03/03/2022 – ל׳ באדר א׳ ה׳תשפ״ב

5X5 הלייב השבועי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

20 תגובה

שיתוף ב print
הדפס

חודש טוב לכולם.

כמה טוב שליהודי אוקראינה יש לאן לברוח.

בפעם הקודמת שיהודים נמלטו על נפשם מאירופה, שערי העולם ננעלו בפניהם, וגם שערי ארץ ישראל ננעלו על ידי האומה הבריטית הנאורה.

עוד נראה יהודים בורחים לארץ הקודש מכל העולם.

ברוך אלוהינו שהפלא בנו את ניסיו ונתן לנו את מדינת ישראל הפותחת שעריה לכל יהודי.

משנכנס אדר מרבין בשמחה

ויש על מה!

נשוחח על כך (וגם על כמה דברים שעוד דורשים תיקון…) הערב ב 5×5.

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
20 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
תומר בן דוד
תומר בן דוד
2 months ago

אם כל היהודים יהיו בישראל זה לא Single Point Of Failure?

ירוחם גולדשטיין
ירוחם גולדשטיין
2 months ago

כן לארץ ישראל לא למדינת ישראל אתה לא מצליח להפריד אף פעם
ואני מסכים איתך לגמרי לגמרי לגור בארץ אני משכנע את אחים שלי ולגיסים של לבא לארץ

משה שיכמן
משה שיכמן
2 months ago

ההסתכלות הכה פשטנית שלך על סבל יהודים בעולם גם היא מפתיעה מצד אדם מלומד כמוך,
אתה באמת חושב משה שאתה הראשון שחשב למה אלוקים שופך את דם בניו? אתה באמת חושב שאין צדיקי עולם שלא חשבו על כך לפניך?!
ולשיטתך אז מה בדיוק באים לאותת לנו מעשים שקראו הרבה לפני מה שהזכרת כגון חורבן בתי המקדש וטבח היהודים הנורא שהיה באדמת ארץ ישראל (ומרד בר כוכבא שכשל)? מפתיע משה שאתה כה קצר רואי היסטורית

שרון
שרון
2 months ago
  • ”וידבר ה’ אל משה לאמר דַּבֵּר֮ אֶל־בְּנֵ֣י יִשְׂרָאֵל֒ וְיָשֻׁ֗בוּ וְיַחֲנוּ֙ לִפְנֵי֙ פִּ֣י הַחִירֹ֔ת בֵּ֥ין מִגְדֹּ֖ל וּבֵ֣ין הַיָּ֑ם לִפְנֵי֙ בַּ֣עַל צְפֹ֔ן נִכְח֥וֹ תַחֲנ֖וּ עַל־הַיָּֽם׃
  • …”ויאמר ה’ אל מֹשֶׁ֔ה מַה־תִּצְעַ֖ק אֵלָ֑י דַּבֵּ֥ר אֶל־בְּנֵי־יִשְׂרָאֵ֖ל וְיִסָּֽעוּ”

משה שיכמן
משה שיכמן
2 months ago
Reply to  שרון

א.הפסוק מדבר על קיום רצון ה’ בקשר להתקדמות להר סיני..
ב.אני גם יכול לצטט לך מאות פסוקים עם משמעות מאוד ברורה על סיבת היותינו על האדמה הזו (שמדינת ישראל רחוקה ללא שיעור מהם) ועוד המון מימרות בתלמוד שסותרות את דברי פייגלין, שנראה לצערי שהלאומיות (בת מאתיים השנה בסה”כ כלומר ממש לא מחייב שזה הסדר הטבעי בעולם) מסנוורת את עיניו.

