17/11/2021 – י״ג בכסלו ה׳תשפ״ב

ספידיבייט #5 – אירוח פרופ' צביקה גרנות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

17 תגובה

image_print
שיתוף ב print
הדפס

היום (ד), ב-19:00, נקיים את ה'ספידיבייט' שלנו כשלצידי ישיב לשאלותיכם פרופסור צביקה גרנות – חבר מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה (מח"צ קורונה).

אם יש לכם שאלות לפרופסור, אם אתם רוצים להתייעץ איתו, או לחלוק על עמדתי – אתם מוזמנים
לעלות היום לערוץ החירות שלנו, לשידור חי ולדיון אמיתי – בלי סתימת פיות!

להתראות היום בשבע בערב ב'ספידבייט' של 'ישראל מחר'.

להרשמה: https://israeltomorrow.co.il/speed-debate/

image_print
מזדהה? נהנת מהתוכן?
כדי שנוכל לגדול ולהמשיך במלאכה אנו זקוקים גם להשתתפותך.
להשתתפות לחץ כאן
4.5 6 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
17 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Green Is The New Red
Green Is The New Red
17 hours ago

היה מצוין!
תודה לכל הדוברים ותודה לפרופ' צביקה ולמשה!

נמרוד
נמרוד
19 hours ago

"התעוררתי" ( במרכאות, כי היה מאוד מעניין להקשיב לכל האורך ) כאשר התחילו לדבר על מרי אזרחי בלתי – אלים, כי בעיניי זו האופציה האולי יחידה שעוד נשארה ( מלבד להתפלל לבורא עולם שיצילנו… אבל כמו שאומרים, אין בונים על הנס גם אם מאמינים בהיתכנותו ), וכמובן לא "רק" בהקשר של ה"מגפה" אלא גם בהקשר הכולל של ה"מדינה" ( מה שנשאר ממנה ), כמו שכתבתי פה שוב ושוב בזמן פרעות תשפ"א
.
אבל אז שוב חזרו האנשים לתוך הקופסא התודעתית ה"ישנה" ( תרתי משמע ) והרעיונות המקובעים, וזה לא משנה או חשוב כמה אתה מתנגד לכפיית החיסונים ולסגרים וכו וכו, הרי כל עוד אתה נשען בהנחותיך על ה"מדע" ( אם אפשר לקרוא לו כיום כך, והוא כבר לא, למרות שהוא כבר הרבה זמן בכיוון הזה של לא, אבל כאן זה כבר זועק לשמיים שלא, שהוא כבר לא, כפי שמשה אמר ואני מסכים איתו בכך לגמרי ), אז אתה עדיין נמצא בתוך אותה קופסא תודעתית ( כאן בהקשר למהי "מחלה", או "מגפה", או בהקשר למה זה "הסכמי שלום", או "צדק" וכו וכו )
.
אז מה העניין ? שגם זה – הויכוחים התוך – קופסתיים כמו שאני קורא לזה, כמו השאר – הוא "רק" בגדר סימפטומים, הוא רק בגדר תוצאה ( בלבד ) ולא סיבה… הבעיה כאן היא לא הסגר, או התו השחור, או סמרטוטי הפה, או ההשתקה הבלתי נסבלת וכו וכו, אלא ה-בעיה כאן היא "דווקא" ובדיוק כן המדע עצמו, במכלולו המודרני ותוך שימת זרקור "דווקא" ובדיוק על כל ה"אקסיומות" והנחות היסוד או נקודות המוצא שהן כביכול "מקובלות" או "מובנות מאליהן" ולא נתונות לערעור, על השאלה המהותית האם זה נכון או לא נכון, האם זה אמת או לא אמת ( כמו למשל מה שרומן ניסה להתחיל לדבר עליו, שגם עבורי היא אחת הנקודות הכי מהותיות ש"משום מה" אף אחד, גם לא אלו המכונים "מתנגדי החיסונים", מדבר עליו, למרות שזה הדבר הראשון או אחד הראשונים ש"דווקא" כן היה צריך לדבר עליהם, על איך אתה או ה"מדע" מגדיר מהי מחלה ומהו הגורם לה… ומי שיפתח ויכנס לעומקו של עניין יראה שבדיוק "פה טמון הכלב, וזהו עצם העניין"… ועבורי, כאחד שחוקר את המציאות "הרבה" דרך ובאמצעות השפה, זה מאוד מעניין הקשר ההופכי בין כלב בשפה האנגלית, dog, לבין המילה לאלוהים, god, אבל זה קישור אסוציאטיבי שהוא לא ברור מאליו ויש לחוקרו היטב, מנקודת מבט מדעית, אבל כמובן לא בצורה שזו מתנהלת ומונגשת כיום )
