02/06/2021 – כ״ב בסיון ה׳תשפ״א

לכתחילה ובדיעבד

13 תגובה

image_print
הדפס

שלום לצופי ערוץ התוכן ישראל מחר וברוכים הבאים לפינתנו היומית מחשבים מסלול.

כפי שהזהרתי, חזור והזהר בשבועות האחרונים – במפלגת רע”ם של מנסור עבאס מתגאים עכשיו בהישגים חסרי תקדים במשא ומתן הקואליציוני וביניהם:
“הפסקת כל ההליכים כנגד בניה לא חוקית של בדואים בנגב,
ביטול הרשות להסדרת ההתיישבות הבדואים בנגב
והכשרת מספר יישובים בלתי חוקיים של בדואים והכשרה של הבניה הלא חוקית בשאר היישובים ” – כך מדווח עמית סגל בדף הטלגרם שלו.

מתוך הטלגרם של עמית סגלבקואליציית בנט/לפיד המתגבשת – מכחישים כמובן את הדברים.
שמתי את הדווח הזה הבוקר בעמוד הפייסבוק שלי – תחת הכותרת ‘מכירת החיסול החלה’ וכצפוי קיבלתי מיד תגובות רבות, רובן בגנות בנט – אבל גם לא מעט תגובות מסוג זה:
“חחח כאילו שעם ביבי היה יותר טוב…חאן אל אחמר” – הגיב אביתר כהן

“ההבדל הקטן שבין בדיעבד ללכתחילה” – עניתי לו

אני בהחלט מסכים אם אביתר ושאר המגיבים. מכירת החיסול היתה כאן ללא ספק גם עם נתניהו. הנגב היה ונותר מופקר לחלוטין לבדואים, הערים המעורבות מופקרות לערבים, ובכלל אני חוזר וטוען שמצבה האסטרטגי הבטחוני של מדינת ישראל, לא השתפר בתקופת נתניהו אלא התדרדר כפי שמעולם לא התדרדר בעבר – כשכולם היללו את הופעותיו של נתניהו באו”ם נגד האיראנים ואת גיוס האמריקנים להפעלת לחץ עליהם, עמדתי בודד וטענתי שזהו אסון קונספטואלי איום ונורא! הסברתי ועודני מסביר שישראל העבירה למעשה את המפתחות לשמירת שרידותה לידי ארה”ב ובמקום לתקוף את התשתית הגרעינית שהקימה איראן כשזו עוד היתה גלויה וקרה (כלומר ללא סכנת התפשטות קרינה) – כפי שעשו בגין ואולמרט – נתניה פצח בסדרה אינסופית של נאומי ‘תחזיקו אותי’ ובדרישות מהאמריקנים.
לא זו בלבד שאסטרטגיית הנאומים הזו, תביא לכך שלבסוף יהיה לאיראנים את הפצצה, אלא שבדרך לשם השתנה כבר עכשיו כל מאזן הכוחות האסטרטגי במרחב – לרעתנו, מאוד לרעתנו. במקום שהאיראנים ימתינו מפוחדים להתקפה שלנו, הם וגרורותיהם הולכים וסוגרים עלינו – אני מפנה אתכם שוב להאזין לפודקאסט שערכנו עם האלוף יצחק בריק – הכל מתואר בפרוטרוט שם.

כלומר אביתר ומגיבים אחרים – אני לא עושה לנתניהו שום הנחות, וכשאני תוקף את נכלולי בנט ושקד, אני ממש לא מסיר אחריות מנתניהו.
בכלל – אני יודע שבימים הללו, שבהם ‘האמת נעדרת’, כשאדם כותב או אומר משהו, כלל לא מקשיבים לדבריו אלא מנסים להבין מיד מה כוונתנו הנסתרת. את מי הוא מנסה לשרת.
אבל מי שעוקב אחרי יודע שאני משרת רק דבר אחד – והוא האמת שאני מאמין בה. אז אנא בטובכם – כשאני מדבר על בנט, התייחסו למה שאני אומר כאילו אין נתניהו, וכשאני מדבר על נתניהו – התייחסו למה שאני אומר כאילו אין בנט – או-קי?
עכשיו בואו ונחזור לשאלה:
ככול הנראה,למרות ההכחשות הצפויות, אכן ניתן הנגב במתנה לבדואים במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. ומה באמת ההבדל? – בימי נתניהו נתנו להם בפועל את אותו הדבר – מה אכפת לי מי נותן להם את ארצי – הימין או השמאל…
כפי שעניתי לאותה תגובה – ההבדל הוא ההבדל שבין ה ‘לכתחילה’ ל’בדיעבד’ – הימין נתן מתוך חולשה,השמאל נותן מתוך רצון.
ומה זה משנה?
זה משנה כי את ‘חאן אל אחמר’ שביבי לא פינה, אני יכול לבוא מחר כראש ממשלה ולזרוק לכל הרוחות – ואם בורא עולם ואתם תתנו לי את הכח הזה – כך בדיוק אעשה – אחרי שאניף שוב את דגל ישראל בהר הבית – אגב – כי בלי ההר אין לאף אחד מאיתנו בית בארץ ישראל, השולט בהר שולט בארץ – אם אינך שולט בהר הבית אינך יכול לפנות את חאן אל אחמר .לא נתניהו ולא בנט העזו לעלות אי פעם להר ולכן שניהם מאבדים את הארץ