פוטין נשיא רוסיה מצטט את פייגלין?
פוטין נשיא רוסיה מצטט את פייגלין?
2 months ago

בנאום בכנס ולדאי (הוידיו ברשת) פוטין אמר, בין השאר:
זה ברור שזה בלתי אפשרי לצעוד קדימה ללא הגדרה עצמית רוחנית, תרבותית, ולאומית. ללא זה לא נוכל לעמוד באתגרים מבית ומבחוץ.
עבורינו החברה הרוסית חשיבותה של השאלה של מי אנחנו, ומי אנחנו רוצים להיות, הולכת וגדלה.
צמיחה ושפע מותנות בשאלה האם האזרחים של מדינה כלשהיא מחשיבים את עצמם לעם, ובאיזה מידה הם מזדהים עם ההיסטוריה שלהם, הערכים והמסורת שלהם.
אנחנו רואים כיצד הרבה ארצות יורו-אטלנטיות למעשה מבטלות את שורשיהן… מכחישים את היסודות המוסריים ואת כל הזהויות המסורתיות: לאומיות, תרבותיות, דתיות ואפילו מיניות. הם מבצעים מדיניות שמשווה בין משפחות ברוכות ילדים – לשותפויות חד-מיניות; בין אמונה באלהים – לאמונה בשטן.
הפוליטיקל קורקט המתרחב הגיע לנקודה שבה אנשים מדברים ברצינות על הקמת מפלגות לקידום פדופיליה. בארצות אירופאיות רבות הרבה אנשים מתביישים או מפחדים לדבר על השייכות הדתית שלהם.
אני משוכנע שזה פותח מסלול ישיר לחידלון ופרימיטיביות שיתבטאו במשבר מוסרי ודמוגרפי קשה. ללא סטנדרטים מוסריים שנוצרו במשך אלפי שנים, המצב יוביל בהכרח לאיבוד כבוד האדם.
אנחנו רואים נסיונות ליצר מודל של עולם סטנדרטי חד-קוטבי שמטשטש את עקרונות החוק הבינלאומי ואת הריבונות הלאומית. בעולם סטנדרטי חד-קוטבי כזה אין צורך במדינות ריבוניות, יש צורך בווסאלים. מבחינה היסטורית המשמעות של זה היא ביטול של הזהות העצמית, ושל הרבגוניות בעולם שנוצרה בידי אלהים.

משה שיכמן
משה שיכמן
2 months ago

נו באמת משה רק התחלתי להאזין וכבר הפסקתי, אתה חושב שהינך חכם יותר מאדמורים מליובאוויטש (שאתה מתגאה על קרבת משפחתך אליהם) למשל שהתנגדו בכל תוקף לציונות ולמדינה הזו? אתה משווה אותם למרגלים?! אף אחד חלילה לא מאס בארץ הקדושה כדברך אלא רק במפלגה וברעיון הציוני ההרסני (שהביא את החילוניות אל הלגיטימיות שהיא מקבלת היום) ציפיתי שאדם מלומד כמוך יידע לעשות את ההפרדה,
ובקשר לביטחון שמקבלים הפליטים היום לעומת שלטון בריטניה בארץ אז שמחת שווא, אמנם בנמל התעופה הם לא יעצרו אך סיכוייהם לההרג ע”י אוייבי ישראל המודרניים קרי הערבים (שהציונות הביאה את שנאתם עלינו) גדולים פי כמה מאשר בתקופת המנדט.

אסף שמיר
אסף שמיר
2 months ago

אמרת להגיד לאלעד ולרב שיצרו איתך קשר לפודקסט, באיזה דרך הם אמורים ליצור איתך קשר?

שחר
שחר
2 months ago

משה היקר,
מה כן ניתן לעשות במדינתו כדי לחזור לשפיות?
נראה שהפגנות ומחאות כבר לא עושות רושם כדוגמת שיירת החירות.
תודה וחודש טוב ושמח!!

אסף שמיר
אסף שמיר
2 months ago

משה היקר, אלעד פרסמון (הבעלים של ערוץ קונסנופיל) ויושב ראש אקטיביזם יהודי( לא זוכר את שמו), לא מסכים איתך בהרבה דברים והם מוכנים לעלות מולך לפודקס., ( הם מאוד אינטלקטואלים ויהיה פודקסט מרתק ביותר)

מקסים
מקסים
2 months ago

פוטין לא מסכן את ישראל הוא מסכן כל העולם. הוא יעדיף להחריב את העולם ולא להתאבד כמו קודמו.

מקסים
מקסים
2 months ago

היום מי שרצח את היהודי אוקרינה ואוקרינים ורוסים של אוקרינה ורוסיה ביחד – זה רוסים שבהרו בשליט שלהם. ודווקה אוקרינים מראים לעולם ולנו מזה גווה לאומית ואהבת מולדת. אז למה אתה ממשיך להאשים את אוקראינים?

איל אלון
איל אלון
2 months ago

ערב נפלא מר משה היקר
חודש טוב אדיר בשמחה פורצת גדר

ברור ופשוט הוא אשר כאשר כל עם ישראל יעלה לארץ ישראל תהיה זו בבחינת גאולה אך מצד שני כתוב על בית המקדש נאמר ״בית תפילה כו׳ לכל העמים״ ועתידה ארץ ישראל להתפשט על כל העולם וירושלים על כל ישראל, וכן ענין שאמר הצמח צדק לאותו חסיד ״מאַך דוּ ארץ ישראל״,

אז איך מביאים בפועל את הכח האלוקי שיהיה בבחינת פועל ישועות בקרב הארץ?