.
אז נכון, כמו שמשה אמר – "תפסת מרובה – לא תפסת"…. וזו בדיוק ה-בעיה…. הפוליטיקה ומוגבלות הטבעית והמובנית שלה…. והכנסת הפוליטיקה למדע…. הכנסת שיקולים זרים ולא עניניים לעניין עצמו, ולא שאין ערך לעניינים סביב העניין עצמו, כמו הכפייה והאלימות וחיסול שארית חופש הביטוי וזכויות האדם שכבר למעשה נעלמו כלא היו מכל מדינות המערב המתקרות או שהתקרו כ"דמוקרטיות" ( או "ליברליות" שזה בכלל היה מצחיק אילולא זה היה כל כך עצוב ), אבל שוב, כל אלו חשובים ביותר אבל הם בשום אופן לא בגדר סיבה אלא בגדר תוצאה ( "בלבד" )…. והחלפה בין סיבה לתוצאה היא הרי סמן מאוד מהותי ומרכזי ואולי אף עיקרי של הפסאודו – מדע ה"מודרני" ( לא במודע לרוב )
.
אז יגיד האדם ה"פשוט", או כמעט כל בני האדם כיום בכלל – "תראה, אני לא מומחה בתחום, אבל…. ", או "לי אין את הכלים לשפוט את הענין המדעי כי אני לא מדען או חוקר בעניין ולכן, מכיוון שבכל מקרה עליי להישען על 'משהו' או 'מישהו' לצורך קבלת החלטות וניהול סיכונים בחיים אז עליי להישען על ה'מומחים' בתחומם"… אנשים כלל לא תופסים שמשפטים כאלו הם, גם הם, חלק מה-בעיה, וחלק מאותה קופסא תודעתית שמפספסת את הדבר העיקרי כאן, את ה"מאחוריי הקלעים" שהם בעצם "לפניהם"… את תכלית היער שבין כל העצים…. את הדרך עצמה אבל מחוץ לעצמה, כאילו מבחוץ אך למעשה מבפנים….
.
המשפטים האלו, כדוגמא למשפטים דומים שמבטאים רעיון, מבטאים הבט שהוא מסויים שהוא נכון אך הוא נכון חלקית ובוודאי הוא לא מדויק ( אחת הסיבות לאי נראותו של אותה חלקיות שלו היא היותנו בתוך התקופה, בתקופת הביניים או הלימבו של בין העבר לעתיד, כאשר אנחנו גם שם וגם שם אבל מהרבה בחינות לא שם ולא שם ), ואף שכיום זה עוד או עדיין אינו נראה זה בעצם אחד התפקידים של התקופה שלנו, של המודרניות ומה היא מציבה בפניו הפנימיות של האדם הקרוי "מודרני", בין השאר גם של כל הטכנולוגיה ה"מתקדמת" וכו, וזו שאלת חופש הבחירה, השאלה כיצד ומאין אני שואב את הידע שלי ( במרכאות או בלי מרכאות ), ומה אני עושה עם זה בחיים המעשיים שלי עצמם בכלל…. וזו גם הסיבה שזה הרבה יותר "גדול" מאשר קורונה או אוסלו או בתי המשפט לאי צדק או המשטרע או ממשלת המנדט הערבי ששולטת עלינו כיום, אלא מדובר במשהו הרבה הרבה יותר מקיף, וזו גם הסיבה או אחת הסיבות שרואים את ה"מגפה" בפינות שונות ומגוונות של העולם, משום שמדובר על אירוע כלל – אנושי בהקשר למכלול התודעה האנושית בכללותה, בהקשר להתפתחותה והשתנותה ( אפשר גם, עם כל ההסתגויות מכך, אפילו ואולי להשוות ולהקביל זאת, לאירועים של עמנו בעבר, כמו עשרת הדיברות ומעמד הר סינ-י, או כמו חורבן בתי המקדש ועוד ועוד… בהקשר לתודעה אחדותית – שלמה, לתודעה גלותית – שבורה ועוד )
.

