30/04/2008 – כ״ה בניסן ה׳תשס״ח

המאמצים של רשת ב' לשחרור פולארד…

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

אין תגובות

image_print
שיתוף ב print
הדפס

א.נ.

לאחר 24 שנים בהם בגדה מדינת ישראל והפקירה את האיש שהקריב את חייו למענה, החל עניינו של יהונתן לעלות לכותרות. אפילו מבקר המדינה הבין סוף סוף שיש לחקור את הנושא. כולנו ראינו כיצד ניסה ראש הממשלה אהוד אולמרט, בעת ביקורו האחרון של הנשיא בוש בישראל, למנוע מהשר אלי ישי, למסור לנשיא מכתב אישי מהרב עובדיה יוסף – מכתב בו הוא מבקש מהנשיא האמריקני לשחרר את פולארד. 112 ח"כים חתמו על עצומה הקוראת לנשיא האמריקני לחון את פולארד, אך ראש הממשלה הקודם – אריאל שרון "שכח" לקחתה עימו לפגישתו עם הנשיא. ומעל לכל – מעולם לא הוגשה בקשה רשמית לשחרורו של יהונתן, ומעולם לא ניתנה תמיכה כספית כל שהיא ליהונתן או לאשתו אסתר.

הפקרתו של יהונתן כבר גלויה וברורה לכל. לאחר שנים רבות של פעילות למען יהונתן בארה"ב, הגיע אשתו אסתר למסקנה כי המחסום לשחרורו נמצא בישראל ולא בארה"ב. לכן העתיקה אסתר את מגוריה מחדרון במוטל קטן ומעופש בקרבת כלאו, לחדרון אחר בביתה של פנסיונרית טובת לב בירושלים שהואילה לארחה בביתה.

ביום חמישי האחרון במהלך נסיעה לילית, שמחתי לשמע ההודעה ברשת ב' כי החל מהשעה עשר בלילה, תיוחד התוכנית 'הערכת מצב' בעריכתו של נדיר צור לעניינו של יהונתן פולארד. נושא התוכנית כפי שהובהר שוב ושוב על ידי השדרנית פארלי שחר הוגדר כך:

" יהונתן פולארד – התנגדות הממשל האמריקני לחון אותו, ומאמצי ממשלות ישראל להוציאו לחופשי".

בזה אחר זה העלתה פארלי לשידור שבעה מרואיינים בנושא. מלבד עורך דינו של יהונתן – רק מרואיין אחד תמך בו. כל השאר דיברו נגדו ברמות שונות של התנכרות ועוינות.

מי שמבקש להבין היכן הסיבה להמשך כליאתו של אחינו יהונתן, ראוי שיעיין בסיכום הקצר שלהלן:

מרואיין מס' 1 – ד"ר רונן ברגמן. משמיץ את פולארד ומאשים אותו במצבו. פולארד אליבא דברגמן, היה רעשני מדי ונקט בעמדות ימניות קיצוניות ולכן לא שוחרר.

מרואיין מס' 2 – לארי דאב – עורך דינו של פולארד הוא היחיד בכל התוכנית שמציין עובדות ולא ספקולציות שונות. אולם דאב מדבר באיטיות ובמבטא אמריקני כבד. איש אינו מצפה שעורך דין ידבר נגד מרשו, ואם מישהו בכל זאת שוכנע, אז "אל דאגה" – שאר המרואיינים כבר "יתקנו" את הרושם הרגעי.

מרואיין מס' 3 – אמנון דרור. דרור זה, היה על פי דבריו הממונה על הפעולות למען פולארד. הוא קובע כי כל מנהיגי ישראל ביקשו את שחרורו של יהונתן. הוא גם קובע כי פולארד ומקורביו קיבלו כספים רבים. כמובן שמר דרור אינו מביא שום סימוכין או הוכחות לדבריו. למותר לציין שגם דרור בלשון חלקלקות מאשים את פולארד במצבו, היות ופיטר את עורכי הדין "הנפלאים" שמדינת ישראל שכרה עבורו ושנתנו לאמריקנים את הכלים הטכניים להשארתו בכלא – בין השאר בשל ערעור שלא הוגש בזמן…

מרואיין מס' 4 – נתן רענן (מקרן ברל קצנלסון). איש זה טוען בפשטות שפולארד פעל למען בצע כסף, חיבל באינטרס האמריקני, פעל מטעם ארגון עצמאי ואיננו חייבים לו דבר. ככול שאר המרואיינים כמעט, מסביר רענן את צדקת הצד האמריקני, ושוכח לגמרי כי יהונתן פעל למענו ולמען מדינתו.