יוסי
יוסי
2 months ago

שלום משה , כשהתקשורת עוסקת כל היום באוקראינה ועל כל הפגנת תמיכה מגיעים עשרות צלמים כשבשיירת החירות אפילו לא היה אחד מובן שמדובר במלחמה שכל כולה הסחת דעת , מתרחש כאן סדר עולמי חדש וכל המנהיגים אלו בובות שמקבלות פקודות. לנתח את המציאות בהתאם לרצונותיו ושאיפותיו הלאומיות של מנהיג כזה או אחר זה להסתכל ברמת המיקרו. למה לדעתך התקשורת כל כולה עסוקה במלחמה ולא מספרים לנו שכעת אנו במצב בריאותי מיוחד ללא כל צורך למשל ?

דור המבול
דור המבול
2 months ago

מה ההבדל בין אוקראינה לישראל?
פה ושם בני אדם נרדפים
ההבדל הוא ששם יש מצב מלחמה שכל האוכלוסיה נרדפת ופה נרדפים רק יהודים

עומר כשר
עומר כשר
2 months ago

שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב ה’ אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים“ (תהילים קכ”ו)

אושר כהן
אושר כהן
2 months ago

שלום משה, אשמח לשמוע דעתך בנושא רפורמות הכשרות והגיור של כהנא. מהמצע שלך היה נשמע שאתה גם בעד הפרטת כשרויות וגיורים. [עד כאן השאלה]

לדעתי זהו דבר שהרבנים צריכים לשבת ולדון בו יחדיו, וכל עוד הם לא עושים כן, אלא כ”א אומר טענותיו לעצמו אי אפשר לפסוק בזה, כי לא מתקיים דיון אמיתי, רק הטחת האשמות הדדית על הרס היהדות, ומי יודע אם הם בכלל מבינים אחד את השני כמו שצריך. ועל כך אני לפחות מתפלל בהשיבה שופטינו, מלבד מה שיהיה בג”ץ מתוקן, אבל שתהיה גם הלכה מתוקנת ודיון שבאמת מרבה שלום.
אבל בטח שזה לא עניין לדון בו עם פוליטיקאים, וזה לא אמור להיות בידם ולא בבחירתם. ובטח שלא מתוך ממשלת כל אזרחיה הנוכחית, שאף אם יצויר שיש ברעיון הרפורמות הנ”ל דבר טוב כשלעצמו, הם יכולים להחריב אותו.

סלומון
סלומון
2 months ago

אהלן משה, מה דעתך על התופעה בה מתבגרים היום מזייפים מחלות נפש כגון פיצול אישיות וטורט ברשתות החברתיות (טיק טוק) על מנת לקבל תשומת לב וכיצד ניתן להתמודד עם זה? והאם המקור לכך (לדעתי קשור לסמארטפונים מגיל ילדות כפתרון בעיות) מקרין גם על כל טרללת הפרוגרסיבם הנוכחית?

Last edited 2 months ago by סלומון
ערן
ערן
2 months ago

משה היקר שלום,
בשיחה עם ארקדי מוטר, ארקדי אמר שבשורתה של ישראל מעבר לפן הזהותי דתי הוא חירות בשילוב הזיקה הלאומית בניגוד לרוסיה שבה יש את ערך הלאומיות כשהמעטפת היא דיקטטורה.
זוהי למעשה בשורת האל האחד שבוחרים בו ללא כפייה.
אשמח אם תוכל להרחיב על נקודה זו.

משה משיחוב
משה משיחוב
2 months ago

שלום לך משה
האם ביום העצמאות הקרוב אתה תברך ברכת הלל עם ברכה או שאנו עדיין נמצאים בשיעבוד מלכויות.
הרי בחנוכה אנו אומרים הלל בגלל החזרנו את הארץ ושליטה עליה בחזרה וכיום אין לנו שליטה של העם היהודי אלה אנו נמצאים לשיעבוד של גורמים חיצוניים של פייזר ושל אירגון בריאות העולמי ושל האום

כתבות נוספות

היום ב5על5 נדבר עלמות הגיבורים של נועם רז הי”ד ומשמעויותיו נדבר כמובן על המשבר הפוליטי אמנת איסטנבול, אמנת ז’נבה והקשר שבניהן ועל האם הליכוד
מוזמנים להשאיר כאן את שאלותיכם בכתב – ומוזמנים בשמחה גם להצטרף לשידור לשיחה חופשית בשלב השאלות.

5X5

בית המקדש

הלילה, נהפוך לרגע ל”אומה פושעת”, שמדליקה אלפי מדורות עצים ומתעלמת לחלוטין מן המשמעות הפחמנית ה”מחרידה”, ומההשלכות מרחיקות הלכת על ההתחממות הגלובלית, על אפקט החממה,

מחשבים מסלול #204

5X5

לוח אירועים ועדכונים