Last edited 19 hours ago by נמרוד
שרון
שרון
22 hours ago

אהבתי את ההסבר הקולע על ההיררכיה של הידע וההחלטות ב"מגדל בבל " המודרני שלנו , גם טכנולוגיית חיסוני הamrna הרוצה "להמציא מחדש" ולשנות את גוף האדם שברא ה', מתאימה תפיסתית לטכנולוגיה במרידת "המגדל" ( חמר אדמה טיט מותמר לאבן מלאכותית ע"י אנשים במקום אבנים מההרים שנבראו ועשויים כבר מסלעים , בנייה בדווקא בבקעה כדי "לבנות מגדל שראשו בשמיים" במקום להשתמש בהרים .

שנדי
שנדי
23 hours ago

אישית לא מתאפשר לי להגיע להפגנות (למרות שאני ממש רוצה.) בגלל אזור המגורים שלי והעובדה שיקח לי בערך 3-4 שעות להגיע לתל אביב במוצאי שבת. ויש לי קושי פיזי בנסיעה לרחוק. אבל אני מחכה בקוצר רוח שיגיעו הפגנות גם לאזור שיותר קל לי להגיע אליו

אסתר
אסתר
1 day ago

תקראו את 'דוקטרינת ההלם' של נעמי קליין.
תגגלו על 'חלון אוברטון'.
חובה.

איריס לויט
איריס לויט
1 day ago

הפרופ' אמר שבכל הליך רפואי ישנה סכנת מוות. כאן כמות הפגיעות אינה זניחה. זה לא דבר של מה בכך. אפשר בבקשה להתייחס?איך אפשר להמליץ על חיסונים

בנימין זוקובסקי
בנימין זוקובסקי
1 day ago

במיוחד שזה מתוכנן להיות חיסון קבוע כל חצי שנה. אסור שיהיה בכלל תופעות לוואי. ואסור שאנשים יפחדו מהחיסון. כמו שלא מפחדים מחיסון שפעת בדרך כלל

בנימין זוקובסקי
בנימין זוקובסקי
1 day ago

יש קונצנזוס בדיוק כמו הסיבה שפייגלין טען שאף אחד לא תמך מחברי הכנסת בזדורוב. – כיוון שהם מפחדים שהתקשורת תאכל אותם ברגע שיהיה נפגע קורונה אחד בחדשות ואז הם ישלמו את המחיר ויאבדו את הכסא. אז כולם משתפנים.

אסתר
אסתר
1 day ago

פרופ' גרנות, שינו את הפורמולה של זריקות הילדים. אין על הפורמולה החדשה שום מחקר. איך אפשר לטעון שהוא יעיל או בטוח או כל טענה אחרת. לא נבדק אפילו על עכברים.
לכאורה.

רומן שמיגלסקי
רומן שמיגלסקי
1 day ago
רומן שמיגלסקי
רומן שמיגלסקי
1 day ago

https://rumble.com/vjrrgd-33207997.html
החשיפה הסופית של וירולוגיה

אסתר
אסתר
1 day ago

האם לדעתכם עו"ד ולנטינה ילין טעתה טעות מהותית וחמורה – או שסילמן וחבריה 'חיפשו' עילה להשתיק אותה?

