

זה הכל תיאוריות וספקולציות מטופשות. גם אם יעברו טריליונים של שנים כדור לא ייהפך למכונית טסלה, וכך לא דג לבן אדם. הכל הבל הבל שאנשים משכנעים את עצמם להאמין בכפירה כדי שיוכלו לחיות כמו קוף בלי נקיפות מצפון. לא צריך להתרגש מהצלופן המדעי שה’בילבולוציה’ עטופה בו, גם טרפת הקורונה והתחממות גלובלית ואיכות הסביבה וכו’ בא מהמדע, המדע כולו מלא בשקר ואינטרסים ולא תמיד נשען על עובדות והוכחות נטו.

דני
דני
5 months ago

ראיתי את הפוסט שפרסמת עם תמונה מההלוויה של אליהו קיי הי”ד, עם אדם שנשא שלט נקמה, תחת הכותרת נקודה של שפיות. מאחר והמחבל חוסל במקום, במי תבקש לנקום?

אביתר אשתר
אביתר אשתר
5 months ago
Reply to  דני

נקמה לדעתי מחטיאה את המטרה. הייתי אומר “תגובה מהירה וקשה”. כבר זה זמן רב שמדינת ישראל בוחרת שלא להגיב כראוי עד שנדמה שאין כאן משטרה ואין כאן צבא. את זה צריך לשנות.

חרותניק
חרותניק
5 months ago

שלום משה, האם אתה חושב שלאיראן יהיה בסופו של דבר נשק גרעיני ופשוט נהיה צריכים לחיות עם העובדה הזאת? האם אתה חושב שהם ירצו לעשות בו שימוש או לנצל את הנשק הזה שברשותם כדי להטיל אימה על כל האזור?
לצערי, אני חושב שבמוקדם או במאוחר יהיה להם כי לא נראה שבאמת יש אופציה צבאית קיימת… וגם אם כן לא נראה לי שיש מישהו מספיק אמיץ כדי לבצע אותה…

גיל ש.
גיל ש.
5 months ago

איך מודיעים לעולם על ביטול הסכמי אוסלו והאם לא יכנסו בנו בעוז כתגובה על מהלך שכזה?

שיר
שיר
5 months ago

שלום משה! האם כשאתה בעז”ה תנהיג את מדינת ישראל, והיא תיהיה מדינה יהודית באמת, האם עדיין אתה תיהיה יהודי לפני ישראלי?

Last edited 5 months ago by שיר
מישהו
מישהו
5 months ago

הם מעבידים אותנו, מענים חפים מפשע, רצחו נער גבעות שלא עשה כלום, מדכאים את החרדים, לוקחים נשק מיהודים שמגנים על חייהם ועכשיו גם מכריחים חיילות לספק שירותי מין למחבלים רוצחי יהודים?!?!?

חרותניק
חרותניק
5 months ago

שלום משה, האם אתה בעד דה פליליזציה לעברות קלות ומתן קנסות במקום? מצד אחד מוגזם להתייחס לכל דבר כעבירה פלילית(כמו אדם שלא מעביר כרטיס באוטובוס למשל…) מצד שני זה יכול לתת עוד כוח לגורמי האכיפה ובמצב של היום לא בטוח שזה כדאי עם חוסר האמון שחלק מהציבור מפגין כלפי גורמי האכיפה…

דני
דני
5 months ago

שלום משה, מה דעתך על השכמות הבוקר שעושה סדי בן שיטרית לשרון אלרועי פרייס ושאר חבריה יחד עם עוד מפגיני הבימה שחלקם מפגיני בלפור לשעבר? תענוג לראות אותו קורא להם סמרטוטים ב7 בבוקר

Last edited 5 months ago by דן ליפובצקי
גלי
גלי
5 months ago

שלום משה היקר, כולנו מחכים להתפקחות עממית ביחס לקורונה, והיא בהחלט קורית. שאלתי היא בקשר למנהיגים ולמובילי האג’נדה. האם לדעתך אצל תנועת הפרוגרס ובעידן הפוסט אמת, קיים בכלל מושג של חרטה, תיקון, או יכולת בחינה מחדש של ערכיהם? הרי כשהמציאות “מתפוצצת” להם בפנים פעם אחר פעם, באוסלו בכלכלה וכו’ הם בוחרים להתעלם ממנה.. האם כך יהיה גם הפעם?

Last edited 5 months ago by גלי
בן
בן
5 months ago

מה דעתך על המשפט של Kyle Rittenhouse?

Last edited 5 months ago by בן
דניאל
דניאל
5 months ago

***
פייגלין היקר,
ציינת לא פעם שמשימת חייך היא לשלב בין בשורת החירות של עם ישראל לבין העם עצמו שחזר לארצו אחרי אלפיים שנות.
בשורת חירות של היהדות שהיא לא רק דת אלא תורה שלמה וגם לאום ותרבות וכו’, כלומר חיבור בין זהות לחירות.

