בלומנטל כמשל - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
ו׳ בניסן ה׳תשפ״ד | 14/04/2024
אקטואליה ופוליטיקה חברה ומדינה מאמרים ופוסטים מהעבר

בלומנטל כמשל

ז׳ בניסן ה׳תשס״ז (מרץ 26, 2007)

בלומנטל כמשל

גלעד ועמרי שרון מהלכים חפשי, ונעמי בלומנטל תיכנס אחרי החג לשמונה חודשי מאסר. למי שמכיר את הנפשות הפועלות, המשוואה הזו נשמעת בלתי אפשרית ממש. גלעד קיבל מהקבלן דודי אפל, מאות אלפי דולרים כדי לשוטט באינטרנט, ויצא מזה נקי “כי אחרת היינו צריכים להכניס לכלא גם את אבא שלו ואז לא היתה התנתקות” – כפי שהסביר ללא שום נקיפות מצפון – שופט בית המשפט העליון מישאל חשין. עמרי שרון הטיל מורא שלא יתואר, על רבים מאזרחי המדינה. הוא שלט בפרנסתם והפך אותם לעבדים פוליטיים באמצעות מקל הפיטורין ו/או גזר הג’ובים. מי שלא נפגש אם האנשים הללו באישון ליל, מי שלא ראה את העיניים המפוחדות שמה יגדע מקור פרנסתם אם רק יודע לעמרי קיום הפגישה, מי שלא נתקל בתופעה המצמררת הזו, אינו מסוגל להבין כלל את עומק השפלות של הפושעים הללו. כל עוד “סועד” עמרי את אביו, מוקפאים ההליכים נגדו. לא ברור מי בדיוק שומר שם על מי…

אבל נעמי בלומנטל נכנסת לכלא. ודאי תאמרו – עוד פוליטיקאית מושחתת . ובכן – בלומנטל היתה ה”ליידי” האחרונה בפוליטיקה הישראלית, אישה אצילית ונעימה לבריות. האנטי טזה לשחיתות. את מה שקרה לבלומנטל לעומת התחמקותם של הפושעים האמיתיים מעונש, צריך ללמוד היטב. כי בלומנטל תשב כי היא טובה ותמימה. ופושעי החווה יצאו מזה בזכות רשעותם.

הימים ימי ציד המכשפות על מרכז הליכוד. התקשורת מחפשת בנרות חברי מרכז ליכוד סוררים. והנה נופל לידי התקשורת, ‘סקופ’ גדול. ח”כ בלומנטל קיימה פגישה עם חברי מרכז התומכים בה, במלון מפואר. הפגישה התארחה, ולמי מתומכיה שהיה מעוניין בכך, סידרה בלומנטל לינה במקום. מדובר בכספה הפרטי ובחברי מרכז שממילא תמכו בנעמי. “שוחד בחירות” – זעקו הכותרות, ובן ליל הפכה האשה התמימה והאצילית לאוייב העם.

“כתבו עליו בעיתון הרבה דברים” – שר אריק אינשטין – “והוא בכלל לא ידע שהוא כזה”.

מצעד הרבנים שנחקרו בעקבות רצח רבין, הפך את הדתיים כולם לאשמים ברצח. “נו איך אתה מרגיש עכשיו” – נדחפו אלי העיתונאים בדרכי לחקירת ‘זו ארצנו’ – “מצוין” – עניתי בחיוך. העיתונאים התבללו לרגע – הם ציפו שאשמור על זכות השתיקה, או שאכחיש או אתנצל או סתם אגמגם משהו . “אני לא יודע במה זכיתי לצעוד בדרכם של כל כך הרבה רבנים חשובים” – ניצלתי את רגע התימהון – “זה השער צדיקים יבואו בו”– הצבעתי על שער תחנת המשטרה. הר העיתונאים התפוגג ולא הוליד דבר מלבד עכבר עיתונאי.

אם כך היתה נוהגת בלומנטל, כלומר מגיבה משהו בסגנון: “תסלחו לי, על מה אתם מקשקשים? כן! אירחתי תומכים לישיבת עבודה בבית מלון. עשיתי זאת רק על חשבוני הפרטי שלא כמו רבים מכם המקדמים את משנתם הפוליטית על חשבון משלמי האגרה, אם כך היתה נוהגת בלומנטל – האספסוף העיתונאי היה מחפש גם במקרה שלה טרף אחר.

אבל בלומנטל האמינה במערכת. אם כול המדינה מצביעה עליה ואומרת שהיא פושעת, אז אולי היא באמת כזו? בסופו של דבר היא תשב בכלא – בלי שום קשר לליכוד, למרכז ולבחירות. היא תשב משום שאימצה דפוס התנהגות של עבריין נמלט. היא לוקחת עורך דין מדופלם שצריך להצדיק את שכרו המפולפל, ומורה לאשה שכל הופעתה מקרינה אמינות – לשתוק. וככל שהיא שותקת יותר היא נקברת יותר. כלבי הטרף של “הדמוקרטיה” חוגגים ערב ערב על שתיקתה ועיניה המושפלות. המדורה כבר בוערת, נותר רק לזרוק אליה את המכשפה שניצודה. בנסיון לחמוק מגורלה היא מתחילה לעשות שטויות ומסתבכת עוד יותר.

בסדום הישראלית, עומרי וגלעד יודעים להסתדר היטב. לאנשים כנעמי אין שם סיכוי.

שתף את הפוסט:
הפוסט הקודם

הפוסט הבא

השאר תגובה