אסתר
אסתר
1 day ago

ערב טוב,
מבקשת לשאול את פרופ' גרנות:
1. האם יש קשר בין רמת כולסטרול (ושומנים בדם) גבוהה – לבין סיכון מוגבר מהזרקת קורונה.
2. האם יש קשר בין פגיעות גבוהה של ספורטאים מהזריקות – לבין רמה גבוהה של טסטוסטרון.
ואולי שתי השאלות קשורות.
אשמח לתשובה מקצועית
ובטוחה שיהיה שיח מעניין.
תודה!

אורי
אורי
1 day ago

שלום רב משה פייגלין ופרופסור גרנות,

מפאת שמועות שונות ומידע סותר אשמח לדעת ממקור מהימן האם חולי הקורונה הקשים הם בעיקר מחוסנים או בעיקר לא מחוסנים?

אביגדור
אביגדור
1 day ago

שלום משה, ראשית תודה על העבודת קודש ועל כך שאתה איש במקום שאין אנשים. שנית, אחד הנושאים שהכי מטרידים אותי בעניין ההזרקות הניסיוניות זה השאלה לגבי הקורלציה בין all cause mortality and hospitalization לבין ההזרקות. האם ישנה עלייה, ירידה, או שאין שינוי? אני רואה דיווחים וגרפים סותרים בעניין ואשמח לשמוע חוות דעת מקצועית מאדם כמו פרופ' גרנות. הלינק המצורף הוא מאתר שנחשב רציני ואמין, גם ד"ר זלנקו שליט"א הזכיר אותו. המחקר המצורף טוען שעל פי נתוני ה CDC דוקא אצל המוזרקים שיעור התמותה והאשפוזים נמוך יותר. אשמח להתייחסות בעניין! תודה מראש וישר כח!
https://m.youtube.com/watch?v=zkVsXOZguLg

אחיה אברג'ל
אחיה אברג'ל
1 day ago
Reply to  אביגדור

אני חושב שרק מי שעולה לשידור יכול לשאול שאלות.,.

רות
רות
1 day ago

תבורכו על המידע והעשיה

כתבות נוספות

יא קָטֹנְתִּי מִכֹּל הַחֲסָדִים וּמִכָּל-הָאֱמֶת אֲשֶׁר עָשִׂיתָ אֶת-עַבְדֶּךָ  כִּי בְמַקְלִי עָבַרְתִּי אֶת-הַיַּרְדֵּן הַזֶּה וְעַתָּה הָיִיתִי לִשְׁנֵי מַחֲנוֹת.                                                                                              (בראשית, ל"ב) מדוע 'קטונתי'? הרי לפני שיצא
יא קָטֹנְתִּי מִכֹּל הַחֲסָדִים וּמִכָּל-הָאֱמֶת אֲשֶׁר עָשִׂיתָ אֶת-עַבְדֶּךָ כִּי בְמַקְלִי עָבַרְתִּי אֶת-הַיַּרְדֵּן הַזֶּה וְעַתָּה הָיִיתִי לִשְׁנֵי מַחֲנוֹת. – מדוע קטונתי?

פרשת השבוע

כיצד נוצר הרוב הטוטאליטרי הזה, של 73 בעד הזרקת הילדים ו 2 נגד? האם יש לכך קשר לאופן שבו נבחר "חבר השופטים"? חשוב להבין,
כולל מסמכי סימוכין

5X5 הלייב השבועי

במקום מחשבים מסלול – קיימנו שיחה עם טל בביץ' – על ערכי המהפכה שמייצאת אלינו המפלגה הקומוניסטית בסין.

מחשבים מסלול #130

תרגמה לעברית: הדסה ארבל, ירושלים עיה"ק תובב"אגילוי נאות מאת המתרגמת:היהודי הצדיק ששלח לנו באימייל את הדו"ח החשוב הזה בגרסתו המקורית בשפה האנגלית, טרח ושלח
מאת: ד"ר דיוויד-ג'והן סורנסן וד"ר ולדימיר זלנקֹו. תרגמה לעברית: הדסה ארבל, ירושלים עיה"ק תובב"א

המדריך לחירות בימי הקורונה

עולמנו נהיה מטורלל. כולנו חשים כאילו האדמה הפחות או יותר יציבה שחשנו תחת רגלינו בנעורינו – כבר פשוט לא נמצאת שם.כל היסודות שעליהם נשענו,
עולמנו נהיה מטורלל. כולנו חשים כאילו האדמה הפחות או יותר יציבה שחשנו תחת רגלינו בנעורינו – כבר פשוט לא נמצאת שם. כל היסודות שעליהם נשענו, נעלמים פתאום.

