5X5 הלייב השבועי - דמעות הקוזאקים הנגזלים - ישראל מחר
הכרזותעלינו באתר חדש! במידה ויש שאלות או תקלות מוזמנים ליצור איתנו קשרליצירת קשר
י״ג באייר ה׳תשפ״ד | 21/05/2024
5X5

5X5 הלייב השבועי – דמעות הקוזאקים הנגזלים

ז׳ בכסלו ה׳תשפ״ג (דצמבר 1, 2022)

5X5 הלייב השבועי – דמעות הקוזאקים הנגזלים

הפוליטרוק ששימש כסגן הרמטכ”ל בצוק איתן, ולא היה מסוגל לענות לשאלתי בוועדת חוץ וביטחון: “מי האוייב”, מסית עכשיו עם גנץ והתקשורת, את צה”ל, נגד הכרעת רוב העם.

הבעיה אינה הפוליטיזציה מימין של צה”ל,
הבעיה היא כיצד מנקים את צה”ל מפוליטיזציה שמאלנית עמוקה, הנמשכת מאז הקמת המדינה.

נדבר על כך הערב ב 5×5.

כבוד החיילים הוא כבוד המדינה ששלחה אותם.

כשאין כבוד לחייל, אין הרתעה לחייל, ואין הרתעה למדינה.

כשמותר להתקרב אליהם, לבוז להם, להשפיל אותם – “הלכה המדינה…”

הערב ב 5 על 5 נסביר גם, מדוע מדינה וצבא המשועבדים לערכים פרוגרסיביים, אינם מסוגלים להבין את ערכו האסטרטגי של – הכבוד הלאומי.

וגם על:

מה ההבדל בין המנהיג הבלתי מעורער סטאלין,
למנהיג הבלתי מעורער שי ג’נפינג?

רמז,

סטאלין – שלח מליוני סובייטים לגולאגים,
שי – הביא את הגולאגים, אל הסינים הביתה…

נדבר גם על:

על הקלטות המפכ”ל ומשמעותן (ולמה לעזאזל בן גביר לא מפטר אותו…)

 • נדבר על סעיף הנכד
 • נדבר על רז שכניק שגילה את העולם שמחוץ לבועת ynet.

ועוד ועוד ככל שיתיר לנו הזמן.

היו עמנו במפגש השבועי – 5×5, שעה שתעשה לכם סדר ותחמש אתכם בכלים להיתמודדות מול הינדוס התודעה.

ניתן להשאיר כבר עכשיו שאלות בכתב או בקשות לעלות לשידור למספר 0559122121

שתף את הפוסט:

27 תגובות

 • מה ההבדל בין הקריאות של גנץ ואייזנקוט שדיברת עליהן לבין מרי אזרחי לא אלים? האם זה לא לגיטימי? מנקודת המבט שלהם הם חושבים שהם צריכים להשתמש בזה, כמו שהימין היה צריך לא לציית בגירוש וזה לגיטימי…
  לצערנו הם מוכחים שוב ושוב שהם קובעים את גבולות השיח באמצעות פעולות שכאלה… פעולות שהימין אינו מסוגל לבצע ברגעים קשים.

   • גם אם היה לימין חזון הוא נבלם כשנכנסו לתוכו – בגלל חופש הביטוי והלגיטימיות לקבוצות שונות להצטרף לליכוד בלי שהן מקיימות למעשה את התנאים שעליהם רשום שליכוד לכאורה נוסד עליהן – כך היה למשל עם הליכודניקים החדשים והמאבק הצודק שנקט נגדם עופר בינשטוק בלי שיתוף פעולה או הקשבה כלשהי לדבריו מצד גורמי המשפט בליכוד ותחילה גם לא בנימין נתניהו….