מרואיין מס' 5 – פרופ' מיכאל בר זוהר, הוא אחד הבודדים שאינו תוקף את פולארד. עובדה ההופכת אותו כמעט לחסיד אומות העולם בתוך האוירה העויינת שהצליחה ראשות השידור הישראלית לייצר נגד מרגל ישראלי הנמק בכלא. בר זוהר אמנם אינו תוקף – אך כמובן שגם אינו תומך. להיפך – גם בר זוהר מתאמץ להסביר את הצד האמריקני באיזו תיאוריה קונספירטיבית מוזרה (הם חושבים שפולארד עוד יודע משהו שלא גילה להם…).

מרואיין מס' 6 – ד"ר גיא בכור. מסביר שאינו יודע דבר על הפרשה. אך בידענות מופלגת הוא בכל זאת מסביר כי פולארד פגע באמון האמריקנים ולכן הוא מקבל את מה שמגיע לו כפי שמקובל בתרבות האמון והענישה האמריקאיים. בכור מתעלם כמובן מן העובדה שמרגלים ממדינות עוינות לאמריקה, כאלה שבאמת פגעו באינטרס האמריקני ואף הובילו למותם של סוכנים אמריקנים, מרגלים כאלה שוחררו אחר שנים אחדות, פשוט משום שמדינותיהם נותרו נאמנות להם. כאמור גם בכור זה – לוקח את הצד האמריקני משל אינו חייב דבר לאיש שהקריב את חייו למענו.

המרואיין האחרון – מרצה מן המכללה האקדמית יהודה ושומרון שלא הספקתי לרשום את שמו, היה למעשה היחיד מלבד עורך דינו של פולארד – שגילה יחס חיובי לאיש שאולי הציל את כולנו ונמק כבר 24 שנים בכלא האמריקני בשל בגידתנו. מלבד סימפטיה כללית הוא אינו מוסיף רבות לדיון, והרושם שמותירה התוכנית בתדר הציבורי של ישראל הנו חד וברור:

פולארד – אליבא דכל "מומחי" רשת ב' – הוא האשם במצבו, האמריקנים צודקים, וישראל עושה את כל המאמצים לשחרורו. חלק מה"מומחים" אף קובעים כי יהונתן פולארד הוא האיש הרע בסיפור.

למותר לציין כי רשות השידור לא עשתה שום מאמץ מיוחד בכדי להביא לתוכנית מומחים אמיתיים לפרשה, מומחים שמלבד הכרת העובדות, גם מוכנים להתייצב בגלוי לצד אחיהם, הפטריוט הישראלי יהונתן פולארד.

למי שעוד לא הבין מדוע יהונתן פולארד עדיין יושב בכלא לאחר 24 שנים, למרות ה"מאמצים שעושה ישראל לשחרורו" , בא ה"מאמץ" המיוחד של רשות השידור הישראלית, והדגים היטב את הסיבה.

בכבוד רב

משה פייגלין

קרני שומרון

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

כתבות נוספות

את חברי צבי יחזקאלי "שמרתי" לערב יום כיפור, כדי לדבר על אמונה יהודית ותשובה – בעיקר במימד האישי. עד מהרה התברר עד כמה לא
את חברי צבי יחזקאלי "שמרתי" לערב יום כיפור, כדי לדבר על אמונה יהודית ותשובה – בעיקר במימד האישי. עד מהרה התברר עד כמה לא ניתן להפריד בין הכלל לבין הפרט, עד כמה המציאות הגיאו פוליטית היא חלק מתהליך התשובה – גם אצלו, וזהו כנראה גם התהליך הנדרש אצל כולנו.