בכל אופן יש הבדל גדול בין החורבן לכתחילה של השמאל (כפי שבא עכשיו לידי ביטוי בהסכמים הקואליציוניים המתגבשים עם רע”ם) לבין החורבן בדיעבד של הימין.
את חורבן ה’בדיעבד’ של הימין, יכול מנהיג עם חזון ועוצמה אמוניים, לבוא בעתיד ולהתחיל לתקן –

אבל כשהכיבוש הערבי מקבל את מלוא הלגיטימציה וההכשר החוקי. כשיישוב חדש וחוקי שמוקם עכשיו בנגב, או התנחלות בדואית בלתי חוקית שקיבלה הכשר מלא – להתמודד עם זה, זה כבר סיפור הרבה יותר מסובך.
ראו כמה קשה לגלגל עכשיו את גלגל אוסלו אחורנית – אחר שאנו עצמנו הכרנו ב”עם” כביכול הפלסטיני, הבאנו את המחבלים לארצנו, וסללנו להם את הדרך אל כל הזירות הבין-לאומיות.

האם נתניהו – לו יכול היה – לא היה חותם עכשיו עם עבאס בדיוק את אותו הסכם קואליוני?
בוודאי שהיה חותם. אבל נרצה או לא, נתניהו הוא מנהיג הרוב הלאומי היהודי בישראל. מה שמכונה ימין. וברוב הזה יש ח”כים בציונות הדתית וגם בליכוד – שלא היו נותנים לו לעשות זאת.
אתם מבינים חברים – קל מאוד לשפוך את האמבטיה עם התינוק, להגיד כולם אותו הדבר אז מה זה משנה, העיקר שניפטר עכשיו מביבי.
אינני חושב שיש מי שביקר, את נתניהו באופן אמיתי – יותר ממני.
אבל בבחירה בין ההובלה המקרטעת ומלאת הטעויות של המחנה הלאומי – לבין ההובלה של השמאל והערבים – כדאי שנזכור את הפסוק ‘אל תהיה צדיק הרבה’ – אל תתחכם – ‘תמים תהיה עם ה’ אלוקיך’.
שמור את ידם של היהודים על הגא הספינה הלאומית והילחם בכל הכח כדי להובילם לחוף מבטחים.

להתראות מחר במחשבים מסלול

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
5 6 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
13 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
מאקס
מאקס
1 year ago

אגב, ב2012 נתניהו כן נתן פקודה להפציץ את אירן, ומאיר דגן עם אשקנזי פשוט לא מיהרו למלא את הפקודה אלא טסו לאמריקה והלשינו לאובמה. אנחנו גם לא יודעים מה בדיוק נתניהו היה מוכן לתת לעבאס ואילו מה שבנט וסער נתנו ידוע לנו לפחות באותו חלק שחתום

ליאורה
ליאורה
1 year ago

משה היקר אז למה לא לבחור בבחירות?
שואלת ממקום של הערכה גדולה מאד

משה Feiglin
Admin
1 year ago
Reply to  ליאורה

אינני אומר זאת באופן עקרוני או
גורף. אישית בחרתי לומר את דעתי בדרך של המנעות בבחירות האחרונות.

איגור
איגור
1 year ago

היי משה. האם אינך חושב שהמחיר הכבד שאנחנו משלמים על הממשלה הזאת שווה את מנהיג היהודים העתידי שבשונה מביבי אכן ידאג לאינטרסים של המחנה הלאומי? הרי ברור לכל שהממשלה הזאת לא תחזיק מעמד הרבה זמן.

Omri Even sade
Omri Even sade
1 year ago

משה היקר,

האם אתה בעד חוק קמיניץ הנותן סמכות מנהלית לאכיפת עבירות בניה?
האם אתה מודע לעובדה שרוב השימוש באכיפה זו היא בעיקר נגד מושבים של יהודים?

