הכחשת המדע - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
כ׳ באייר ה׳תשפ״ד | 28/05/2024

3 תגובות

  • הי משה, ערב טוב
    קראתי ונדהמתי. חלק מהתשובות שחיפשתי – קיבלתי מפרוט העובדות שבעתירה ובחוות הדעת. היה לי ברור שמשקרים אותי רק לא יכולתי להביע זאת ללא הנתונים שנחשפתי אליהם בכתבה זו.
    מה שמאוד צועק פה זה חוסר היעדר תגובת בג”צ. היכן התגובה?

  • מתווה התו הירוק מעולם לא נועד לשום מטרה אפידמיולוגית ולכן לא יבוטל בגלל הסבר רפואי (כי מי שביכולתו לבטלו יודע היטב למה הוא נועד). המתווה הוא חלק חשוב מאוד מתוכנית הפיכת החלטות הפרט להחלטות חברתיות (החיסון מגן על אחרים, חסינות עדר בדויה, רק ככה כולנו נחזור לחיים וכו’ וכו’) ומחיקת האינדיבידואליות. התהליך לא נולד בארץ, אבל בהחלט הרמנו דגל כדי ליישם אותו במהירות ובאדיקות, ובעצם לבדוק כיצד מטמיעים דבר כה בלתי אפשרי גם בחברה מערבית. אנחנו מעבדת ניסויים הרבה יותר רחבה ממעבדה ביולוגית.
    אני לא מאמינה שהסבר ביולוגי, רפואי, אפידמיולוגי כלשהו ישכנע את השלטונות, כי קצת נאיבי לחשוב שמישהו שם לא מבין את הדברים ואת משמעותם.
    לעומת זאת, אם יוקדשו המאמצים להסבר לאנשים מה בעצם עושים להם – מפה אולי תגיע הישועה, כי אנשים דווקא לא ממש מזהים את מה שקורה להם. (ותודה רבה, בין היתר, למערכת החינוך שלנו שבמשך שנים החליפה את ה”חינוך לחשיבה” ב”חינוך לנתונים”.)

השאר תגובה