הפודקאסט #24

הקורונה בישראל זווית אחרת. הסרטון המלא – אבי ברק

המדריך לחירות בימי הקורונה

מסקנות ועדת החקירה:א. הצד הישראלי מאז שהכירה מדינת ישראל בקיומו של "עם פלסטיני" ובזכותו בארץ ישראל, פועלת מערכת הביטחון הישראלית והשב"ס בתוכה, בתודעה משוללת
מסקנות ועדת החקירה שלא התקיימה על בריחת המחבלים מהכלא

מחשבים מסלול #106

שלום לכם בעולמנו הטלוויזיוני, סדר היום הלאומי לא נקבע על ידי מה שחשוב באמת אלא על ידי מה שעובר מסך.טיפול חתול שתקוע על העץ

מחשבים מסלול #105

Уроки Афганистана. Моше Фейглин. Шалом друзья, Главнокомандующий объединенных штабов Армии США – генерал Марк Милли, заявил на пресс-конференции: "Ни я, ни мои коллеги не
Чёткое понимание сути конфликта и Ценностей, за которые мы боремся. Это не философский каприз — это реальное и столь жизненно необходимое условие выживания.

Новый Маршрут (98)

С Новым 5782 Годом. Моше Фейглин.  Шалом дорогие друзья, На закате 5871 года, пришло время попытаться подвести итоги уходящего года. Многие вспомнят его недобрым словом и считают его плохим годом. В первую очередь – в плане здоровья. Помните Швецию? Эта "раздражающая" страна, которая посмела отправлять детей домой, с запиской для родителей, о том, что их непослушные дети, явились в школу – в маске? … Эта "безумная" страна, в которой не было ни локдаунов, ни изоляций, ни инспекций, ни инъекций … да … Что ж, эта "дерзкая" страна закончила 2020 год с четвертью "избыточной смертности" по отношению к "избыточной смертности" в Израиле. А накануне нашего Нового года, въезд Израильтянам на территорию Швеции запрещён. Вероятно, "антисемиты …" Иными словами – в плане здоровье – проходящий год мягко говоря неудачный.  5781 – не может считаться успешным и в плане безопасности. Против нас развязали Новую (вторую) Войну за Независимость Произошло то, чего мы не видели со времени Первой Войны за Независимость (1948 года). И это произошло здесь, у нас – внутри страны. И в этом первом раунде Второй Войны за Независимость мы однозначно проиграли. Полиция уже сейчас предупреждает, что следующий раунд близок, и у них нет ему соответсвуещего ответа.  Однозначно, это был плохой год и для образования … Израильских детей отстранили от школы дольше, чем в любой другой стране мира.  И в экономике мы влезли в этом году в очень большие долги.  Короче, прошедший год – не из лучших.  Но, можно посмотреть на неудачи 5781 года и по другому.  В 5781 году – Министр Истории – Всевышний, выдал нам Жёлтую карточку. А это означает что игра ещё не окончена!  И уж точно – не было поражения в 5781 году, и это несмотря на все его непростые задачи.  Все, что случилось с нами в 5781 году – ещё можно исправить!  Из всех ошибок во всех областях, которые я перечислил и не перечислил, можно извлечь уроки , изменить направление и исправить. Положительным в
На закате 5871 года, пришло время попытаться подвести итоги уходящего года

Новый Маршрут (105)

לאתר – [email protected]
אירוח בפודקאסט 'משחק מילים'

יהדות ותרבות

חברה ומדינה

כתבות פופולריות

הקורונה בישראל זווית אחרת. הסרטון המלא – אבי ברק

המדריך לחירות בימי הקורונה

מסקנות ועדת החקירה שלא התקיימה על בריחת המחבלים מהכלא
מסקנות ועדת החקירה:א. הצד הישראלי מאז שהכירה מדינת ישראל בקיומו של "עם פלסטיני" ובזכותו בארץ ישראל, פועלת מערכת הביטחון הישראלית והשב"ס בתוכה, בתודעה משוללת

מחשבים מסלול #106

שלום לכם בעולמנו הטלוויזיוני, סדר היום הלאומי לא נקבע על ידי מה שחשוב באמת אלא על ידי מה שעובר מסך.טיפול חתול שתקוע על העץ

מחשבים מסלול #105

Чёткое понимание сути конфликта и Ценностей, за которые мы боремся. Это не философский каприз — это реальное и столь жизненно необходимое условие выживания.
Уроки Афганистана. Моше Фейглин. Шалом друзья, Главнокомандующий объединенных штабов Армии США – генерал Марк Милли, заявил на пресс-конференции: "Ни я, ни мои коллеги не

Новый Маршрут (98)