   • לפני שנים רבות הציבור כולו והשלטון המרכזי פחד נורא מאריאל שרון שמא יעלה עם טנקים על הכנסת ויתפוס את השלטון… מתברר שלפי דעתי, לא הוא זה שצריך היה לפחד ממנו אלא לכאורה בינוניים שעשו שינויים מהותיים בצה’ל שהפך מצבא שמטרתו ניצחון לצבא שמטרתו שיוויון לכל ושכר עצום לקצונה הבכירה ביותר ולאלה מתוך הבכירה ביותר שיצאו לגמלאות

  • הם אלה שקובעים את גבולות השיח והיו אלה שבנו כאן את המדינה. מרגע שה”ימין”? (מנחם בגין) עלה במהפך 1977 החל מסע הרס ישובים וויתור ו/או שינוי על גבולות המדינה שקודם לכן ברור היה שהם אלה שקובעים את בטחון המדינה והאזרחים וגם צ’יפרו את האנשים בכך. במקום לנצל את הכוח שהימין קיבל תוך תמיכה מסיבית של התנועה למען ארץ ישראל השלמה שלמעשה מקימיה וקורה בשמאל – כפי שאתה מצביע על כך בצדק, משה פייגלין – בחוסר חזון משווע – השיח הפך להיות זה שקודם לכן היה איזוטרי – של הפקרת גבולות הפקרת ישובים ועוד. שקודם לכן – לפני מהפך 1977 אנשים כאלה נענשו או הוקעו ע’י החברה. משהו מאוד לא טוב החל לנבוט מאז המהפך הזה ובמהירות הבזק מיושם ברגע שהשמאל חוזר לאיזושהי אחיזה או כוח שלטונית או מצליח בדרכים מעניינות לנצל את הדמוקרטיה שהיתה כאן וחופש הביטוי – על מנת לקדם את האג’נדות הכי שנויות במחלוקת ולהפוך אותן למיינסטרים ולהכניס מדיניות מוזרה ביותר של השתקה בדמות “פוליטיקלי קורקט” וחוקיו והפללה של מי ששובר את המוסכמה המוזרה הזו. וכל זאת תוך שיתוף של מערכת המשפט וכל שאר המערכות. ועכשיו אנחנו מקבלים את זה כמה שניכר לעין כהמרדה לשמה ואולי מלחמת אזרחים ישראלית בדרך… חלום בלהות אמיתי שכך כל מי שיהיה בשלטון יפחד לנוע ולזוע ויברח מכל התמודדות עם המצב או לחילופין יביא לכןא דיקטטורה רודפת אזרחים תמימים וזאת בשם הדאגה לבטחון אזרחי ישראל ומנעית מלחמת אזרחים או התמודדות איתה …

 • שלום משה, האם אתה בוחן שילוב פרסומות באתר ישראל מחר בתור מודל הכנסה? אם יש הרבה כניסות זה יכול לעבוד טוב…
  לדעתי התוכן חשוב מידי כדי שיהיה סגור למנויים… ועל מנת שהתוכן יקבל תפוצה גדולה ושהרעינות יתחילו לחלחל אולי כדאי להשאיר אותו פתוח.

  ובנושא אחר: איך לדעתך כל הפוליטיקאים ואנשי מערכת הביטחון יוכלו להסביר לציבור ביום מן הימים שלאיראן יש נשק געיני, איך אפשר בכלל להסביר מחדל שכזה? האם הם יודו בטעותם?

 • שלום משה!
  האם בכלל ניתן לשתף פעולה עם הימין החילוני (בין אם האינטלקטואלי ובין אם הפוליטי) אנשים כמו גדי טאוב וגלי בת חורין אומנם עכשיו מדברים דיבורים שמתחברים ומתקרבים לאמונתנו יותר מאשר השמאל הפוגרסיבי (עד כדי כך שנותנים לגלי במה קבועה בעולם קטן), אבל למעשה לאדם שלא מאמין בקב”ה ובברית עם ה’ והייעוד ההיסטורי והרוחני של העם היהודי, לחזון של תפילת “עלינו לשבח”, “לתקן עולם במלכות שדי”, כיצד אפשר לשתף איתם ברית אסטרטגית? האם החזונות שלנו בכלל משותפים?