מחשבים מסלול #129

מתוך ה – 5X5 ששודר בתאריך 11.11.2021 תמונה מתוך הסרטון: https://twitter.com/HuXijin_GT/status/1456888990661943296
מתוך הלייב השבועי 5X5 ששודר ב11.11.2021

מחשבים מסלול #128

י וַיֵּצֵא יַעֲקֹב מִבְּאֵר שָׁבַע וַיֵּלֶךְ חָרָנָה.  יא וַיִּפְגַּע בַּמָּקוֹם וַיָּלֶן שָׁם כִּי-בָא הַשֶּׁמֶשׁ וַיִּקַּח מֵאַבְנֵי הַמָּקוֹם וַיָּשֶׂם מְרַאֲשֹׁתָיו וַיִּשְׁכַּב בַּמָּקוֹם הַהוּא.  יב וַיַּחֲלֹם
יעקב המסכן בורח בחוסר כל מאחיו וגולה ממולדתו אל הלא נודע.

פרשת השבוע

בעקבות הכתבה הזו, שלחתי השבוע באמצעות עו"ד תמיר טורגל ויסכה בינה, מכתב התראה לידיעות אחרונות בשל פרסום לשון הרע. נסו למצוא את הקשר בין

5X5

ספידיבייט #5

כתבות פופולריות

יא קָטֹנְתִּי מִכֹּל הַחֲסָדִים וּמִכָּל-הָאֱמֶת אֲשֶׁר עָשִׂיתָ אֶת-עַבְדֶּךָ כִּי בְמַקְלִי עָבַרְתִּי אֶת-הַיַּרְדֵּן הַזֶּה וְעַתָּה הָיִיתִי לִשְׁנֵי מַחֲנוֹת. – מדוע קטונתי?
יא קָטֹנְתִּי מִכֹּל הַחֲסָדִים וּמִכָּל-הָאֱמֶת אֲשֶׁר עָשִׂיתָ אֶת-עַבְדֶּךָ  כִּי בְמַקְלִי עָבַרְתִּי אֶת-הַיַּרְדֵּן הַזֶּה וְעַתָּה הָיִיתִי לִשְׁנֵי מַחֲנוֹת.                                                                                              (בראשית, ל"ב) מדוע 'קטונתי'? הרי לפני שיצא

פרשת השבוע

כולל מסמכי סימוכין
כיצד נוצר הרוב הטוטאליטרי הזה, של 73 בעד הזרקת הילדים ו 2 נגד? האם יש לכך קשר לאופן שבו נבחר "חבר השופטים"? חשוב להבין,

5X5 הלייב השבועי

במקום מחשבים מסלול – קיימנו שיחה עם טל בביץ' – על ערכי המהפכה שמייצאת אלינו המפלגה הקומוניסטית בסין.

מחשבים מסלול #130

מאת: ד"ר דיוויד-ג'והן סורנסן וד"ר ולדימיר זלנקֹו. תרגמה לעברית: הדסה ארבל, ירושלים עיה"ק תובב"א
תרגמה לעברית: הדסה ארבל, ירושלים עיה"ק תובב"אגילוי נאות מאת המתרגמת:היהודי הצדיק ששלח לנו באימייל את הדו"ח החשוב הזה בגרסתו המקורית בשפה האנגלית, טרח ושלח

המדריך לחירות בימי הקורונה

היום (ד), ב-19:00, נקיים את ה'ספידיבייט' שלנו כשלצידי ישיב לשאלותיכם פרופסור צביקה גרנות – חבר מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה (מח"צ קורונה). אם יש

ספידיבייט #5