האזרח הקטן
האזרח הקטן
1 year ago

אני אשמח להפנות את צומת ליבך משה היקר שהיום חברת הכנסת שרן השכל מ”תקווה חדשה” עלתה להר הבית.

שרון
שרון
1 year ago

פחחחחחחחח , איזו מסירות נפש ,והתקדשות, מצד יושבת ראש לשעבר של ,השדולה ”הגאה” שליחת תועמלני התועבה הלהט”בית בכנסת ישראל, כנראה התפללה בסתר להצלחת ”מצעד הגאווה” הממשמש ובא עלינו לרעה כמידי שנה

האזרח הקטן
האזרח הקטן
1 year ago
Reply to  שרון

“השולט בהר שולט בארץ”

שרון
שרון
1 year ago

דמיונות וחלומות כאלו , זה תמיד טוב , אבל בלי נבואה , כל שליטה מדומה בהר תהיה שליטה ב”קמח טחון ” וב”וותיקן הזה” ,מכאן שגם שליטה מדומה בארץ , ולעניות דעתי כבר הזהיר ממכך גדול הדור דאז- רבי אליעזר הגדול, האחרון לבית שמאי , מי ש”הלכה כמותו בכל מקום” לפני כ 1900 שנים בפרשת המחלוקת ”תנורו של עכנאי”, לא שמעו אליו ואף נידוהו ,אז קיבלו את מרד בר כוסבא , נהרות של דם ,בתוכם עשרת הרוגי מלכות , חורבן על חורבן ,ולקינוח את מקדש יופיטר שבנה אדריאנוס שחיק עצמות ,על הבמה העצומה שבה קבר את בית המקדש החרב ו כנראה עומדת על מכונה עד היום
( הכותל המערבי הוא קיר התמך המערבי שלה , מסגדי כיפת הסלע ואל אקצא עומדים על יסודות המקדש האלילי ( מסקנתו של טוביה שגיב חוקר מקום המקדש)
מישהו פה רוצה לנסות את זה עוד פעם ?

Last edited 1 year ago by שרון
מנחם ישראלי
מנחם ישראלי
1 year ago

אהבתי

עומר כשר
עומר כשר
1 year ago

משה, מהו לדעתך ההבדל המהותי בין החבירה של גנץ ועמיר פרץ בבחירות הקודמות לביבי על אף הבטחותיהם לבין החבירה של בנט ללפיד היום?

Maor
1 year ago

ההבדל הוא שכגנץ וםרץ אמרו שלא ישבו הם התכוונו לזה, בפועל הם לא עמדו בלחץ של הקורונה
בנט כשאמר שלא ישב עם לםיד כבר סגר איתו קואליציה יום לפני. מה שהופך אותו לשקרן בן שקרן

דוד אבקסיס
דוד אבקסיס
1 year ago

ועדיין, יש הבדל בין להבטיח ובין לקיים, בין לכתוב משהו בהסכמים הקואליציונים ובין לממש זאת בחקיקה.
א. כמו שביבי שיחק שוב ושוב בשותפים הקואליציונים שלו ו”הגמיש” מאוד את קיום ההבטחות, גם כאן יכול מאוד להיות שראשי הקואליציה ימסמסו חלק מההבטחות ההלו במהלך הקדנציה (כמו הרבה מאוד הבטחות שניתנו לבוחר עצמו)
ב. גם אם ראשי הקואליציה ירצו לממש את ההסכמים הללו, עדיין קיימת אופוזיציה ימנית נרחבת, ואני מאמין שרבים מאנשי הימין בקואליציה יוכלו להתנגד ביום הפקודה.
אולי אלו תקוות שווא, אבל אני חושב שבשביל להתחיל ריפוי במערכת הפוליטית צריך לפעמים לנער את הקופסה, גם אם לרגע נראה שייצאו ממנה רק שרצים.

כתבות נוספות

אקטואליה בפרשת וירא. אחת ממשימות המלאכים שבאו אל אברהם הייתה להודיעו על חורבן סדום. מה היה חטאה של סדום? מהי ‘מידת סדום’? האם המעשים
אחת ממשימות המלאכים שבאו אל אברהם הייתה להודיעו על חורבן סדום?