  • בזמנו היה כוח הרבה יותר גדול לשוטרים במדינת ישראל, אך הדמוקרטיה היתה הרבה יותר אמיתית, הרבה יותר שלמה וכך גם חופש הביטוי היה שלם. נושא גזירות הקורונה הם סיפור אחר שחובה להעלות בכנסת לדיון וחובה גם לפרסם את המסמכים שמתפרסמים בארה’ב בהוראת בית המשפט שם – דברים לכאורה חמורים שראוי ורצוי שכל אזרח במדינת ישראל יהיה חשוף למידע החשוב הזה, לפי דעתי.

 • שלום פייגלין,
  מצד אחד האולטרא ימין מתכוונים להקים מליציה בשם המכובס “משמר לאומי”, מהצד השני אנשי שמאול כמו אייזנקוט קוראים להפגנת מיליון. אם זה יקרה ההתנגשות היא בלתי נמנעת, ואז יתקנו תקנות חירום בסגנון קנדה. יחד עם פסקת התגברות ב61 שתמנע מבג”ץ להתערב הדרך לממשל צבאי קצרה.
  מה דעתך על התרחיש? ועל מי לעדתך המשמר הלאומי נועד להגן, על האזרחים או על השלטון והשליטים?

 • משה היקר,

  דתל”ש שגדל במשפחה דתית-מזרחית וחי כיום חיים חילוניים מלאים בתל אביב, אמר לי שמה שגרם לו להפסיק להיות דתי היא חוסר האמונה שלו באל, ומשם הוא נהיה אנטי דתי ורואה ביהדות דת פרימיטיבית. לדבריו, התרבות מערבית, בדגש על גרמניה ומדינות אירופאיות נוספות, היא העליונה, כשיתר התרבויות הן פרימיטיביות, בהן גם של הערבים והיהודים. הוא לא היחיד שאמר לי את הדברים האלה לאחרונה, ומכאן השאלה שלי אליך:

  מה גורם ללא מעט יהודים כיום לשנוא את עמם ותרבותם, ברמה שהם כמהים להשתייך לתרבות ולאומה שרצחה את בני עמם לפני שלושה דורות?

  • מאשה חילונית אוהדת מסורת ישראל ומאוד מכבדת את הדת – שראיתי גם חוזרים בשאלה בכל דת שהיא (קיבוצניקים שמאלניים קיצוניים שחזרו בתשובה ועוד) אפשר לומר שהאנטי יהדות היא דת והחילוניות העכשווית של המערב (?) גם הוא סוג של דת קיצונית. הנקודה היא שאנשים שיצאו בשאלה הופכים להיות קיצוניים ממש כפי שחברת הרקע שממנה הם באו והתאכזבו ממנה. הם בטוחים שהם קיבלו את ההארה הגדולה. הנקודה היא להציג בפניהם באופן מתון את הבעיות שבתפישה הזו שלהם, עד שאו שיתאכזבו מהכל … או שיתמנתנו ויאפשרו לעצמם לראות את המציאות האמיתית הלא משוכתבת. דבר שחייב להערך דרך מערכת חינוך שכבר עשרות שנים עוברת שטיפת מוח …….. בימי שרי ה=ימין שהיו לכאורה אנשי ימין לאומיים… והזדמנויות רבות שהיו לנתניהו לתקן את הדברים די מוקדם – אחרי שפרצו למהפכה בימיה של שולמית אלוני כשרת החינוך בסך הכל שנה אחת ב-1992 וב-1996 חזרת הימין לשלטון עם נתניהו שלא עשה כלום גם בנושא הזה החשוב כל כך ולמעשה על ידי כך שיתף פעולה במהפכה הזו של השמאל והפרוגרסיביות. משום מה בימין לא מזכירים את הדברים החשובים האלה הבסיסיים

השאר תגובה