שאלתי היא:
מדוע אם כן אתה מקפיד להגיד שרק מנהיג אמוני יכול להביא את הבשורה? האם לדעתך לא ייתכן אינהרנטית שיהיה מנהיג בעל תודעת זהות וחירות שהוא לא אמוני?
***

דודו
דודו
5 months ago

מה דעתך לעשות פודקאסט עם דונלד טראמפ? זה יכול להיות הפודקאסט הכי מיוחד

יהודי חילוני
יהודי חילוני
5 months ago

לנוכח התרחיש בצה”ל כי בעימות הבא, רבים מתושבי היישובים במשולש יחסמו את ציר ואדי ערה, וכן לאחר שראינו את המהומות האלימות ב”שומר החומות”, כיצד לדעתך מדינת ישראל צריכה להתמודד עם האיום הפנימי, מצד אזרחים ערבים, שמצד אחד הם מוגדרים מבחינה משפטים כ”ישראלים” וזכאים לכל הזכויות, אולם מצב שני הם לוקחים חלק במאבק מזויין במדינה?

האם אתה חושב שיש להחזיר את הממשל הצבאי על החלק מהיישובים, כפי שהיה עד שנת 1966? מה הפתרון שלך?

עמוס גואטה עמוס גואטה
עמוס גואטה עמוס גואטה
5 months ago

שלום משה
רצית להיות שר הבריאות הבא של מדינת ישראל, האם אתה רואה שינסו לחסום ממך את האפשרות הזאת בליכוד כיוון שהגישה שלך היא לא פופוליסטית ?וייתכן שתפגע בקולות של הליכוד?

רועי
רועי
5 months ago

שלום משה,
במידה וממשלת ישראל תחליט לחוקק חובת חיסון או סגר רק על לא מחוסנים כמו באוסטריה, האם אז תהיה מוכן להוביל מרי אזרחי?

שרון בוזין
שרון בוזין
5 months ago

שלום משה-עושה רושם שהנושאים איתם אתה מזוהה בוחרים אותך ולא אתה אותם-יש מצב שתצטרך להנהיג מרי אזרחי.

אנונימי
אנונימי
5 months ago

להפריט את בתי הכלא ליידים פרטיות בגדר פנטזיה? דעתך?
לפחות להפוך את שב״ס לשירות גברי בלבד? כי לפי מה שזה נראה אנחנו נכנעים לבקשות אסירים בטחוניים פעם אחר פעם ושום סיקור תקשורתי לא עוזר, לפחות נחסוך עוול לחיילות צעירות?

נועם שלוו
נועם שלוו
5 months ago

שלום משה
האם תסכים להתחסן בחיסון שהוא לא RNA (כגון אסטרהזניקה) ובמידה ולא היה תו ירוק?

יאיר כהן
יאיר כהן
5 months ago

שלום משה.
מהידיעות על ההסכם עם פייזר ומהתנהגות הממשלה הנוכחית והקודמת, עולה חשד כבד לפגיעה ביודעין בציבור. האם תדרוש מראש מפלגתך, שחתום על הסכם זה, לפתוח אותו לציבור?
ואם אכן מדובר בפגיעה בציבור, האם תדרוש את העמדתו לדין?

יאיר כהן
יאיר כהן
5 months ago

אכזבת, מר פייגלין. לא ענית לענין, כביכול לא הבנת את השאלה. נתניהו צריך לעמוד לדין על החוזה שרקח עם בורלא, לא על טענות השווא עליהן דברת.

טל אפרים
טל אפרים
5 months ago

שלום משה, האם מנהיג טוב בעיניך הוא כזה שפועל בשם טובת העם תוך ביטול מוחלט ואי התייחסות לדעת הקהל העולמית והמעצמות הגדולות ששואפות להכתיב לנו את סדר היום?
מהי הדרך לדעתך להתנער מהתלות באו”ם ואמא אמריקה?

כתבות נוספות

את שידור הלייב 5X5, נקדים השבוע לרגעי הדימדומים שבין יום הזיכרון ליום העצמאות – ביום רביעי בשעה 17:00 ויעסוק כמובן במהותם של שני הימים
את שידור הלייב 5X5, נקדים השבוע לרגעי הדימדומים שבין יום הזיכרון ליום העצמאות – ביום רביעי בשעה 17:00 ויעסוק כמובן במהותם של שני הימים האלה. כרגיל אתם מוזמנים להשאיר כאן את שאלותיכם בכתב – ומוזמנים בשמחה גם להצטרף לשידור לשיחה חופשית בשלב השאלות.

5X5

אני רוצה לדבר על שני חברי כנסת שקשרתי עמם קשר ידידות והערכה.יש יותר משניים- אבל מה שמייחד את השניים הללו שאצל כל אחד מהם
גם אצל ידידי אילן ז”ל וגם אצל ידידי איתמר יבדל לחיים טובים וארוכים, תלויה היתה בסלון תמונה של אדם שקטל המונים. איש לא מרר את חייו של אילן בגלל תמונתו של רוצח ההמונים התלויה בביתו.

מחשבים מסלול #198

בואו נדבר על עובדות, ועל אמת היסטורית ומדעית. בפינת מחשבים מסלול לקראת יום השואה, הבאתי את נאומו של היטלר ימח שמו עם הדיבוב האנגלי
בפינת מחשבים מסלול לקראת יום השואה, הבאתי את נאומו של האשמדאי. בדיעבד הסתבר שהנאום המוקרן ברקע הציטוטים באנגלית, הוא רק אילוסטרציה, לציטטות הנאמרות שם מפיו של היטלר ימ”ש.

מחשבים מסלול #197

5X5

לוח אירועים ועדכונים