פרשת השבוע

רגע לפני סיום שנת הלימודים, קיבלנו תזכורת מאחת הרעות החולות הגדולות בישראל – כלומר מערכת ה”חינוך” הישראלית. נתחיל מהסוף.לפעמים, כשאני שומע על המתחולל בבתי
רגע לפני סיום שנת הלימודים, קיבלנו תזכורת מאחת הרעות החולות הגדולות בישראל – כלומר מערכת ה”חינוך” הישראלית.

מחשבים מסלול #218

במדבר טז א וַיִּקַּח קֹרַח בֶּן-יִצְהָר בֶּן-קְהָת בֶּן-לֵוִי וְדָתָן וַאֲבִירָם בְּנֵי אֱלִיאָב וְאוֹן בֶּן-פֶּלֶת בְּנֵי רְאוּבֵן.  ב וַיָּקֻמוּ לִפְנֵי מֹשֶׁה וַאֲנָשִׁים מִבְּנֵי-יִשְׂרָאֵל חֲמִשִּׁים וּמָאתָיִם
ממהפכת קרח ועד המהפכה הצרפתית, מהמהפכה הבולשביקית ועד למהפכת הפרוגרס בימינו, תמיד נישא ברמה אותו דגל – דגל השוויון

פרשת השבוע

הערב ב 5×5, נדבר כמובן על הבחירות הקרבות,דבר על אנאריית החינוך הישראלית ופתרונה- וכפי שהבטחנו, נפנה זמן להתייחס לעומקו לחודש ה “גאווה”.
הערב ב 5×5, נדבר כמובן על הבחירות הקרבות, דבר על אנאריית החינוך הישראלית ופתרונה- וכפי שהבטחנו, נפנה זמן להתייחס לעומקו לחודש ה “גאווה”.

5X5

בדיון נוקב עם איהאב ג’אברין בתכנית של שמעון ריקלין בערוץ 14

מחשבים מסלול #217

מכירים את המיאוס בקולם ובפניהם של השדרנים בערוצי התעמולה הממוסדים שלנו, כשהם מדברים על סיעת הליכוד בכנסת?ללא מילים ותוך הבלטת הפוזות הפחות מחמיאות, מרגילים

הפודקאסט #44

תכלה ממשלת כל ערבייה – וקללותיה,תחל ממשלה יהודית – וברכותיה. התרגיל המסריח ביותר בתולדות הפוליטיקה הישראלית, הגיע הערב לסיומו.לא רק בהיסטוריה הפוליטית הישראלית, אלא

אקטואליה ופוליטיקה

מדוע תקף הרב הראשי הספרדי את ח”כ בן גביר בשל עלייתו להר הבית.
מדוע תקף הרב הראשי הספרדי את ח”כ בן גביר בשל עלייתו להר הבית.

מחשבים מסלול #216

מחשבים מסלול - הפינה היומית #63

כתבות פופולריות

רגע לפני סיום שנת הלימודים, קיבלנו תזכורת מאחת הרעות החולות הגדולות בישראל – כלומר מערכת ה”חינוך” הישראלית.
רגע לפני סיום שנת הלימודים, קיבלנו תזכורת מאחת הרעות החולות הגדולות בישראל – כלומר מערכת ה”חינוך” הישראלית. נתחיל מהסוף.לפעמים, כשאני שומע על המתחולל בבתי

מחשבים מסלול #218

ממהפכת קרח ועד המהפכה הצרפתית, מהמהפכה הבולשביקית ועד למהפכת הפרוגרס בימינו, תמיד נישא ברמה אותו דגל – דגל השוויון
במדבר טז א וַיִּקַּח קֹרַח בֶּן-יִצְהָר בֶּן-קְהָת בֶּן-לֵוִי וְדָתָן וַאֲבִירָם בְּנֵי אֱלִיאָב וְאוֹן בֶּן-פֶּלֶת בְּנֵי רְאוּבֵן.  ב וַיָּקֻמוּ לִפְנֵי מֹשֶׁה וַאֲנָשִׁים מִבְּנֵי-יִשְׂרָאֵל חֲמִשִּׁים וּמָאתָיִם

פרשת השבוע

הערב ב 5×5, נדבר כמובן על הבחירות הקרבות, דבר על אנאריית החינוך הישראלית ופתרונה- וכפי שהבטחנו, נפנה זמן להתייחס לעומקו לחודש ה “גאווה”.
הערב ב 5×5, נדבר כמובן על הבחירות הקרבות,דבר על אנאריית החינוך הישראלית ופתרונה- וכפי שהבטחנו, נפנה זמן להתייחס לעומקו לחודש ה “גאווה”.

5X5

בדיון נוקב עם איהאב ג’אברין בתכנית של שמעון ריקלין בערוץ 14

מחשבים מסלול #217